Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
SYLWESTER WE WŁOSZECH

SYLWESTER WE WŁOSZECH

SYLWESTROWE SKARBY ITALII

Termin: 29.12 – 3.01.2017

cena: od 1299 zł

Program ramowy:

1 dzień (czwartek) 29.12  – wyjazd z Polski w godzinach nocnych i porannych, zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd na nocleg w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień  (piątek) 30.12 – Po śniadaniu i wyjazd na  zwiedzanie Wenecji (około 5 godzin). W programie m.in.  Rejs vaporetto do placu św. Marka, zwiedzanie piesze miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień,Most Rialto oraz Kanał le Grande. Po zwiedzaniu przejazd autokarem  na nocleg i obiadokolację.

3 dzień  (sobota) 31.12 – Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy m.in.: Watykan – możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, Panteon – rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie – na których odbywają się coroczne pokazy mody a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy:Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum – odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła. Przespacerujemy się Świętą Drogą do Watykanu. Po zwiedzaniu impreza sylwestrowa w centrum Rzymu.Sylwester w Rzymie to szalona zabawa w rytm atrakcji przygotowanych przez miasto. Zbiórka około 2 w nocy i przejazd na nocleg.

4 dzień  (niedziela) 01.01 – Po późnym śniadaniu (około 12) przejazd na zwiedzanie Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Bolonii, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień  (poniedziałek) 02.01 – Po śniadaniu wyjazd na krótkie zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech Po zwiedzaniu przejazd do Polski.

6 dzień  (wtorek) 03.01 – Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Program zwiedzania może ulec zmianie. Zwiedzanie części punktów programu odbywa się z zewnątrz. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Zakwaterowanie:
W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelach **/***.  W każdym z hoteli zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami.
Wyżywienie:
W cenie 4 śniadania kontynentalne serwowanych do stołu. Obowiązkowo należy wykupić 3 obiadokolacjie w cenie 30 euro/os. Obiadokolacje serwowane, dwudaniowe. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze lub w przypadku zaznaczenia na rezerwacji doliczane jest w pln.

Kolacja Sylwestrowa: 

Dla chętnych przygotowaliśmy możliwość uczestnictwa w Kolacji Sylwestrowej (nie ma obowiązku stroju wieczorowego).

Kolacja Sylwestrowa we włoskiej restauracji niedaleko Watykanu, zaledwie 500 metrów od Zamku Anioła i rzeki Tyber. W trakcie trwania kolacji możliwość spaceru nad rzekę Tyber, do zamku Anioła lub na któryś z rzymskich placów. Kolacja Sylwestrowa trwać będzie od godziny 20:00 do Powitania Nowego Roku.

W cenie kolacji sylwestrowej zapewniamy : aperitiw- lekki alkohol pobudzający trawienie, przystawka, pierwsze danie jak na włoską tradycję przystało pasta lub risotto, drugie danie jak na włoską tradycję przystało mięsne z zestawem warzyw, deser, degustacja wina z kantyny, lampka szampana o północy woda, kawa/herbata
Transport:

Transport autokarem z Polski około 16 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Włochy. Przyjazd do Włoch w okolicach godziny 15:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Podane godziny mogą ulec zmianie.

WYJAZD Z POZNANIA.

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,

– 4 noclegi w hotelach **/***,

– 4 śniadania,

– zwiedzanie Włoch wg programu: zwiedzanie Wenecji, zwiedzanie, Florencji, zwiedzanie Rzymu i Watykanu, zwiedzanie Bolonii

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

– opieka pilota.
Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL, NW: 40 pln/os.,

– dopłata do wyżywienia HB (3 obiadokolacje) – 30 euro/os. (płatne w autokarze) lub 144 pln/os. przy rezerwacji w Polsce

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 80 euro/os.
Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– Kolacja Sylwestrowa – 230 zł/os.

– Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,

– ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.

– rezerwacja miejsc w autokarze: 50 pln/os.

Miejsca wyjazdu i dopłaty:

– Kraków(STACJA PALIW ARGE, ul. Pasternik 66, 31-354 Kraków, w kierunku Katowic) +50.00 PLN
– Poznań(McDonald’s Franowo, obok hipermarketu OBI, ul. Szwedzka 2) +0.00 PLN
– Gliwice(stacja paliw SHELL ul. Rybnickiej 159) +0.00 PLN
– Leszno(Stacja Shell przy trasie na Wrocław) +0.00 PLN
– Opole(stacja paliw LOTOS, Rogów Opolski 1A węzeł Krabkowice przy drodze krajowej 45 ) +0.00 PLN
– Rawicz(Stacja paliw Orlen) +0.00 PLN
– Wrocław(PARK HANDLOWY BIELANY parking przy IKEA, ul. Czekoladowa) +0.00 PLN
– Żory(STACJA PALIW LUKOIL) +0.00 PLN
– Warszawa(Dworzec Zachodni PKS (stanowisko międzynarodowe)) +0.00 PLN
– Częstochowa(McDonald’s przy BP, kierunek Katowice) +0.00 PLN
– Katowice/kierunek północ(stacja paliw BP z McDonald`s przy A4, okolice hotelu Campanille, ul. Ofiar Katynia) +0.00 PLN
– Łódź(parking przy stacji paliw E.Leclerc, ul. Inflancka 53) +0.00 PLN
– Piotrków Trybunalski(Oberża Złoty Młyn w Majkowie Dużym, 2 km od A1 kierunek Wrocław) +0.00 PLN

Fcl.