Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Zieleniec obóz Otaku Camp 12-20 lat

Zieleniec obóz Otaku Camp

 

 

Zieleniec obóz Otaku Camp 12-20 lat

 

Program:
Jedyny taki obóz tematyczny dla miłośników japońskiej kultury oraz mangi i anime. To jak trzynastodniowy konwent. Naszych obozowiczów łączy wspólna pasja, a członkowie kadry (m.in. rysownicy, cosplayerzy, japoniści, organizatorzy konwentów i prelegenci) kochają to, co robią, więc z radością dzielą się swoimi umiejętnościami i doświadczeniami. No i mamy pocky! (^∇^) To wszystko sprawia, że na Otaku Camp chce się wracać!

Program ogólny:

Nowocześnie

COSPLAY – Wcielanie się w postać z m&a (czyli właśnie cosplay, od angielskiej nazwy „costume playing”) jest obecne na każdym konwencie mangowym, nie mogło go zabraknąć i u nas!

ULTRASTAR – Karaoke z elementem rywalizacji, to świetna zabawa dla całej grupy, a wykonywane wspólnie utwory, możemy wybierać spośród kilkunastu tysięcy piosenek w różnych językach!

DANCE DANCE REVOLUTION –  Konwentowy hit, czyli gra taneczna w rytm muzyki. Uczestnicy skaczą na położonych na podłodze matach ze strzałkami, zgodnie z wyświetlanym na rzutniku wzorem.

PROJEKCJE ANIME – Wspólne pochłanianie fabuły, czyli projekcje filmów i serii anime na rzutniku. Klasyki i nowości, komedie i dramaty – to obozowicze decydują, co będziemy oglądać!

Tradycyjnie

KALIGRAFIA – Warsztaty dla początkujących i zaawansowanych z wykorzystaniem oryginalnych japońskich pędzli z bambusa i końskiego włosia, czarnego tuszu i markerów fudepen. Z nami napiszesz co tylko zechcesz!

DROGA HERBATY – Tradycyjne spotkanie herbaciane na macie tatami rozłożonej na drewnianej werandzie z przepięknym widokiem. Gospodarz spotkania ubrany w kimono używa oryginalnych japońskich utensyliów herbacianych. Czarka matchi i słodycze dla każdego!

KITSUKE – Sztuka zakładania kimon, czyli przymierzanie oryginalnych japońskich strojów i dodatków (kimono, yukata, hakama, geta, haori i inne), a potem sesja zdjęciowa na świeżym powietrzu.

Rozwojowo

MANGOWY STYL – Profesjonalne warsztaty rysunku mangowego kreska po kresce pod okiem doświadczonego rysownika. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

KOMIKS – Prelekcja i warsztaty podstaw rysowania komiksu, które pomogą urzeczywistnić marzenia o własnej mandze.

JĘZYK JAPOŃSKI –  Ciekawostki, przydatne zwroty i podstawy pisma, czyli krótki kurs językowy z przymrużeniem oka poprowadzony przez studenta japonistyki.

PICHCENIE PO JAPOŃSKU – Warsztaty kulinarne pod okiem przeszkolonego profesjonalisty, podczas których nauczymy się przygotowywać japońskie przysmaki. Zarusoba, onigiri, dorayaki, miso-shiru, dango, pocky, sushi – co roku wypróbowujemy nowe przepisy, oczywiście także na słodko.

Kreatywnie

ZWOJE – Odrobina kreatywności i techniki wystarczy, żeby swoją ulubioną kaligrafię zmienić w oryginalną pamiątkę z obozu – japoński zwój do powieszenia na ścianie.

TATUAŻE – Kolorowa lekcja humoru i kreatywności, czyli warsztaty malowania zmywalnych tatuaży w japońskim stylu.

WARSZTATY – Było już origami, kirigami, chusty furoshiki, malowanie wachlarzy… w tym roku też zaskoczymy obozowiczów czymś nowym!

Aktywnie

KENJUTSU/IAIDO – Trening jednej z tradycyjnych japońskich sztuk walki mieczem na świeżym powietrzu, przy użyciu bezpiecznej broni treningowej z pianki.

TANIEC JAPOŃSKI – Nauka jednego z tradycyjnych japońskich tańców, nostalgicznego bon-odori lub energetycznego yosakoi.

WYCIECZKA DO DUSZNIK ZDROJU – Piesza wycieczka do pobliskiej miejscowości wypoczynkowej z możliwością wizyty w Muzeum Papiernictwa i stworzenia własnej karty z papieru czerpanego.

KONKURSY – Konkurs cosplayowy, rysunkowy, turniej UltraStara i DDRa, quiz wiedzy o Japonii i masa innych, a dla zwycięzców dyplomy z niepowtarzalnym portretem w mangowym stylu i nagrody związane z tematyką obozu!

Na obozie nie zabraknie integracji poza zajęciami w grupach. Będzie okazja do wspólnego korzystania z Games Roomu (ponad sto gier planszowych i karcianych!), szaleństw na parkiecie podczas dyskoteki oraz pośpiewania piosenek przy ognisku z akompaniamentem gitary.

PROGRAMY DODATKOWE (+50 PLN/ program)  Na wybranych turnusach dostępne są programy dodatkowe:

Termin 1 – art, tradycja;
Termin 2 – kulinaria, cosplay;
Termin 3 – kulinaria, art;
Termin 4 – kulinaria, cosplay. 

Otaku ART – cykl dodatkowych warsztatów rysunku mangowego dla zaawansowanych; tworzenie własnej animacji komputerowej pod okiem profesjonalnego grafika; obsługa lightpada, tabletu i programów graficznych; nauka komputerowej obróbki zdjęć (zachęcamy do zabrania własnego laptopa i tabletu).

Otaku COSPLAY – cykl warsztatów cosplayowych poprowadzonych przez jedną z czołowych polskich cosplayerek w tym; warsztaty makijażu i aktorskie; nauka tworzenia wykrojów oraz obsługiwania maszyny do szycia (zachęcamy do zabrania własnych materiałów); stylizacja peruk; tworzenie rekwizytów z pianki EVA.

Otaku KULINARIA – cykl czterech rozszerzonych warsztatów kulinarnych; nauka samodzielnego przygotowywania dań kuchni japońskiej (przykładowo onigiri, zarusoba, udon, mochi, dorayaki, dango); poradnik gotującego otaku; prelekcje tematyczne, np. gotowanie w m&a czy pałeczkowy savoir’vivre.

Otaku TRADYCJA –  cykl zaawansowanych warsztatów obejmujących tradycyjne sztuki japońskie, w tym: kaligrafia, kitsuke – sztuka ubierania w kimono, origami, kirigami, Droga Herbaty, poezja haiku oraz tradycyjne gry japońskie (go, hanafuda); malowanie japońskich wachlarzy uchiwa.

 

Terminy i cennik:
02.07-14.07 1969 PLN
07.08-19.08 1969 PLN

 

Cena zawiera:

– zakwaterowanie 12 noclegów
– wyżywienie
– realizacja programu wg opisu
– opieka wychowawcza i medyczna
– ubezpieczenie NNW na kwotę 5000 PLN
– pamiątkowa koszulka
– zdjęcia z obozu

Cena nie zawiera:

Opłaty za transport; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 

Dodatkowe informacje

Transfery pod opieką wychowawców odbywają się autokarami klasy LUX, a przy niektórych łączonych transferach dodatkowo PKP/Intercity.

Co ze sobą zabrać ważną książeczkę zdrowia, legitymację szkolną, paszport, plecak, wygodne buty na wycieczkę pieszą, krem z filtrem UV, nakrycie głowy, kurtkę przeciwdeszczową; opcjonalnie: ciekawe elementy strojów do cosplayu, kolorowe peruki, przybory do makijażu i charakteryzacji, ulubione serie anime.

Weźcie ze sobą ciekawe elementy strojów albo gadżety do charakteryzacji, wszystko to, co mogłoby przydać się do cosplayu – peruki, soczewki czy kocie uszka. Jeśli macie własne stroje – tym lepiej. Przydadzą się także kosmetyki do charakteryzacji. Osoby szczególnie zainteresowane rysunkiem zachęcamy do przywiezienia własnych tabletów graficznych i ulubionych przyborów do rysunku. Nie obawiajcie się jednak, że jeśli przyjedziecie bez niczego, będziecie stratni! Podczas warsztatów zapewnimy wszystkie niezbędne materiały. Nie zapomnijcie również o swoich ulubionych anime i muzyce – będzie wiele okazji, żeby się nimi podzielić.

 

Okt.