Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Schwarzald i jezioro Bodeńskie

Schwarzald i jezioro Bodeńskie

 

SCHWARZWALD I JEZIORO BODEŃSKIE
Wysokie szczyty i romantyczne, dzikie przepaście Schwarzwaldu oraz śródziemnomorska atmosfera Jeziora Bodeńskiego

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, godz. 06.45 zbiórka na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Würzburga w godzinach popołudniowych. Dawne miasto biskupów znane jest przede wszystkim, jako miasto baroku z pogodną atmosferą. Zwiedzanie: rezydencja książąt – biskupów z ogrodem Hofgarten, wpisana na listę UNESCO, twierdza Marienberg, zabytkowa starówka. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd do Maulbronn. Zwiedzanie klasztoru cystersów, wpisanego na listę UNESCO. Jest to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych kompleksów klasztornych na północ od Alp, na którym odcisnęły swoje piętno chyba wszystkie style architektoniczne epoki. Przejazd do miasta Triberg, znanej miejscowości turystycznej, nazywanej bramą do Parku Narodowego Południowy Schwarzwald. Zobaczymy najwyższy wodospad w Niemczech i zwiedzimy muzeum zegarów z kukułką. Tutaj spróbujemy słynnego tortu i zobaczymy kapelusze „bollenhut” oraz zegary z kukułką, które są symbolami Schwarzwaldu. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Bodeńskie. Wycieczka na wyspę Mainau, która jest wielką atrakcją Jeziora Bodeńskiego. Zachwyca bogactwem kwiatów o każdej porze roku, arboretum, jednym z największych pawilonów motyli w Niemczech, z fantastycznymi pokazami w „Wasserwelt” i innymi ciekawostkami. Przejazd do malowniczego miasteczka Meersburg i spacer po starówce. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Fryburga, stolicy Schwarzwaldu, miasta uniwersyteckiego. Zobaczymy stare dzielnice z krętymi zaułkami, idylliczne podwóreczka, wąskie strumyki tzw. „Bächle”, przytulne restauracje, klimatyczne lokale na starówce i górującą nad miastem katedrę z oryginalną wieżą. Przejazd do hotelu w okolicach Heidelbergu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Heidelbergu, miasta majestatycznie położonego po obu stronach rzeki Neckar. To tutaj ma siedzibę najstarszy uniwersytet Niemiec i  znajduje się jeden z piękniejszych zamków, a miasto urzeka romantyczną atmosferą. Godz. 13.00 wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

TERMINY:
27.06 – 01.07.2020
22.08 – 26.08.2020
30.09 – 04.10.2020

CENA: 1 600 PLN

CENA ZAWIERA:
przejazd komfortowym autokarem
– 4 noclegi w hotelach
– wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
– ubezpieczenie uczestników: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1 000 PLN)
– opiekę pilota – przewodnika

UWAGA!
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają indywidualnie ok. 50 EUR
– Dopłata do pokoju 1 os. – 280 PLN
– Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 44 PLN
– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

Pel.