Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Sztokholm i Helsinki na weekend

 

Unikatowy wiosenny weekend w Sztokholmie i Helsinkach z luksusowym rejsem do stolicy Finlandii !!!

Program.

Dzień 1 – 17.03 – spotkanie na lotnisku w Gdańsku o godz. 04.00 , odprawa biletowa, wylot z Gdańska o godz. o godz. 06:30, przylot do Sztokholmu (lotnisko Skavsta) o godz. 07:50 Przejazd do centrum i panoramiczny objazd „Wenecji Północy”: przejazd Söder Mälarstrand – jezioro Mälaren, Browar Monachijski, Dom Nobla, przejazd najdłuższym sztokholmskim mostem Västerbron na wyspę Kungsholmen, Ratusz, współczesne Centrum Kongresowe, przejazd przez Norrmalm, XIX-wieczny Dworzec Centralny, ulica Kungsgatan, Filharmonia – miejsce wręczania Nagrody Nobla, punkt widokowy na jednej ze sztokholmskich wysp. Czas na kawę – szwedzką fikę – z cynamonową bułeczką. Spacer nadmorską promenadą Strandvagen.

Przejazd na terminal promowy (prom), zaokrętowanie, obiadokolacja, wypłynięcie i wieczorna rozrywka na promie. Prom, którym będziemy podróżowali należy do najbardziej ekskluzywnych jednostek na świecie. Znajduje się na nim ok 140 m dł promenada (pokryta szklanym dachem!) a wzdłuż niej butiki, bary, sklepy – zupełnie jak w centrum miasta tyle, że na morzu.

Dzień 2- 18.03 – śniadanie na promie, przypłynięcie do Helsinek. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym i zwiedzanie miasta – Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Budynek Parlamentu, Stadion Olimpijski, targ rybny, Katedra Luterańska, kościół w skale Temppeliaukio „, Park Sibeliusa i prawosławna katedra „Sobór Uspieński”, spacer deptakiem „Esplanadi”, czas wolny , powrót na prom, obiadokolacja, wypłynięcie promu.

Dzień 3 – 19.03 – śniadanie na promie , opuszczenie kajut, przypłynięcie do Sztokholmu o godz. 10:00. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym i spacer po jednej z najciekawszych i najpiękniejszych europejskich stolic. Zobaczymy niewielkie i pełne uroku Stare Miasto (Gamla Stan), którego początki sięgają XIII w., Pałac Królewski, Katedrę i Muzeum Nobla, główny plac Starego Miasta – Stortorget i najwęższą uliczkę o szerokości 90 cm! Następnie zwiedzanie ratusza, w którym odbywają się bankiety Noblowskie. Na koniec wizyta w Muzeum statku Vasa (Vasamuseet), jedynego w całości zachowanego okrętu z XVII w.

Czas wolny w centrum. Przejazd na lotnisko Skavsta; wylot o godz.: 21:45. Przylot do Gdańska o godz. 22:55. Zakończenie wycieczki.

Termin: 17.03 – 19.03.2023r.

Cena: 2860 zł/os.

Świadczenie zawarte w cenie:

* bilet lotniczy Gdańsk-Sztokholm-Gdańsk

* 2 noclegi na promie Silja: Sztokholm – Helsinki – Sztokholm (rejs okrężny) kabiny 2os z łazienka , bez okna, standard;

* wyżywienie na promie Silja – 2 śniadania i 2 kolacje (w formie wyśmienitego bufetu z napojami, np. piwem i winem)

* opieka pilota

* usługa przewodnika w Sztokholmie (3h w 3 dniu wycieczki) i w Helsinkach

* całodniowy bilet na komunikację miejską w Helsinkach (strefa A i B)

* ubezpieczenie KL i NNW

* składka na TFG, TFP

Uwaga:

1)wylot i powrót do Gdańska , przelot realizowany jest tanimi liniami lotniczymi, w  cenie tylko bagaż podręczy ( torebka/ plecak o wymiarach 40 cm x 30 cm x 20 cm ),

2) Transfer busem Szczecin -lotnisko Gdańsk -Szczecin dodatkowo płatny: 315 zł / os

3) Dodatkowo płatne obligatoryjnie : bilety wstępu: ok 520 SEK