Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Węgierska Przygoda i nie tylko

 

Dzień 1: Zbiórka i przejazd w kierunku Budapesztu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Budapesztu. W tym dniu zobaczymy: Parlament, Wzgórze Zamkowe, Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Basztę Rybacką, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski – trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po Dunaju. Będziemy także mogli podziwiać Wzgórze Gellerta, Cytadelę, mosty na Dunaju, Wyspę Małgorzaty – z najpiękniejszymi parkami w Budapeszcie, stanowiącymi „zielone płuca” stolicy Węgier. Obiadokolacja. Czas do dyspozycji grupy. Powrót do hotelu. Nocleg

Dzień 3: śniadanie. Cd. zwiedzania Budapesztu. Zobaczymy najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy – Plac Bohaterów, park miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkową budowlę malowniczo położoną wśród drzew nad brzegiem jeziora, dzielnicę ambasad, operę otwartą w 1884 r., dorównującą architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna, Bazylikę św. Stefana – największą świątynię Budapesztu. Obiadokolacja. Czas do dyspozycji dla grupy na jeden z głównych ulic handlowych Budapesztu – ulicy Vaci. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4: śniadanie. Zbiórka i przejazd wzdłuż urokliwego zakola Dunaju do kolebki Królestwa Węgier – Esztergomu, miejsca urodzenia pierwszego węgierskiego Króla Stefana I. Wzgórze Zamkowe jest najwyższym wzniesieniem miasta. Zwiedzanie wznoszącej się na szczycie monumentalnej klasycystycznej archikatedry, jednej z największych na świecie, zwanej bazyliką. Przejazd do Wyszehradu. Zwiedzanie Pałacu Królewskiego, gdzie w 1991 r. przywódcy Węgier, Czech i Polski omawiali kwestie przystąpienia do Unii Europejskiej; tu powstała Grupa Wyszehradzka. Przejazd do Szentendre, historycznego miasta, perełki architektonicznej i krajobrazowej, południowej bramy do zakola Dunaju. To czarujące miejsce jest położone na schodzących prawie do samego Dunaju zboczach wzgórz Pilis. Mieszkający tu w XVII w. Serbowie pozostawili barokowe i rokokowe domy, które tworzą niespotykaną atmosferę. Miasteczko ma południowy klimat, wąskie schody, nieregularne place, wijące się uliczki kojarzą się z Włochami lub Dalmacją. Szentendre przyciąga wielu artystów, znajduje się tu również wiele galerii sztuki i Muzeum Marcepanu. Powrót do hotelu. Zbiórka i wyjazd na kolację regionalną – Czardę Węgierską All Inclusive z muzyką na żywo. Powrót do miejsca zakwaterowania. Nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Egeru. Sacer po miasteczku. Spośród wielu atrakcji jakie warto zobaczyć można wymienić: zamek, bazylikę, liceum – jedną z najbardziej prestiżowych szkół na Węgrzech. Następnie zapraszamy na degustację wina Egri Bikavér do płynącej winem „Doliny Pięknej Pani”, gdzie poza odwiedzeniem piwniczek będzie można zakupić najsmaczniejsze węgierskie wina. Zakwaterowanie. Możliwość skorzystania z bezpłatnej strefy basenowej hotelu. Możliwość pobytu na basenach termalnych w Egerze. Czas do dyspozycji uczestników. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: śniadanie. Wypoczynek w Egerze. Możliwość skorzystania z bezpłatnej strefy basenowej hotelu. Możliwość pobytu na basenach termalnych w Egerze. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: Śniadanie, zbiórka i przejazd do Miszkolca. Pobyt na basenach termalnych. Kąpieliska termalne w jaskini Burlan Furdo, należą do najpopularniejszych kąpielisk na Węgrzech. Baseny w skalnych grotach, to ponad 700 metrów podziemnych korytarzy (częściowo sztucznych) zapewniających niecodzienne wrażenia kąpieli w pięknie oświetlonych komorach. Bijąca ze skał woda tworzy w niektórych miejscach naturalne bicze wodne. Wody uzdrowiska w Miszkolcu zawierające jod, brom i potas. Kąpielisko posiada również baseny termalne na zewnątrz. Czas do dyspozycji uczestników. Możliwość skorzystania z bezpłatnej strefy basenowej hotelu. Odpoczynek z możliwością pobytu na basenach termalnych w Egerze. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Wiednia. Przyjazd do Wiednia – zwiedzanie rozpoczniemy od Wzgórza Kahlenberg i Kościoła św. Józefa, miejsca, z którego Król Jan III Sobieski dowodził bitwą pod Wiedniem, następnie przejazd staromiejską obwodnicą zwaną „Ringiem”- zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego,Opery ,Park Miejski z pomnikiem Straussa, Hofburg , Katedra św. Szczepana ,Starówka – spacer, czas do dyspozycji grupy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 9: śniadanie. Przejazd do centrum Wiednia -zaczniemy zwiedzanie od interesującego Domu Hundertwassera, następnie zobaczymy Belweder i Schonbrunn. Czas do dyspozycji grupy na Starówce. Dla chętnych wizyta w słynnym Parku Rozrywki Prater. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10: śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd i przejazd.  Przyjazd i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

 

Termin: 7 – 16.07.2017

Cena: 2199 zł

 

Wyjazdy z: Świnoujście, Szczecin, Pyrzyce, Gorzów Wlkp.

Świadczenia zawarte w cenie:

transport komfortowym autokarem

9 x nocleg w Hotelu **/*** – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami ( 4 x Budapeszt, 3 x Eger, 2 x Wiedeń

wyżywienie: 9 x śniadanie bufetowe, 9 x obiadokolacja ( w tym 1 x Czarda Węgierska All Inclusive )

opieka pilota

ubezpieczenie NNW i KL

Płatne obowiązkowo – 10 zł ( opłata na Fundusz Turystyczny )

Dodatkowo płatne obowiązkowo: bilety wstępu + opłata klimatyczna + usługa przewodników – koszt ok. 50 euro ( pilot rozlicza się ze wstępów )

Uwaga:

kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany świadczeń

wyjście na baseny termalne w Egerze ( dla chętnych – dodatkowo płatne –

koszt jednorazowego wejścia ok. 2000 HUF )