Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Zwiedzanie Hiszpanii, Francji, Włoch + wypoczynek na Costa Brava

TRASA:
Nicea – Cannes – Costa Brava – Barcelona – Avignon – Monaco – Monte Carlo – San Remo – Mediolan

Termin i cena:
07.09 – 19.09.2019 r – 2590 zł

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1: Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg w Czechach. Obiadokolacja.

DZIEŃ 2: PRZEŁĘCZ BRENNERO Wyjazd bardzo wcześnie rano. Wjazd do Włoch przez Przełęcz Brennero w Alpach na nocleg na Ligurii. Obiadokolacja.

DZIEŃ 3: NICEA – CANNES W drodze do Hiszpanii spacer słynną promenadą Anglików w Nicei oraz Aleją Gwiazd w Cannes od Pałacu Festiwali Filmowych począwszy. Przejazd na hiszpańską Costa Brava. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4 – 9: WYPOCZYNEK NA COSTA BRAVA I REALIZACJA PROGRAMU

– MONTSERRAT – TARRAGONA: Przejazd na Montserrat – wspaniałego benedyktyńskiego klasztoru a potem postój w pełnej zabytków z czasów rzymskich Tarragonie.

– BARCELONA: Zwiedzanie Barcelony – stolicy Katalonii. Spacer największą i najsłynniejszą ulicą miasta – Rambla, Dzielnica Gotycka Barri Gotic, katedra św. Eulalii, Pałac Królewski (z zewnątrz), świątynia Sagrada Familia zaprojektowana przez Antonio Gaudiego oraz obiekty olimpijskie. Przejazd do Francji.

DZIEŃ 10: AVIGNON  Przejazd do Awinionu. W programie zwiedzania: Pałac Papieży oraz słynny Most St. Benezet na Rodanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 11: MONACO – MONTE CARLO – SAN REMO Wyjazd do Księstwa Monaco. Zwiedzanie miasta Monaco z Zamkiem Grimaldich i Muzeum Oceanicznym oraz wizyta w jaskini hazardu – Monte Carlo. Następnie przejazd do San Remo – stolicy włoskiej piosenki. Zwiedzanie miasta w formie spaceru. Nocleg na Ligurii. Obiadokolacja.

DZIEŃ 12: MEDIOLAN Przejazd do Mediolanu – stolicy Lombardii (postój autokaru 9 godzin). W programie: Największa gotycka katedra w Europie znajdująca się na Piazza del Duomo, Pasaż Victora Emmanuela, gdzie znajdziemy butiki słynnych projektantów mody jak Prada, Versace, Louisa Vitton czy Armani oraz najsłynniejszy teatr operowy na świecie La Scala. Nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ 13: Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

W cenie podstawowej:
– 7 noclegów na Costa Brava (patrz opis) i 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej 3* (Czechy x1, Liguria x2, ok. Avignonu x1) . Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.
– Śniadania (11), Pakiet 11 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą. W czasie realizacji programu zwiedzania śniadania kontynentalne i obiadokolacje serwowane, wyżywienie podczas pobytu ? patrz opis. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
– Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
– Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł
– Opieka pilota.

Zakwaterowanie:
HOTEL DON ANGEL ***
w Santa Susanna (lub inny o podobnym standardzie w podobnej lokalizacji). Pokoje: 2, 3 – osobowe z łazienką, suszarka do włosów, WC, telefon, TV, klimatyzacja. Do dyspozycji gości: basen, recepcja, winda, bar, restauracja, sala telewizyjna.
Wydatki programowe:
 – Wstępy do zwiedzanych obiektów + przewodnicy miejscowi – około 90 euro
 – Pakiet 11 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą 395.00 PLN/os.
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 pln
– Gwarantowane miejsce w pokoju 1 os – 1080.00 PLN/os

Wyżywienie:
W czasie pobytu na Costa del Maresme śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Podczas realizacji programu zwiedzania śniadania kontynentalne i obiadokolacje. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Propozycje fakultatywne:

– Wycieczka Girona – Figueres. Przejazd do Girony, miasta z najlepiej zachowaną średniowieczną Starówką w Hiszpanii, zwiedzanie. Następnie przejazd do Figueres, gdzie urodził się Salvador Dali. Zwiedzanie jego muzeum 85 euro od osoby – cena zawiera bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
– Castillo Medieval – średniowieczna uczta na zamku – 45 euro od osoby.
– Wieczór Flamenco – 40 euro od osoby.

UWAGA:
Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników.

Dopłaty: gwarantowane miejsce w pokoju 1-os. 630.00 PLN/os. Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 140 zł, Stargard – 130 zł, Gorzów Wlkp. – 110 zł

Wydatki programowe:
Wstępy + wjazdy do miast + metro w Rzymie + kolejka Circusvesuviana + transfery Wenecja i Capri + przewodnicy miejscowi około 160 euro.

Propozycje fakultatywne

– Wenecja – gondole: 90 euro za 6 osób

– Capri – przejażdżka do Lazurowej Groty: 28 euro/os

– Capri – przejażdżka wokół wyspy: 16 euro/os

UWAGA: Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

Med.