Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

WALENTYNKI W PRADZE

TERMIN: 10.02. – 11. 02.2018
                 17.02. – 18.02.2018
CENA: 199 zł

Praga – stolica i największe miasto Czech, położone w północno-zachodniej części kraju, nad Wełtawą, zajmuje 496 km kw. Miasto zamieszkiwane jest przez 1,2 mln ludzi (metropolia 1,9 mln). Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Co roku miasto gości ponad 4 mln osób (głównie Brytyjczyków i Niemców). Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu.

PROGRAM RAMOWY:
1 Dzień Wyjazd ze Szczecina rozkładem jazdy.

Dzień Przyjazd do Pragi. Zwiedzanie miasta rozpoczyna się na Strahovie, gdzie znajduje się klasztor, liczne muzea, biblioteka i punkt widokowy z frapującym widokiem na Stare Miasto. Co ciekawe, w Strahovie znajduje się też największy piłkarski stadion na świecie i drugi, co do wielkości obiekt sportowy świata. Trybuny mogą pomieścić 250 tys. osób! Przejście na Hradczany W królewskiej dzielnicy zobaczymy pałac Schwarzenbergów i sąsiadujący z Zamkiem Praskim Pałac Arcybiskupi, następnie zejdziemy urokliwą ulicą Nerudovą znaną z usytuowanych przy niej pięknych kamienic na Plac Malostranski. Przejście przez Malą Stranę, w kierunku Mostu Karola  Średniowieczny most  – najbardziej rozpoznawalny zabytek Pragi – zachwyca nie tylko swoją konstrukcją, ale przede wszystkim rozpościera się z niego jeden z najwspanialszych widoków na Stare Miasto. Patrząc na czerwone dachy kamieniczek, wieżyczki bram, smukłe wieże kościołów i wzgórze zamkowe można poczuć się jak w bajce! Rejs po Wełtawie Godzinny rejs statkiem po Wełtawie, podczas którego będziemy mieli okazję zobaczyć Pragę z wodnego punktu widzenia! Rejs jest doskonałą okazją by usiąść przy lampce wina z drugą połówką i podziwiać piękno Pragi. Rynek Starego Miasta Spacer kończy się na Rynku Starego Miasta, gdzie można docenić architekturę Kościoła Najświętszej Marii Panny przed Tynem, ogromny pomnik Jana Husa, lub otaczające plac bogato zdobione kamienice. Zakończenie zwiedzania na Placu Wacława. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

3 Dzień Przyjazd do Szczecina godzinach porannych (z soboty na niedzielę).

Cena obejmuje
– Przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, multimedialny system rozrywki, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
– Opiekę pilota w czasie podróży.
– Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł).
– Realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)

Dopłaty wymagane na miejscu
– Koszty programowe – 20 €/os
obejmujące koszty organizacyjne oraz usługę przewodnicką, rejs statkiem po Wełtawie; nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze).
Dopłaty opcjonalne
– Ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł) – 40 zł/os
– Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacji
– Pakiet komfort

Informacje dodatkowe
– program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
– pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
– program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
– cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
– dokumenty: dowód osobisty lub paszport
– zaleca się wyrobienie karty EKUZ
osk