Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
rzym

WŁOCHY: BELLA ITALIA – 8 DNI

WŁOCHY – BELLA ITALIA

Florencja – Rzym -Watykan – Asyż – Wenecja

Ramowy program imprezy:

Dzień 1:

zbiórka uczestników i wyjazd o godz. 17.00, przejazd przez Polskę Niemcy, Austrię do Włoch.

Dzień 2:

w godz. popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Florencji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Florencji –zwiedzanie miasta: zobaczymy Plac Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria , Katedra Santa Maria del Fiore Baptysterium. Przejazd w kierunku Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do Rzymu– zwiedzanie miasta: zobaczymy najważniejsze zabytki części starożytnej i barokowej m.in. Forum, Łuk Konstantyna, Colosseum, Kapitol, Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi, po południu powrót do hotelu, obiadokolacja, czas do dyspozycji uczestników, nocleg.

Dzień 5

po śniadaniu przejazd do Watykanu.Zobaczymy Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską, Bazylikę Św. Piotra i Plac Św. Piotra. Nawiedzimy Grób Jana Pawła II, następnie dalsze zwiedzanie stolicy Włoch, powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

Dzień 6

po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Asyżu– miasta, które rozsławił św. Franciszek, zobaczymy m.in Bazylikę św. Franciszka i Plac Ratuszowy. Następnie przejazd w kierunku Wenecji , zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

po śniadaniu przejazd do Wenecji– 9 godzinny postój – przeprawa statkiem do centrum i piesze zwiedzanie miasta -zobaczymy m.in. Ponte Academia, Kanal Grande, bazylikę św. Marka, pałac Dożów, most Westchnień, Campanile, most Rialto, czas wolny, gorący posiłek, powrót statkiem na parking. ok. godz. 18.00 – wyjazd w kierunku Polski.

Dzień 8

w godzinach popołudniowych przyjazd . Zakończenie wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem ( dvd, klimatyzacja, uchylne fotele, barek, toaleta)

– zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach **/*** ( 1 w ok. Florencji, 2 w ok. Rzymu , 1 w ok. Wenecji )

– wyżywienie: 4 x śniadania kontynentalne, 4 x obiadokolacje , 1 x gorący posiłek w Wenecji

– opieka licencjonowanego pilota

– ubezpieczenie NNW i Kl

Nie ujęto w cenie:

– napoje do obiadokolacji

– bilety wstępu + wjazdy do miast + słuchawki + opłata klimatyczna, przewodnicy : Bazylika Św. Piotra , Colloseum, transfer statkiem do Wenecji – ok. 100 euro ( do rozliczenia )

– wydatki własne