Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
apuluia

Włochy dla seniora – Grand Hotel dei Cavalieri

Zakwaterowanie:

Grand Hotel dei Cavalieri ****

Hotel położony w uroczej miejscowości w regionie Apulia nad Morzem Jońskim. Jest to nowoczesny kompleks, dysponujący pokojami 2 i 3 osobowymi. Przytulne i nowocześnie urządzone pokoje wyposażone są w TV, centralnie sterowaną klimatyzację z indywidualną regulacją, minibar, sejf oraz WiFi (dodatkowo płatne) a łazienka wyposażona jest w suszarkę do włosów.

Większość pokoi posiada balkony lub tarasy. Hotelowa restauracja serwuje obfite śniadania i obiadokolacje głównie kuchni włoskiej.

Na terenie hotelu znajduje się sporych rozmiarów basen z pięknie utrzymaną zielenią i całodobowy bar. Warto również skorzystać z centrum SPA, zapraszające zarówno Panie jak i Panów. Plaża: prywatna, znajdująca się około 600 metrów od hotelu, szeroka i piaszczysta. Dla hotelowych gości organizowany jest transfer na plażę hotelowym busem. Aktywnym polecamy spacer do plaży, do której prowadzi prosta droga częściowo przez pachnący, sosnowy las. Na plaży można odpłatnie wynająć leżaki i parasole oraz skorzystać z usług baru. Usługi w cenie: klimatyzacja, korzystanie z basenu, leżaki i parasole przy basenie, sprzątanie pokoi i wymiana ręczników co trzeci dzień, przechowalnia bagażu. Dodatkowo płatne usługa: przy plaży hotelowej 2 leżaki oraz parasol około 13 euro za dzień

 (w sezonie otwarcia kąpielisk i plaż)

Wyżywienie: W cenie 13 śniadań oraz 11 obiadokolacji.
 Serwis HB w Hotelu Grand Hotel **** (2 x dziennie): śniadania(włoskie – słodkie) wzmocnione o ser i wędlinę
- obiadokolacja: 1 danie: pasta lub ryż lub zupa lub pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka deser lub owoce.

 

Terminy i cena:

16.05 – 29.05.2019 – 2499 zł 

05.09 – 18.09.2019 – 2599 zł 

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych

– 13 śniadań i 11 obiadokolacji

– 2 noclegi tranzytowe w Czechach

– 3 noclegi na terenie Włoch podczas przejazdu

– 8 noclegów w hotelu Grand hotel dei Cavalieri ****

– zwiedzanie Włoch: zwiedzanie Ravenny oraz San Giovanni Rotondo

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)

– opieka pilota

 

Program ramowy:

 

1 dzień (czwartek) – Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Wieczorem przyjazd do hotelu tranzytowego w Czechach. Zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień (piątek) – Po śniadaniu wykwaterowanie, w godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Ravenny, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch.

3 dzień (sobota) – Po śniadaniu wyjazd na krótkie zwiedzanie Ravenny znanej wszystkim z najpiękniejszych na świecie zbiorów mozaik bizantyjskich, w Ravennie zobaczymy m.in. Bazylikę San Vitale, Bazylikę świętego Apolinarego w Classe, ze wspaniałymi mozaikami bizantyjskimi z VI wieku, Mauzoleum Teodoryka. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień (niedziela) – Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie San Giovanni Rotondo, która znana jest przede wszystkim z kultu związanego z Ojcem Pio, gdzie żył i zmarł. Zobaczymy m.in. Kościół San’t Onofiro, Kościół główny Św. Leonarda Opata, Pomnik Ojca Pio, Drogę Krzyżową oraz Kaplicę Matki Boskiej Loretańskiej. Przejazd do hotelu w Grand hotel dei Cavalieri **** w Campomarino

4-12 dzień (niedziela – poniedziałek) – Wczasy w hotelu Grand hotel dei Cavalieri **** w Campomarino, w trakcie których istnieje możliwość skorzystania z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych.

Codziennie śniadania oraz obiadokolacje. Pobyt rozpoczynamy obiadokolacją a kończymy śniadaniem.

12 dzień (poniedziałek) – Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

13 dzień (wtorek) – Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na nocleg tranzytowy w Czechach (obiadokolacja we własnym zakresie).

14 dzień (środa) – Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych dnia 14 oraz porannych dnia 15. Zakończenie imprezy Senior Travel Włochy.

 


Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp. – 130 zł

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL, NNW: 80 pln/ os.

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy – razem około 25 euro/ os.

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/os.


Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– Kup Sobie Spokój: 80 pln/ os. daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi

– ubezpieczenia KR: 3 – 4% od wartości imprezy

– ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 100 pln/ os.

– rezerwacja miejsce w autokarze: 50 pln/ os.


Warto wiedzieć:

Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu do hotelu pobytowego lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, wjazdy do miast i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki.


Dokumenty:

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty.

Wycieczki fakultatywne:

UWAGA: podane ceny są orientacyjne, większość obejmuje opłaty za bilety wstępu, wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób

Bari i Alberobello – Bona Sworza była kobietą niezwykłą. Przywiozła do Polski, oprócz swoich ulubionych przypraw korzennych również nasze ulubione pomidory, marchewkę, kalafior, brokuły i wino, które z czasem stało się trunkiem bardziej popularnym od miodów pitnych. Była kobietą silną, mądrą i pochodziła z przepięknie położonej, klimatycznej stolicy Apulii – Bari. Będziemy spacerować uliczkami tego uroczego, pamiętającego starożytne czasy miasteczka portowego, zwiedzimy bazylikę św. Mikołaja, gdzie oprócz jego szczątków, pochowano również Bonę. Zaprosimy Państwa na obiad do tradycyjnej, włoskiej pizzerii. Po obiedzie pojedziemy do niezwykłej miejscowości Alberobello, słynącej z okrągłych domów zwanych trulle, krytych kamiennymi dachami w kształcie stożków, które budowane są bez zaprawy murarskiej (UNESCO).

Cena: 45 euro/osoba 

Matera (kamienne miasto) – w samym centrum tego pamiętającego prehistorię miejsca czas zatrzymał się dawno temu. Ludzie postanowili wykorzystać naturalne zasoby miękkich skał i wydrążyli w nich miasto. Zamieszkali w ubogich, kamiennych domostwach i stworzyli potrzebne miastu budowle. Wszystkie powstały z litej skały. Unikatowość tego miejsca dostrzegło UNESCO, które wpisało je na swą słynną listę dziedzictwa kulturowego w 1993 roku. Za dwa lata, w roku 2019 Matera zostanie Europejską Stolicą Kultury.

Cena: 40 euro/osoba

Winnica Tenute Rubino – południowe Włochy to miejsce o którym marzą ci, którzy kochają wino. Zaprosimy Państwa na wyprawę do jednej z najbardziej znanych i szanowanych winnic w Apulii – Tenute Rubino. W winnicy położonej niedaleko Brindisi poznamy tajniki tworzenia wina i skosztujemy tego bogatego w dary południowego słońca trunku.

Cena: 40 euro/osoba (w cenie degustacja wina oraz miejscowych przysmaków) 

Taranto – miasto Taranto zostało założone jako jedyna kolonia spartańska. W mieście tym znajduje się pewne niezwykłe miejsce, Hypogeum de Beaumont-Bonelli-Bellacicco w którego kompleksie imponująco wielkich piwnic znajdują się wszelkie miejskie dokumenty, począwszy do powstania miasta aż do XVII wieku. Zwiedzimy to tajemnicze miejsce i będziemy mogli się przekonać, jak żyła arystorkacja tarancka w dawnych czasach, ponieważ wyższe kondygnacje budynku również są udostępnione dla zwiedzających. Historia miasta Taranto była mocno powiązana z obronnością, jako, że miejsce to jest geograficznie położone w strategicznym miejscu. Oprócz swojego wojskowego charakteru jest jednak również przemiłym, typowym włoskim miasteczkiem. Zobaczymy jedyny we Włoszech most obrotowy, który działa niezmiennie od lat 80. XIX wieku. Jego konstrukcja ulegała w ciągu lat kilku poważnym zmianom, jednak  zasady funkcjonowania pozostały bez zmian. Zobaczymy również prastarą twierdzę aragońską, której historia sięga X wieku i której mury dumnie witają wpływające do portu statki.

Cena: 25 euro/osoba
Fcl