Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

WADOWICE – KRAKÓW – WIELICZKA – OŚWIĘCIM

Zapraszamy Was na wycieczkę, w czasie której poznacie kulturalną stolicę – Kraków z jego bezcennymi zabytkami, odwiedzicie Wadowice i miejsca bliskie Papieżowi Janowi Pawłowi II, zwiedzicie unikalną kopalnię soli w Wieliczce oraz b. obóz koncentracyjny w Oświecimiu – Brzezince. .

Program:

Dzień I – zbiórka w Szczecinie w godzinach wczesnorannych. Przejazd do Wadowic – spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie: zobaczymy m.in. pomnik pomordowanych nauczycieli, budynek dawnego „Sokoła”, Bazylikę pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Obiad. Zwiedzanie Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Wyjazd. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie. Możliwość wieczornego spaceru na Rynek Główny. Nocleg.

Dzień II – śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Krakowa. Przejście na Wzgórze Wawelskie – zobaczymy Katedrę, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie. Następnie Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Collegium Maius, Podziemia Rynku –gdzie znajduje się zarówno stała, jak i czasowa ekspozycja. Jest to multimedialne widowisko, podróż w czasie. Wykorzystano tutaj liczne nowoczesne techniki multimedialne, np. urządzenia holograficzne do prezentacji rekonstrukcji budynków, mające stworzyć w muzeum atmosferę pozwalającą wczuć się w Kraków sprzed siedmiuset lat. Godz. Obiadokolacja. Powrót do miejsca zakwaterowania. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

Dzień III śniadanie. Przejazd do Wieliczki gdzie zwiedzimy Kopalnię Soli i Muzeum Żup Krakowskich. Powrót do Krakowa, godz. 15.00 spotkanie z przewodnikiem i cd. zwiedzania Krakowa – Kościół na Skałce, Dzielnica Żydowska – Kazimierz ze Starą Synagogą. Obiadokolacja. Czas do dyspozycji grupy. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

Dzień IVśniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Oświęcimia, gdzie zobaczymy Muzeum Auschwitz – Birkenau. Zbiórka i wyjazd w kierunku Szczecina. Przyjazd do Szczecina w godzinach późnowieczornych i zakończenie wycieczki.

Cena: kalkulacja na życzenie Klienta 

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem, 3 x nocleg w hostelu, wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja, ubezpieczenie NNW, opieka licencjonowanego pilota, usługa przewodników miejscowych / Kraków, Wieliczka, Oświęcim, Wadowice /, Bilety wstępu: Dom Rodzinny Jana Pawła II, Kościół Mariacki, Podziemia Rynku, Wawel: Katedra, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Kopalnia Soli w Wieliczce, Muzeum w Oświęcimiu

Uwaga !!! kolejność zwiedzania może ulec zmianie, nie powodując zmiany świadczeń