Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
san marino

Włochy dla seniora – Hotel ***

Zakwaterowanie:

Hotele *** położone w miejscowości Rimini lub Cesenatico, położone max. 10 minut spacerem do plaży. Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne wzmocnione i obiadokolacje.

Terminy:

03.03 – 12.03.2017

10.03 – 19.03.2017

17.03 – 26.03.2017

cena: 3200 zł

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 os.,

– 7 śniadań oraz 7 obiadokolacji,

– 7 noclegów,

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

– opieka pilota – rezydenta na miejscu,

– wycieczki w cenie: Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym z Watykanem oraz Florencja z Pizą o łącznej wartości 215 euro,

– ubezpieczenie KL, NNW, opłata klimatyczno – administracyjna,

– rejs statkiem do Wenecji,

– zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy.

 

Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp. – 130 zł


Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– Kup Sobie Spokój: 80 pln/os.,

– ubezpieczenie KR: 3-4% od wartości imprezy,

– rezerwacja miejsca w autokarze: 50 pln/ os.,

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 100 pln/os.


Pozostałe informacje:

Transport

Transport autokarem trwa około 18 godzin od granicy polskiej. Przyjazd do Rimini/Cesenatico w godzinach południowych. Przejazd do niektórych miast dnia następującego po katalagowym zakończeniu imprezy.

Program ramowy:

1 dzień – Wyjazd z Polski. Przejazd do Włoch następnego dnia w godzinach południowych.

2 dzień – Przyjazd do Rimini/Cesenatico w godzinach południowych. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne.

3 – 9 dzień – wypoczynek na Riwierze Adriatyckiej oraz zwiedzanie

Śniadanie w godzinach porannych, obiadokolacja w godzinach wieczornych.

1 dzień zwiedzania – wycieczka do San Marino najstarszej Republiki Świata. Malowniczo położona na trzech wierzchołkach Góry Titano stanowi bardzo ważną atrakcję turystyczną.

W programie m.in. średniowieczne domy,place i fotyfikacje. Spacer po średniowiecznej starówce i czas wolny.

2 dzień zwiedzania –  wycieczka do Asyżu miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. W programie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka pochodzącej z XIIIw. Bazylika zbudowana na Wzgórzu Piekielnym w całości poświęcona jest św. Franciszkowi. Następnie wizyta w Bazylice św. Klary gotyckim kościele powstałym na miejscu kościoła św. Jerzego i Katedry św. Rufina kościoła romańskiego z XIIw. Kolejno zobaczą Państwo Bazylikę Santa Maria degli Agneli zbudowaną w pobliżu Asyżu na polecenie Papieża Piusa V oraz kościół św. Damiana, gdzie znajduje się kopia cudownej ikony Krzyża z San Damiano. 

3 dzień zwiedzania – wycieczka do Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan – możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon – rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie – na których odbywają się coroczne pokazy mody a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta;Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa;Koloseum – odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła.

4 dzień zwiedzania –  wycieczka do Florencji i Pizy. Po śniadaniu wyjazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Następnie zobaczymy piękną miejscowość Lucca, która ze swoimi późnorenesansowymi budowlami i plątaniną wąskich uliczek Starego Miasta pozostanie na długo w pamięci każdego. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale – XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami.


9 dzień – Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Polski. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto (tramwaj/taksówka wodna) słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, następnie spacer po Wenecji od Mostu Westchneń obok Pałacu Dożów przez Plac św. Marka z wejściem do Bazyliki św. Marka, Most Rialto oraz Kanał le Grande.


10 dzień – Przekroczenie granicy Polski w godzinach późnopopołudniowych.

 

Wycieczki fakultatywne w cenie!