Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
SYLWESTER W PARYŻU

SYLWESTER W PARYŻU APPART’CITY BOBIGNY

Sylwester w Paryżu – Appart’City Bobigny

Cena promocyjna: od 637 zł

Cena katalogowa: od 797 zł

Termin: 29.12.2016 – 02.01.2017

Paryż – stolica Francji, miasto, które każdemu kojarzy się z magią, modą i ogromną elegancją przez wielu uznawany jest za stolicę świata.

Klimatyczne uliczki, piękne zabytki i zadbane kobiety, to wszystko sprawia, że Paryż uznawany jest za pioniera w zakresie elegancji i stylu. Francuska stolica skrywa setki zabytków, muzeów i romantycznych miejsc, gdzie każdy zakochany poczuje się jak w romantycznym filmie. Wypielęgnowane parki i ogrody kuszą spacerami, a eleganckie lokale zapraszają na wyśmienite jedzenie. Wędrując po brzegach Sekwany, spoglądając na zabytki architektoniczne, odnosi się wrażenie uczestnictwa w dorobku światowej kultury. To tu zobaczysz najbardziej dostojny Pałac paryski – Louvre, który mieści największe muzeum sztuki na świecie. To tu zrobisz sobie zdjęcia pod najsłynniejszą wieżą na świecie – Wieżą Eiffla. To tutaj spacerując lewym brzegiem Sekwany przeniesiesz się w świat powieści Viktora Hugo „Dzwonnik z Notre-Dame”. To tutaj przeżyjesz niesamowitą przygodę! Wybierz się z nami na wycieczkę, dzięki której poznasz magię francuskiej stolicy!

Program ramowy

Dzień 1 (29.12.2016) – Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Francję.

Dzień 2 (30.12.2016) – Przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Zwiedzanie miasta. Plan programu zwiedzania 3 dni-

Wyspa la Cite – najstarsza część miasta z katedrą Notre Dame – wybudowana w stylu gotyckim, jest jedną z najsłynniejszych katedr na świecie.

Pałac Sprawiedliwości – stanowiący od początku swojego istnienia siedzibę najważniejszych organów sprawiedliwości. Zajmuje łącznie 1/3 powierzchni całej wyspy, między bulwarami Horloge, des Orfevres, Harlay oraz Palais.

Wieża Eiffela – symbol Francji – Dama Paryża. Wieżę zbudowano specjalnie na paryską Wystawę Światową w 1889 r. Miała zademonstrować poziom wiedzy inżynierskiej i możliwości techniczne epoki, być symbolem ówczesnej potęgi gospodarczej i naukowo-technicznej Francji. Po 20 latach wieża miała być rozebrana. Gustaw Eiffel nie chciał do tego dopuścić. Postanowił przekazać ją nauce. Założył na wieży laboratorium aerodynamiczne, laboratorium meteorologiczne. Jednak dopiero udane eksperymenty z umieszczonym na szczycie wieży telegrafem (bez drutu) ocaliły wieżę i odstąpiono od jej demontażu. W przededniu I wojny światowej wieża stała się obiektem militarnym – łączyła Paryż z posterunkami wojskowymi na granicy z Niemcami (do tej pory do łączności używano gołębi pocztowych).

Rejs statkiem spacerowym po Sekwanie – długość Sekwany wynosi 776 km. Nazwa rzeki pochodzi od celtyckiego słowa squan, oznaczającego rzekę wijącą się jak wąż. W okresie rzymskim u źródeł Sekwany oddawano cześć bogini Sekwanie (Sequana).

Centrum Pompidou (z zewnątrz) – budynek położony w paryskiej dzielnicy Beaubourg, w którym mieści się muzeum sztuki współczesnej oraz główna biblioteka publiczna stolicy Francji.

Luwr – dawny Pałac Królewski, obecnie muzeum sztuki – jedno z największych i najstarszych na świecie.

Cmentarz Pere Lachaise – największy i najsławniejszy cmentarz paryski, założony w 1804 w ogrodach przylegających do willi Mont-Louis, podarowanej przez Ludwika XIV swojemu spowiednikowi, francuskiemu jezuicie François d’Aix de Lachaise. Na cmentarzu leży obecnie ok. miliona osób (100 tys. grobów), w tym prochy ok. 60 Polaków, m.in. Jarosława Dąbrowskiego, Walerego Wróblewskiego, Klementyny Hoffmanowej, Józefa Wysockiego, Marii Walewskiej (serce) i Fryderyka Chopina.

Bazylika Sacré-Coeur – wybudowana została na szczycie wzgórza Montmartre (XVIII dzielnica Paryża). Zaprojektował ją Paul Abadie w stylu romańsko-bizantyńskim, z zastosowaniem na elewacjach nazywanego białym granitem trawertynu, stąd potoczna nazwa – biała bazylika.

A ponadto – Pałac Inwalidów, Grobowiec Napoleona Bonaparte, Łuk Triumfalny, Perfumeria Fragonard, dzielnica Łacińska – Panteon, Sorbona, Plac du Tertre, Moulin Rouge, la Defense – dzielnica XXI wieku.

Dzień 3 (31.12.2016) – Śniadanie. W ciągu dnia ciąg dalszy zwiedzania. Po południu czas wolny. Wieczorem zabawa sylwestrowa na Polach Elizejskich. Po przywitaniu Nowego Roku powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4 (01.01.2017) – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Ciąg dalszy zwiedzania. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd przez Francję, Niemcy.

Dzień 5 (02.01.2017) – Powrót do Polski. Przyjazd do poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

Zakwaterowanie

Hotel Appart’City Paris Bobigny *** położony jest na przedmieściach Paryża, z dogodnym dostępem do kominukacji miejskiej. Do centrum Paryża z Hotelu łatwo dojechać tramwajem lub metrem. Hotel dysponuje pokojami typu studio z oddzielną częścią wypoczynkową z telewizorem oraz aneksem kuchennym.

– pokój 2 osobowy

– pokój 3 osobowy

– dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)

* dokwaterowanie- osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowane z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego

Cena zawiera

– Transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, DVD, WC)

– Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż (utrata do 500 zł)

– zakwaterowanie- 2 noclegi w Hotelu Appart’City Paris Bobigny*** w Paryżu

– wyżywienie- 2 śniadania (zimny bufet)

– zwiedzanie wg programu

– opiekę pilota

Cena nie obejmuje

– Dopłaty wymagane na miejscu

– koszty programowe- 70 euro/os (obejmują bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem po Sekwanie, opłaty lokalne, bilety komunikacji miejskiej wg. programu) – płatne u pilota w autokarze; opłata nie podlega rozliczeniu

– Dopłaty opcjonalne

– ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, – bagaż (utrata 500 zł)  – 120 zł/os

– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacji

Informacje dodatkowe

– program wyjazdu jest ramowy i może ulec zmianie

– dokumenty – paszport lub dowód osobisty (zgodnie z obowiązującymi przepisami)

Pakiet KOMFORT – cena 50 zł/os-

– gwarancja wyboru miejsca w autokarze

– napoje w autokarze w cenie (6 x do wyboru- kawa, herbata, zimny napój 0,2l)

Pakiet PRESTIGE – cena 100 zł/os-

– gwarancja wyboru miejsca w autokarze

– napoje w autokarze w cenie (6 x do wyboru- kawa, herbata, zimny napój 0,2l)

– pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru

– nadbagaż 5 kg w cenie

Wyjazd

Miasto Adres Odjazd Dopłata
Lodz DWORZEC PKS, LODZ KALISKA 15:30 50 zł
Nowy Tomysl STACJA BP, PRZYLEK 125A 20:30 0 zł
Poznan DWORZEC MPK GORCZYN, ZGODA 19:00 0 zł
Swiebodzin STACJA ORLEN,WOJSKA POLSKIEGO8 21:30 0 zł
Swiecko STACJA BO, SWIECKO 39, SLUBICE 22:30 0 zł
Warszawa METRO WILANOWSKA, PULAWSKA 145 13:00 60 zł
Wroclaw UL.PETRUSEWICZA (WZGORZE ANDERSA – AQUAPARK) 15:00 50 zł

Os.