Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

Dzień 1:

Zbiórka i wyjazd autokarem do Jawora. Na trasie krótkie postoje. Przyjazd do Jawora: zwiedzanie ewangelickiego Kościoła Pokoju (ogromnej świątyni o konstrukcji szkieletowej wzniesionej w XVII wieku przez miejscowych protestantów, wpisanej na listę UNESCO). Następnie przejazd do Bolkowa, gdzie zobaczymy ruiny dawnego zamku piastowskiego (wewnątrz mała wystawa na temat historii Piastów śląskich, makiety innych dolnośląskich zamków i możliwość wejścia na wieżę). Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Zamku Książ – trzeciego największego zamku w Polsce ( po Wawelu i Malborku ). Jednocześnie jest to największy i najokazalszy zamek Śląska nazywany „perłą Śląska”. W okresie II wojny światowej na zamku stacjonowała organizacja Todt, która prowadziła tutaj intensywne prace najprawdopodobniej zmierzające do przygotowania zamku jako kwatery głównej samego Hitlera. W tym czasie, pod zamkiem wybudowanych zostało około 1 km podziemnych tuneli. Wielu uważa, że zamek Książ połączony jest z kompleksem podziemnych tuneli zlokalizowanych kilkadziesiąt kilometrów dalej w Górach Sowich. Zamek, w całej jego okazałości można podziwiać z punktu widokowego znajdującego się nieopodal trasy dojazdowej do obiektu. W programie zwiedzanie również stadniny koni oraz palmiarni. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie i przejazd do Jeleniej Góry – Sobieszowa. Krótka piesza górska wycieczka na Chojnik (627 m n. p. m.). Zwiedzanie ruin dawnej warowni
i rezydencji Schaffgotschów na szczycie wzgórza, z wieży zamku przy dobrej pogodzie widok na Karkonosze, Kotlinę Jeleniogórska i całe Sudety Zachodnie. Kolejny punkt programu to przejazd do Zamku Czocha – niegdyś piastowskiej warowni, potem rezydencji, jeden z najbardziej malowniczych tego typu obiektów w Polsce, miejsce akcji niektórych filmów, wnętrza pełne tajemnic: zwiedzanie komnat, wejście na wieżę. Na zakończenie zwiedzania – degustacja miodów pitnych w podziemiach Zamku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie i przejazd do Zamku Grodziec – dawnej warowni wzniesionej na szczycie jednego z wielu wygasłych wulkanów: z wieży przy dobrej pogodzie wspaniały widok na Nizinę Śląską i Sudety. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie :

– przejazd komfortowym autokarem / klimatyzacja, uchylne siedzeniami,dvd, barek ,wc /,

– 3 noclegi / pokoje 2-3-4 osobowe z łazienkami i tv /

– wyżywienie – 3 śniadania, 3 obiadokolacje

– opieka licencjonowanego pilota

– ubezpieczenie NNW

Uwaga!!!

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów dodatkowo płatne obowiązkowo ( Karkonoski Park Narodowy, Książ: Zamek, taras, stajnie, Palmiarnia, Kościół Pokoju w Jaworze, ruiny Zamku w Bolkowie, ruiny warowni Chojnik, Zamek Czocha i degustacja miodów pitnych, zamek Grodziec)