Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Zwiedzanie Włoch + wypoczynek na Capri – 13 dni

ZWIEDZANIE WŁOCH + WYPOCZYNEK NA CAPRI I MORZEM TYRREŃSKIM

TRASA: Czechy – Innsbruck – Jezioro Garda – Werona – Florencja – Piza – Siena – Rzym – Pompeje – Sorrento – Capri – Morze Tyrreńskie- Asyż – Wenecja
TERMINY:
06.07 – 18.07. 2019
10.08 – 22.08.2019.
07.09 – 19.09.2019.
Cena: 2755 zł

Program ramowy

DZIEŃ 1: Wyjazd ze Szczecina godz 02.30+ 140 zł, Gorzów Wlkp  godz. 04.30+ 110 zł  Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg do Czech. Obiadokolacja.
DZIEŃ 2: INNSBRUCK – JEZIORO GARDA Rano krótki spacer po Innsbrucku: Dom ze złotym dachem, skocznia narciarska, starówka. Wjazd przez Przełęcz Brennero (most Europy) do Włoch. Przejazd nad Jezioro Garda – najpiękniejsze i najczystsze jezioro północnych Włoch. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 3: WERONA – FLORENCJA Pobyt w Weronie – w programie rzymska Arena z I wieku, kościółek Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligerich, słynny balkonik Julii przy Via Capello 23. Przejazd do Florencji. W programie: Plac Michała Anioła, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych florentyńczyków. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4: PIZA – SIENA W programie: Plac Cudów z katedrą, Baptysterium oraz sławną Krzywą Wieżą w Pizie. Zwiedzanie Sieny: katedra i Plac Del Campo, gdzie odbywa się coroczne Palio. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 5: RZYM Przyjazd do Rzymu. Audiencja Generalna z Ojcem Świętym Franciszkiem (Audiencja Generalna odbywa się tylko w czasie obecności Ojca Świętego w Watykanie). W programie zwiedzania: bazylika św. Piotra, grób św. Jana Pawła II w Kaplicy św. Sebastiana, bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Rzym starożytny: Koloseum, Rzymskie Forum, Kapitol, Forum Trajana. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 6: SORRENTO – CAPRI- POMPEJE Przejazd do Sorrento. Transfer na Capri. Wjazd kolejką na punkt widokowy i do Ogrodów Augusta. Czas wolny (możliwość plażowania) lub propozycja fakultatywna: rejs stateczkiem do grot okalających Capri – wspaniałe widoki! Przejazd kolejką Circumvesuviana do Pompejów. Zwiedzanie sławnego miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza w I w. po Chr. Przyjazd do hotelu nad Morzem Tyrreńskim na 4-dniowy wypoczynek. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 7-10 WYPOCZYNEK NAD MORZEM TYRREŃSKIM Po kilku dniach zwiedzania, będzie czas na wypoczynek. Możliwość skorzystania z propozycji fakultatywnych – wycieczki na Monte Cassino lub na Wezuwiusz
DZIEŃ 11: ASYŻ Wyjazd wcześnie rano. Przejazd do Asyżu. Zwiedzanie bazyliki św. Franciszka i św. Klary, spacer po mieście. Obiadokolacja. Nocleg.
DZIEŃ 12: WENECJA Przejazd na Punta Sabbioni (postój 9 godzin). Zwiedzanie Wenecji: Plac św. Marka z bazyliką, Pałac Dożów (z zewnątrz) wraz z Mostem Westchnień, Most Rialto (spacer). Powrót na Punta Sabbioni. Nocny przejazd do Polski.
DZIEŃ 13: Zakończenie wycieczki.
UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Zakwaterowanie: VENUS PARK HOTEL **** w Castel Volturno (lub inny o podobnym standardzie w podobnej lokalizacji). Pokoje: 2, 3 – osobowe z łazienką, suszarka do włosów, WC, telefon, TV, klimatyzacja. Do dyspozycji gości: basen (oŚwiadczenia w cenie: bowiązkowy czepek), recepcja, winda, bar, restauracja, sala telewizyjna

Wyżywienie:

W czasie pobytu (5 dni) nad Morzem Tyrreńskim śniadania kontynentalne wzmocnione serwowane w formie bufetu i obiadokolacje serwowane. Podczas realizacji programu zwiedzania śniadania kontynentalne i obiadokolacje.Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
W czasie realizacji programu zwiedzania śniadania kontynentalne. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.- 5 noclegów nad Zatoką Neapolitańską (patrz opis) i 6 noclegów w hotelach klasy turystycznej 3* (Czechy x 1, ok. Werony x 1, Montecattini x 1, ok. Rzymu x 2, ok. Padwy x 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.

Świadczenia w cenie:
– Śniadania (11) i obiadokolacje (11).
– Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
– Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł.
– Opieka pilota.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:
–  Wstępy + wjazdy do miast + taksy klimatyczne + transfery Wenecja i Capri + kolejka Circumvesuviana + przewodnicy miejscowi około 170 euro.

Propozycje fakultatywne:
– Wycieczka na Monte Cassino: Opactwo Benedyktyńskie, Cmentarz Polski żołnierzy II Korpusu i Muzeum Historii Bitwy o Monte Cassino 30 euro (wraz z biletami wstępu) – Wycieczka na Wezuwiusz 25 euro Realizowane przy min. 30 osobach

UWAGA:
Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

Med