Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Szlakiem zamków Sudeckich

Szlakiem zamków Sudeckich

Zamki Sudeckie

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień

zbiórka uczestników o godz. 7.00 w Szczecinie i wyjazd. Przyjazd do Suchej i zwiedzanie jednego z najbardziej tajemniczego i lepiej zachowanego Zamku Czochapołożonego na wysokim brzegu Jeziora Leśniańskiego. Następnie ruiny średniowiecznego książęcego zamku Świecie koło Leśnej i Wieża Książęca w Siedlęcinie– to najwspanialsza i  najlepiej zachowana budowla tego typu w naszym kraju i jedna z najciekawszych w tej części Europy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.


2 dzień

śniadanie i zwiedzanie Zamku Chojnik. Ruiny te należą do najbardziej znanych i najpiękniejszych na całym Dolnym Śląsku. Następnie – Pałac Paulinium w Jeleniej Górze,  Pałac Wojanów Pałac w Łomnicy oraz Pałac na Wodzie w Staniszowie.


3 dzień

śniadanie, wykwaterowanie i przyjazd do Bukowcazwiedzanie pałacu. Następnie przejazd przez Mysłakowice – oglądanie pałacu z zewnątrz (obecnie szkoła). Przejazd do Bolkowa,  zwiedzanie ruin zamku z XIII w., który jest jednym z najstarszych i najbardziej znanym i rozpoznawalnym zabytkiem Dolnego Śląska. Oglądanie z zewnątrz  malowniczych ruin rycerskiego zamku w ŚwinachPrzejazd i zwiedzanie Zamku Książtrzeciego pod względem kubatury po Malborku i Wawelu, zamku w Polsce. Usytuowany na wysokim skalnym urwisku, góruje majestatycznie nad całą okolicą. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.


4 dzień

śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie Lubichowskiej Palmiarni, w której rośnie ponad 100 gatunków egzotycznych roślin. Następnie zwiedzanie Zamku Grodno w Jugowicach, jednego z najbardziej malowniczo położonych zamków Śląska. Przejazd i zwiedzanie Zamku Piastowskiego w Legnicy.

Przyjazd do Szczecina ok. godz. 22.00.


Terminy i cena
28.04 -01.05.2018
08.09 -11.09.2018

570 PLN

Cena zawiera
– przejazd autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC)
– zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu lub pensjonacie, pokoje 2 i 3 -os. z łazienkami
– wyżywienie: 3 śniadania
– opieka pilota
– ubezpieczenie NNW

Uwagi
– na bilety wstępu i lokalnego przewodnika należy mieć ok. 130 zł
– dopłata do 3 obiadokolacji – 75 zł
– pok. 1-os. na zamówienie za dopłatą – 90 zł
– w przypadku grup mniejszych niż 30 os. transport może odbywać się mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją

Mar.