Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Zieleniec obóz RPG 13-20 Lat

 

Zieleniec obóz RPG 13-20 Lat

PROGRAM

Gotowi na przygodę życia? Wyruszcie z nami na wyprawę po fantastycznych krainach wyobraźni! Podczas naszych obozów zajmujemy się ćwiczeniem kreatywności na trzy różne sposoby:

 

GRY RPG (role playing games) to gry fabularne polegające na wspólnym przeżywaniu przygód w świecie wyobraźni. Rozwijają twórcze myślenie, uczą zachowań w grupie i są świetną okazją do szlifowania talentów aktorskich, a przede wszystkim zapewniają niesamowite emocje! Do gry potrzeba tylko podręcznika, kości, kart postaci i – co najważniejsze – chęci do podejmowania kreatywnych wyzwań. Grę na obozie poprowadzą doświadczeni Mistrzowie Gry z wieloletnim stażem. Rozgrywkę poprzedzi wyjaśnienie zasad, przedstawienie systemów (ponad 30 możliwych!) oraz przygotowanie postaci. Małe, 3–5 osobowe drużyny gwarantują indywidualne traktowanie.

 

GRY LARP ((live action role-playing) to sposób na rozegranie przygody „na żywo”, przypominający teatr improwizowany. Gracze – jak aktorzy – wcielają się w swoją postać mówiąc i zachowując się jak ona, często z użyciem strojów i charakteryzacji. Zachowania postaci i finał rozgrywki zależą w pełni od decyzji graczy. Oferujemy możliwość wypożyczenia za symboliczną cenę strojów  dopasowanych do klimatu gry (np. płaszcze, suknie, tuniki).

 

GRY BATTLE to figurkowe gry strategiczne, które pozwalają graczom wejść w rolę dowódców armii. Odziały składają się z figurek – najczęściej malowanych przez ich właścicieli – które przesuwa się po makiecie, przedstawiającej pole bitwy. Dokładne zasady gry opisane są w podręcznikach do konkretnych systemów, a sytuacje sporne rozstrzyga się rzutem kośćmi. Na obozie gramy głównie w Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40,000 – zapewniamy podstawowe armie i zachęcamy do zabrania własnych.

 

AŻ 8 PROGRAMÓW DO WYBORU – na wybranych turnusach dostępne są programy:
Termin 1 – RPG, RPG/BATTLE;
Termin 2 – LARP, RPG/LARP, RPG/Rycerski;
Termin 3 – RPG, RPG/BATTLE, LARP, RPG/Wikiński;
Termin 4 – RPG/LARP, RPG/MtG, RPG/Japoński.

 

RPG

Podstawą programu jest kampania RPG złożona z ośmiu czterogodzinnych sesji w wybranym systemie (ponad 30 możliwych!). Na obozie skupimy się na kwestiach związanych z rpgami – to ich dotyczyć będą prelekcje, projekcje filmów fantastycznych, warsztaty, panele dyskusyjne i konkursy, z których najważniejszy to rywalizacja o tytuł najlepszego Mistrza Gry.

 

LARP

W tym programie najważniejsze są larpy – zagramy w aż dziesięć gier o różnej długości, charakterze i konwencji! Poćwiczymy odgrywanie postaci, budowanie scen czy wczuwanie się w postać. Do tego nauka tworzenia i prowadzenia własnych larpów, prelekcje i warsztaty larpowe, warsztaty charakteryzacji i aktorskie a także nagrody dla najlepszych graczy w różnych kategoriach.

 

RPG/LARP

Program dla niezdecydowanych, którzy nie są pewni, czy wolą gry RPG czy LARP 😉 Podstawą programu jest kampania RPG złożona z ośmiu czterogodzinnych sesji w wybranym systemie, ale do tego dochodzą minimum trzy różne larpy na terenie obozu, warsztaty rpgowe, prelekcja o tworzeniu larpów oraz warsztaty aktorskie.

 

RPG/BATTLE

Do kampanii RPG, złożonej z ośmiu czterogodzinnych sesji w wybranym systemie dochodzi rozgrywany przez cały turnus turniej gry figurkowej Warhammer Fantasy Battle lub Warhammer 40.000. Do tego warsztaty malarskie i modelarskie oraz nauka od podstaw dla początkujących. Zachęcamy do przywiezienia własnych armii, ale udostępniamy też bezpłatnie figurki obozowe.

 

RPG/Magic: the Gathering

Do kampanii RPG, złożonej z ośmiu czterogodzinnych sesji w wybranym systemie dochodzą rozgrywki kultowej gry karcianej „Magic: the Gathering”: drafty, turnieje standard i limited, gry w formacie casual oraz nauka strategii i składania topowej talii. Oferujemy możliwość dokupienia najnowszych boosterów w obozowym sklepiku.

 

RPG „Rycerskie zmagania”

Do kampanii RPG, złożonej z sześciu czterogodzinnych sesji w wybranym systemie dochodzi cykl ośmiu profesjonalnych warsztatów szermierki historycznej, zakończony fabularyzowanym turniejem. Do tego podstawy heraldyki, kaligrafia gęsim piórem oraz prelekcje na tematy związane ze średniowieczem i kulturą rycerską.

 

RPG „W cieniu kultury japońskiej”

Do kampanii RPG, złożonej z ośmiu czterogodzinnych sesji w wybranym systemie dochodzą zajęcia przybliżające obozowiczom kulturę dalekiej Japonii – m.in. warsztaty kaligrafii wschodniej, tworzenie własnych zwojów, nauka składania origami, trening kenjutsu, samurajskiej sztuki walki mieczem, spotkanie herbaciane w duchu Drogi Herbaty i poezja haiku.

 

RPG „Na wikińskiej wyprawie”

Do kampanii RPG, złożonej z ośmiu czterogodzinnych sesji w wybranym systemie, dochodzą zajęcia przybliżające obozowiczom kulturę mroźnej północy – m.in. warsztaty pisma runicznego, wypiekanie podpłomyków, prawdy i mity na temat wikingów, Hnefatafl – północna odmiana szachów oraz gry i zabawy wikińskie.

 

Wszystkie programy obejmują także:

 LARPy – Minimum jeden larp rozegrany na terenie obozu i drugi, wyjazdowy, rozegrany podczas wycieczki do Srebrnej Góry na terenie XVII wiecznej twierdzy.

PRELEKCJE I WARSZTATY – Niezależnie od tego, czy Twoim hobby są RPGi, LARPy czy gry bitewne lub karciane, na pewno masz masę pytań. O odpowiedzi na nie zadba chętna do podzielenia się swoim doświadczeniem kadra.

KONKURSY – Sam prowadzisz sesje i świetnie ci to wychodzi? Masz talent aktorski lub smykałkę do improwizacji? Jesteś niepokonanym dowódcą armii? Twoja talia nie ma sobie równych? Weź udział w naszych konkursach i zawalcz o cenne nagrody!

SZERMIERKA – Chcesz przeżyć emocje towarzyszące walce na broń białą nie tylko w grze? Zapraszamy na trening szermierki historycznej na świeżym powietrzu, oczywiście przy użyciu bezpiecznej broni z pianki.

ŁUCZNICTWO – Łuki historyczne i bloczkowe o różnej sile naciągu oraz nadzór doświadczonej kadry pozwolą każdemu cieszyć się strzelaniem do celu, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania.

JUGGER – Ten kultowy postapokaliptyczny sport, wymagający szybkości, siły i sprytu, a przede wszystkim umiejętności działania w grupie, to najlepszy sposób na pozbycie się nadmiaru energii.

WYCIECZKA DO DUSZNIK – Chwila przerwy od obozowego życia, czyli piesza wycieczka do pobliskich  Dusznik Zdroju z rezerwatem przyrody i malowniczymi torfowiskami po drodze.

OGNISKA Z GITARĄ – Wieczoru spędzonego na pieczeniu kiełbasek i śpiewaniu piosenek przy akompaniamencie gitary nie może zabraknąć na żadnym obozie.

GAMES ROOM – Zapewniamy nieograniczony dostęp do ponad stu różnych gier planszowych i karcianych, a także pomoc kadry w wybraniu odpowiedniej gry i zrozumieniu zasad.

Przykładowy dzień Obozowicza

DZIEŃ I
po śniadaniu – warsztaty malarskie – jak zrobić orkom plemienne tatuaże
– po obiedzie: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. np. Neuroshima: przemierzanie niebezpiecznych bezdroży zrujnowanych Stanów Zjednoczonych
– po kolacji: projekcja, klasyka cyberpunku – Ghost In the Shell

DZIEŃ II
po śniadaniu: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. Monastyr: dworskie knowania i mroczne tajemnice
– po obiedzie: fechtunek – trochę ruchu na świeżym powietrzu i tajniki szermierki
– po kolacji: kampania w wybranym systemie bitewnym, np. WH40k – galaktyka w ogniu

DZIEŃ III
po śniadaniu: wycieczka z przewodnikiem szlakami Gór Bystrzyckich – świeże powietrze i piękne widoki
– po obiedzie: kampania w wybranym systemie bitewnym, np. WFB – armie Starego Świata znów stają w polu
– po kolacji: cztery godziny sesji w wybranym systemie, np. Legenda 5 kręgów: a więc samurajski honor i obowiązek w pogmatwanym świecie intryg i subtelnych zależności

Terminy i cennik:
02.07-14.07 1769 PLN
14.07-26.07 1769 PLN
26.07-07.08 1769 PLN
07.08-19.08 1769 PLN

CENA ZAWIERA:
zakwaterowanie – 12 noclegów
– wyżywienie
– realizacja programu wg opisu
– opieka wychowawcza i medyczna
– ubezpieczenie NNW na kwotę 5000 PLN
– pamiątkowa koszulka
– zdjęcia z obozu

CENA NIE ZAWIERA:

Opłaty za transport; opcjonalnie – ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

 

UWAGI DODATKOWE

TRANSPORT

Transfery pod opieką wychowawców odbywają się autokarami klasy LUX, a przy niektórych łączonych transferach dodatkowo PKP/Intercity (mini 6 osób).

Co ze sobą zabrać; ważną książeczkę zdrowia, legitymację szkolną, paszport, plecak, wygodne buty na wycieczkę pieszą, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, kurtkę przeciwdeszczową; opcjonalnie: podręczniki RPG, ulubiony zestaw kości, talię kart do Magica, armie do battla, ciekawe elementy strojów na larpy, przybory do charakteryzacji.

Okt.