Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

WIOSKA LAPOŃSKA + ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Wioska Lapońska + święto pieczonego ziemniaka

Program:

Wyjazd ze Szczecina, przejazd do Wioski Lapońskiej i realizacja programu.

Starsi pamiętają czasy, w których popularne były szkolne wyjazdy do pomocy w wykopkach. Dziś już nikt nikogo nie zmusza do ciężkiej pracy, ale nic nie jest w stanie zmienić biegu odwiecznej, ziemniaczanej historii: jesień to czas wykopków ziemniaków!

Zapraszamy szkoły i przedszkola do odwiedzin w Wiosce Lapońskiej, w której jesienią – co roku – można zamówić właśnie program pt. Święto Pieczonego Ziemniaka.

W ramach pobytu, poza standardowymi atrakcjami Wioski (zwiedzanie zagród ze zwierzętami, szereg ciekawych zajęć na placu zabaw, jazda na kucykach, itd) dzieci dowiadują się szeregu ciekawostek na temat ziemniaków. Skąd się wzięły w naszym jadłospisie, jak się je uprawia, kiedy i w jaki sposób się je zbiera. Krótko mówiąc, po takiej wizycie żadne dziecko już nie powie, że ziemniaki biorą się z … supermarketu.

Oczywiście odbywa się pieczenie pysznych ziemniaków, które stanowią podstawę posiłku serwowanego podczas pobytu grupy w Wiosce. W programie również budowanie figurek zwierząt i postaci właśnie z ziemniaków. Animator pokaże jak to zrobić, a następnie każde dziecko ma szansę wykonać swoją figurkę, którą może zabrać ze sobą do domu. Ponadto przeprowadzone zostaną też inne gry i zabawy, w których właśnie ziemniak odgrywa niebagatelną rolę.

Zakończenie zajęć, zbiórka i wyjazd w drogę powrotną.

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd autokarem

– bilety na cały program „Święto Pieczonego Ziemniaka”

– opieka pilota

– ubezpieczenie NNW

Uwaga: program realizowany tylko jesienią!