Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

RUNOWO wakacje w siodle – kolonia (8 12lat), obóz (13-18lat)

WAKACJE W SIODLE

Profesjonalny obóz jeździecki z odznakami PZJ

Wiek uczestników: 8-12 i 13-18

TERMINY i CENY:
WS 1 –    24-06-2018 – 04-07-2019 – Pałac –     cena:   2250 zł
WSN 1 – 24-06-2018 – 04-07-2019 – Namiot   cena:  1750 zł
WS 2 –   05-07-2018 – 16-07-2019 –  Pałac       cena    2350 zł
WS 3 –  17-07-2018 – 28-07-2019 –   Pałac       cena:   2250 zł
WS 4 –  29-07-2018 – 09-08-2019 –   Pałac       cena:  2250 zł
WS 5 –  10-08-2018 – 20-08-2019 –  Pałac       cena:  2100 zł
WS 6 –  21-08-2018 – 29-08-2019 – Pałac        cena:  1750 zł

Kolonia  i obóz  organizowane są na terenie ośrodka kolonijnego Pałac pod Bocianim Gniazdem, w skład którego wchodzi Stajnia Pałac Runowo. Jako Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej, w tym przygotowanie do powszechnych odznak PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy PZJ, Instruktorzy rekreacji ruchowej , zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Nasze konie są spokojne i ułożone do pracy z dziećmi. Posiadamy profesjonalnie przygotowane parkury, tor Mini cross i malownicze trasy konne ,specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Podczas złej pogody korzystamy z nowej hali jeździeckiej – 600 m kw.
Od 2012 roku przeszkoliliśmy ponad 2000 dzieci na odznaki PZJ

Miejscowość
Runowo to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu, niedaleko Lęborka i Łeby, około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, iż każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich.

Holiday Camp
Ośrodek kolonijny „Pałac pod Bocianim Gniazdem” w Runowie to XVIII – wieczny majątek ziemski. Kompleks położony jest na pięciu hektarach. Goście mogą korzystać z przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „runowskiej plaży”, placów zabaw (w tym wioska indiańska), strzelnicy, toru paintballowego, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, drewnianych domków, pola namiotowego oraz kompleksu jeździeckiego.

Stajnia Pałac Runowo
Certyfikowany Ośrodek Jeździecki Polskiego Związku Jeździeckiego prowadzący całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej wraz z przygotowaniem do „Brązowej Odznaki” i odznaki „Jeżdżę Konno” PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Uczestnicy obozów mają do dyspozycji 35 spokojnych koni, krytą ujeżdżalnię (600 m kw), profesjonalne parkury i malownicze trasy konne. W 2018 roku rusza Mini Cross – specjalnie przygotowany tor przeszkód dla konia i jeźdźca będący elementem zawodów WKKW. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na „bankiet”- wzniesienie, przeskok przez kłodę oraz rów z wodą. Obiekty zostały zbudowane na ogrodzonym terenie specjalnie przygotowanym do zajęć konnych dla dzieci i młodzieży.

Elementy programu obozu konnego
–  Zajęcia teoretyczne
Prowadzone są przez kadrę w tym, specjalistów do spraw hodowli koni lub lekarza weterynarii, kowala lub instruktorów. Obejmują multimedialne wykłacy m.in.
BHP – zapoznanie się z organizacją stajni i końmi; przydział do opieki i pielęgnacji.
Materiały Szkoleniowe – Zeszyt ćwiczeń w prezencie.
Ogólna budowa i zasady żywienia konia; maści, rasy i typy koni; podstawowe chody; budowa siodła i ogłowia; prawidłowy dosiad i wiele innych.
–  Zajęcia praktyczne
Elementy programu dla grup odbywają się w ciągu całego dnia z podziałem na sekcje:

POCZĄTKUJĄCY i ŚREDNIOZAAWANSOWANI
– Nauka samodzielnego przygotowania konia do jazdy (czyszczenie i siodłanie) pod okiem instruktora i jego pomocników.
– Indywidualne jazdy na lonży
– Samodzielna nauka jazdy kłusem;
– Pokonywanie cavaletti stępem i kłusem;
– Spacery do lasu z asekuracją;
– Wyjazdy samodzielne w teren
– jazdy na oklep
– Mini Cross na specjalnym torze stępem lub z asekuracją
– kucykowanie – zabawy z kucykami na specjalnie przygotowanym placu

ZAAWANSOWANI
– Nauka podstaw ujeżdżenia;
– Nauka podstaw skoków przez przeszkody;
– Wyjazdy w teren.
– Jazda na oklep
– Mini cross – specjalny tor (kłus, galop wg. umiejętności)
– ćwiczenia na oklep z pasem do woltyżerki
– swobodne galopady na specjalnym torze
– Pomoc jeźdźcom początkującym;
– Indywidualna pielęgnacja konia będącego pod opieką.
– Podstawa jazdy sportowej teoria i praktyka
– Pomoc instruktorom i kadrze w stajni itp.
– kucykowanie – zabawy z kucykami na specjalnie przygotowanym placu

HORSE TEAM
– Grupa tworzy się w połowie turnusu z najbardziej zaangażowanych uczestników poszczególnych grup, którzy w zamian za swoje zaangażowanie otrzymują w nagrodę: – Kurtka Runowo Team
– Nauka podstaw powożenia;
– złote strzemię – pamiątka z obozu.
– dodatkowa jazda sportowa

Podział na grupy zaawansowania następuje po uprzednim sprawdzeniu umiejętności jeździeckich przez instruktorów ośrodka w dniu przyjazdu. Zajęcia każdorazowo są dostosowywane do umiejętności uczestników i mogą być modyfikowane

Zajęcia dla wszystkich:
– karmienie koni i prace w stajni – zajęcia dodatkowe dla chętnych;
– Udział w zawodach jeździeckich o „Złotą Podkowę” – zabawa
– egzamin na Odznakę Jeżdżę Konno PZJ – pasowanie na jeźdźca;
– Mini Cross – specjalnie przygotowany tor przeszkód dla konia i jeźdźca będący elementem zawodów WKKW. Tor obejmuje przeszkodę wodną, wejście i zejście na „bankiet”- wzniesienie, przeskok przez kłodę oraz rów z wodą.-  Zajęcia realizowane są z dbałością o bezpieczeństwo i dostosowane do umiejętnosci uczestników.
– pokaz koni i wybór najlepiej przygotowanego konia lub przejażdżka wozem po okolicy
– W razie niepogody uczestnicy korzystają z nowej hali namiotowej Krytej Ujeżdżalni 600 metrów kwadratowych
– Dla chętnych – Nagrywanie teledysków z końmi do musical.ly
– Dodatkowo dla chętnych możliwa konna sesja zdjęciowa z fotografem ,w tym zdjęcia magnes i kubek pamiątkowy – koszt 100 zł
Zobacz sam, jak się bawiły dzieci w poprzednich latach

Świadczenia na wakacjach w siodle:
Wyżywienie – Jedzenie podawane w klimatyzowanej sali jadalnej. Smaczna kuchnia europejska i polska uwzględnia dietę wegetariańską ,obejmuje cztery posiłki dziennie : śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację oraz suchy prowiant na drogę (opcja z transportem) Tu zawsze możesz przyjść po dokładkę. Dodatkowo dla wszystkich dostępny jest dystrybutor z wodą oraz wieczorna przekąska u opiekunów.

Noclegi na obozie jeździeckim:
– Pałac jest dwukondygnacyjnym budynkiem składającym się z: dużej i stylowej sali jadalnej; holu z zabytkowym kominkiem; wszechstronnych pokoi od 3 do 8 os. (z nowymi łóżkami, szafami, szafeczkami stolikami, oraz łazienkami) ; dodatkowych sanitariatów oraz werandy – sali zajęciowej i gabinetu lekarskiego. Obiekt jest monitorowany i bezpieczny.
– Domki – Kompleks pięciu drewnianych domków znajduje się 150 m od pałacu obok „runowskiej plaży” piaszczystego boiska wraz z placem zabaw. Wyposażono je w 6 łóżek, szafę, szafki i stolik. Każdy ma własną łazienkę oraz werandę skierowaną na nasłonecznione południe oraz plac apelowy.
–  Namioty są 6- osobowe – typu NS wyposażone w łóżka polowe z materacami i kocami, drewniane podłogi, szafy i oświetlenie. Obok znajduje się miejsce na ognisko, umywalka polowa oraz namioty świetlicowe. Murowane sanitariaty znajdują się 80 m od obozowiska. Wakacje w Siodle z zakwaterowaniem w namiotach dostępne dla uczestników w wieku powyżej 12 roku życia (wiek uczestników 12 – 17 lat). Obozowisko bezpieczne bez zadrzewienia, w razie występowania trudnych warunków atmosferycznych uczestnicy maja możliwość przenocowania w budynku.
Ubezpieczenie NNW w PZU do 10 000 zł;
Realizacja programu teoretycznego i praktycznego w tym minimum 13 godzin lekcji jeździeckich w Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ Stajni Pałac Runowo prowadzonych przez Instruktorów i kadrę + zajęcia praktyczne w stajni i krytej ujeżdżalni 600 m kw; ( podczas turnusu 6 jazdy 2 x dziennie)
Opieka – Wychowawcy, animatorzy i instruktorzy zajęć tematycznych; całodobowa opieka medyczna – pielęgniarka lub ratownik medyczny w ośrodku, lekarz pod telefonem, ratownik na kąpielisku;
– Jednodniowa wycieczka nad morze z plażowaniem i wizyta w Lęborku ( nie obejmuje turnusu 6)- Zajęcia twórcze dla chętnych w tym rysowanie koni, lepienie, projektowanie stajni i strojów, nagrywanie wspólnych teledysków.
– Dyskoteki animacyjne , ogniska i grille; Gry i zabawy sportowo – rekreacyjne w tym parada kolorów, wejście na ściankę wspinaczkową i zabawy w „Małpim Raju”,
– Każdego wieczoru odbywają się gry i zabawy tematyczne, poza tym dzieci wychodzą razem z ratownikiem na jezioro, spędzają aktywnie czas w terenie.
– Możliwość prania odzieży każdy kto zabierze trochę proszku do prania będzie mógł skorzystać nieodpłatnie z pralki. Oczywiście nauczymy ręcznie prać skarpetki:)
– Egzamin i odznaka „Jeżdżę Konno” Polskiego Związku Jeździeckiego (Tylko dla osób które wcześniej prześlą formularz zgłoszeniowy) lub odznaka Stajnia Pałac Runowo
Na zajęcia zapewniamy atestowane kaski jeździeckie, kamizelki ochronne, oraz profesjonalne materiały szkoleniowe. Kamizelka jest nieodpłatnie wypożyczana przez ośrodek, stanowi podstawowe i obowiązkowe wyposażenie uczestnika obozu.
Stajnia oraz organizator zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w zależności od warunków atmosferycznych, umiejętności uczestników oraz stanu ich zdrowia.
Relacja z obozu w naszych Multimediach

Transporty
Dojazd własny do ośrodka w godz. 15:00-18:00, odbiór dzieci w dniu ostatnim do 12.00.
Transport zorganizowany za dopłatą może odbywać się busami, autobusami rejsowymi, lub PKP przy minimum 6 uczestnikach. Przy transporcie kolejowym wyjazdy na kolonie z Krakowa i Katowic mogą odbywać się w dniu poprzedzającym obóz lub kolonie. Informacje szczegółowe o miejscach, konwojentach i godzinie wyjazdu podane zostaną na 7 dni przed wyjazdem na stronie organizatora. Miejsca oznaczone * są do potwierdzenia. Szczegóły wyjazdów na stronie Transporty Tel. alarmowy +48602445113.

Miejsce

Cena

Miejsce

Cena

Miejsce

Cena

Katowice

190 zł

Ostróda

140 zł

Gdańsk

120 zł

Toruń   150 zł Częstochowa

 190 zł

Łódź

 180 zł

Wrocław

190 zł

Warszawa

 180 zł

Lublin

 150 zł

Szczecin

 160 zł

Kielce

 200 zł

Koszalin 150 zł
Kraków

200 zł

Poznań

 170 zł

Opole  190 zł

Dodatkowe informacje
Potrzebne wyposażenie uczestnika kolonii
– Karta kolonijna z możliwością oznaczenia diety
– Aktualna legitymacja szkolna przy opcji transportu
– Wypełnione dokumenty na odznakę Jeżdżę Konno PZJ – formularz i zgoda na przetwarzanie. danych
– Śpiwór *przy zakwaterowaniu w namiocie (opcja turnus 1 i 2 )
– Buty z płaską i twardą podeszwą (najlepiej sztyblety) lub inne obuwie (np. Kalosze)
– Kurtka nieprzemakalna i czapeczka;
– Przybory toaletowe i latarka
– Klapki i strój kąpielowy;
– Spodnie przylegające do nóg bez grubych szwów;
– Rękawiczki – możliwość zakupienia w sklepiku jeździeckim;