Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Poronin kolonia 9-15 lat

termin: 27.06.2022 – 07.07.2022
termin: 08.07.2022 – 18.07.2022
termin: 19.07.2022 – 29.07.2022
termin: 30.07.2022 – 09.08.2022
termin: 10.08.2022 – 20.08.2022

Cena:  2189 zł ze Szczecina

Wiek uczestników:  915 lat

Poronin k/Zakopanego. Zapraszamy w Tatry, do krainy skał, wodospadów i zapierających dech w piersiach widoków. Czeka: gwarne Zakopane z Krupówkami – ulica jedyna swoim rodzaju, wartki Dunajec z Pieninami i flisakami, Gubałówka, z której można zjechać jak ze zjeżdżalni, Morskie Oko ze słodką wodą, Dolina Strążyska z wodospadem Siklawica i termy podhalańskie z wysoko- zmineralizowaną wodą termalną. Oj góry, góry, cuda natury! Hej!

PROGRAM

– Energylandia – ogromny, nowoczesny kompleks rozrywkowy, pierwszy i jedyny tego typu w Polsce. Na 26 ha znajduje się aż 57 różnych atrakcji i urządzeń. Duża dawka adrenaliny i niesamowitych wrażeń!

– spływ Dunajcem  przeprawa łodziami flisackimi, to już od 150 lat największa atrakcja turystyczna w Pieninach. Wijąca się wśród wapiennych skał rzeka gwarantuje niezapomniane przeżycia. Podczas rejsu zobaczymy Zamek w Niedzicy   jeden z najładniejszych zamków w Polsce oraz zaporę wodną w Czorsztynie,

 wjazd kolejką na Butorowy Wierch  znakomity punkt widokowy na panoramę Tatr, przejście malowniczym krajobrazowo szlakiem na Gubałówkę,

 Dolina Kościeliska – przyjemna, spacerowa trasa Kiry-Wyżnia Kira Mietusia-Lodowe Źródło-Polana Pisana-Schronisko na Hali Ornak,

 spacer Drogą Nad Reglami od Polany Kalatówki do Doliny Białego, wejście na Sarnie Skałki (1377 m n.p.m.) i zejście do Doliny Strążyskiej, podejście pod wodospad Siklawica,

 ZakopaneKrupówki, Skocznie Narciarskie – wjazd wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew;  Galeria Kamila Stocha: wszystkie sportowe trofea Kamila, liczne pamiątki i fotografie. Z bliska podziwiać można prawie pół tysiąca eksponatów, w tym między innymi medale olimpijskie, Złote Orły czy Kryształowe Kule. Przewodnikiem po tym miejscu jest… sam Kamil, który w przekazach audiowizualnych opowiada o najciekawszych momentach swojej sportowej kariery. Z myślą o najmłodszych, ale i o największych fanach skoków narciarskich, przygotowano pomieszczenie, w którym poznać można ten sport od kuchni. Muzeum Oscypka – podczas pokazu zobaczymy jak powstaje ten najpopularniejszy góralski ser. Uczestnicy biorą czynny udział w jego wytworzeniu, poznając jednocześnie tradycyjne sprzęty pasterskie. Wszyscy mają także okazję spróbować góralskich serów oraz samodzielnie zrobić swój własny serek; Centrum Edukacji Przyrodniczej – najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie m.in. kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr i sala odkryć,

– wycieczka Doliną Rybiego Potoku do Morskiego Oka,

– pokaż co potrafisz i zostań idolem – wieczór talentów,

– mini olimpiada sportowa – turniej tenisa stołowego i piłki siatkowej,

– filmowa słodka chwila – seans filmowy z kubkiem kiślu lub budyniu,

– pamiątka z gór – malowanie widoków na kamieniach,

– inżynier/budowniczy – zespołowa budowa mostu z kamieni w potoku, bitwa wodna butelkowa,

– piesza wycieczka po okolicy – podziwianie krajobrazów i charakterystycznej zabudowy góralskiej,

– ognisko z pieczeniem kiełbasek,

– dyskoteki.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości jego składki– dodatkowa opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

  PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisaniu umowy lub kierownikowi podczas turnusu):

– Chochołowskie Termy – kompleks ponad 30 basenów, beczek wypełnionych wodami termalnymi, sauny, zjeżdżalnie, hydromasaże. Koszt wycieczki od osoby 85 zł (pobyt całodzienny).

 zakwaterowanie

Pensjonat Elżbieta www.elzbieta.noclegi.biz w Poroninie (lub inny o podobnym standardzie). Pokoje 3,4,5-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, sala dyskotekowa, sala TV, bufet, świetlica z kominkiem, boisko sportowe do koszykówki i siatkówki, plac zabaw dla dzieci, ogród z miejscem na ognisko.

 wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Pierwsze świadczenie  kolacja, ostatnie  śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 transport

Autokar  opieka wychowawcy lub konwojenta. Autokar zostaje w bazie i realizuje program na miejscu. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 19.00.

 świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, przewodnicy.

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: legitymację szkolną z numerem PESEL, ewentualne dokumenty sanitarne związane z COVID-19, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

W zależności od pogody i kondycji dzieci trasa górska może ulec zmianie (np. zamiast Doliny Kościeliskiej – Dolina Strążyska).

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty do pełnego biletu.

Promocje „Szybka Rezerwacja – LATO 2022”

rabat w kwocie 225 zł do 31 stycznia

rabat w kwocie 150 zł do 28 lutego

rabat w kwocie 75 zł  do 31 marca 

Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.