Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
strasburg

Strasburg – Colmar

Program:

Dzień 1: Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

Dzień 2: Przyjazd do Strasburga w godzinach porannych.
Stolica Europy – takie miano nadano Strasburgowi ze względu na mieszczące się tutaj instytucje- Parlament Europejski, Europejski Trybunał Praw Człowieka i Radę Europy. Dlaczego akurat wybrano to miasto, by stało się symbolicznym centrum Zjednoczonej Europy? Choć odpowiedź z pewnością nie jest jednoznaczna, warto jej poszukać podczas spaceru po zabytkowej części miasta Grande île wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Leżący nad Renem Strasburg od zawsze był bramą łączącą różne żywioły, splatające się w kolorową mozaikę Alzacji. Przenikanie się tradycji francuskiej i niemieckiej, sąsiedztwo szczytów Wogezów, wiekowych winnic i nurtu Renu z jednej strony, z drugiej zaś potężna gotycka katedra Notre-Dame, pocztówkowa dzielnica Petite France i szkieletowe domy nadają miastu niepowtarzalnego klimatu. Dramatyczna historia, która przez wieki dotykała mieszkańców Alzacji z pewnością nie zmieniła ich pogodnego nastawienia do życia, a doskonałe wyroby winiarskie dbają by ten stan podtrzymywać.

Następnie przejazd do Château du Haut-Kœnigsbourg Średniowieczna forteca wznosząca się na szczycie już z oddali robi spore wrażenie. Jednakże dopiero wizyta na zamku, którego historia sięga XII wieku, daje pełne wyobrażenie wielkości założenia. Starannie odrestaurowane wnętrza, nawiązujące do stylów gotyckiego i renesansowego przypominają o latach świetności. Z kolei mury obronne i potężne baszty dają świadectwo obronnej funkcji, którą przez wieki pełnił zamek. Jednak największą atrakcją twierdzy są z pewnością przepiękne widoki, które się z niej rozpościerają- z rysującymi się na horyzoncie Alpami i niemieckim Schwarzwaldem po jednej stronie, po przeciwnej z kolei zobaczyć można pasmo Wogezów, malownicze wioski i winnice.
Na zakończenie zwiedzimy Colmar.

Colmar śmiało można nazwać średniowieczną perełką – od XVI wieku niewiele zmienił swoje oblicze – stając się dzisiaj jedną z największych atrakcji turystycznych Alzacji. Domy o konstrukcji szkieletowej zachwycają bogactwem kolorów i mistrzostwem sztuki snycerskiej, gotyckie kościoły Dominikanów i św. Marcina przyciągają surowością w stylu gotyckim, natomiast portowa dzielnica Petite Venise (pol. Mała Wenecja) urzeka wręcz bajkową scenerią. Colmar od wieków słynął z handlu winem, czego najlepszym dowodem jest bogato zdobiony budynek giełdy wina w sercu miasta.
W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.
Dzień 3: Przyjazd do poszczególnych miast (przekroczenie granicy polsko-niemieckiej w godzinach przedpołudniowych).

 

Cena: 377 zł

Terminy:

15.04 – 17.04.2017

01.05 – 03.05.2017

16.06 – 18.06.2017

21.07 – 23.07.2017

13.08 – 15.08.2017

08.09 – 10.09.2017

13.10 – 15.10.2017

 

Cena obejmuje: przejazd autokarem klasy LUX (klimatyczcja, cafe-bar, DVD,WC), opiekę pilota w czasie podróży, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż (utrata do 500 zł)

Dopłaty obowiązkowe:

koszty programowe- 25 €/os (obowiązkowo płatne u pilota w autokarze) – obejmują bilet wstępu do Château du Haut-Kœnigsbourg opłaty lokalne oraz usługę przewodnicką; nie podlegają rozliczeniu

Dopłaty transportowe: Szczecin – 75 zł, Gorzów Wlkp. – 75 zł

Program jest programem ramowym – kolejność zwiedzanie może ulec zmianie
zwiedzanie wewnątrz we własnym zakresie w ramach czasu wolnego

 

Osk.