Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
Menton

Północne Włochy i Francuskie Lazurowe Wybrzeże

Program ramowy

DZIEŃ 1: Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg do Czech.

DZIEŃ 2: INNSBRUCK – JEZIORO GARDA Rano krótki spacer po Innsbrucku: Dom ze złotym dachem, skocznia narciarska, starówka. Wjazd przez Przełęcz Brennero (most Europy) do Włoch. Przejazd nad Jezioro Garda – najpiękniejsze jezioro północnych Włoch.

DZIEŃ 3: BERGAMO – MEDIOLAN Przejazd do Bergamo. Zwiedzanie urokliwej starówki Bergamo Alta (wjazd kolejką), Pałac Della Ranione, Katedra. Przejazd do Mediolanu – stolicy Lombardii. W programie : monumentalna Katedra z białego marmuru, Pasaż Victora Emmanuela, najsłynniejszy teatr operowy na świecie La Scala. Przejazd na Ligurię włoską część Lazurowego Wybrzeża.

DZIEŃ 4: WYSPY LERYŃSKIE – CANNES Wycieczka na Wyspy Leryńskie, na których mnisi uprawiają lawendę a na jednej z nich był więziony legendarny „człowiek w żelaznej masce”. Po powrocie do Cannes Pałac festiwali filmowych, czas wolny na plażowanie i spacer po słynnej Promenadzie Gwiazd.

DZIEŃ 5: GRASSE – SAINT PAUL DE VENCE – NICEA Wyjazd do malowniczo położonych prowansalskich miejscowości: miasta perfum – Grasse, St.Paul de Vence – spacer po pełnych uroku uliczkach. Przejazd do Nicei, spacer po starym mieście i słynnej Promenadzie Anglików.

DZIEŃ 6: MONACO – MONTE CARLO – SAN REMO Zwiedzanie miasta Monaco z Zamkiem Grimaldich i Muzeum Oceanicznym oraz wizyta w jaskini hazardu – Monte Carlo. Przejazd w okolicach miejscowości Mentona w kierunku Włoch, gdzie zawitamy do San Remo – stolicy włoskiej piosenki.

DZIEŃ 7: GENUA – WERONA Przed południem zwiedzanie Genui – znanego włoskiego miasta portowego. W programie: dom, w którym urodził się Krzysztof Kolumb, port, Katedra San Lorenzo i Plac Dantego z pobliską Bramą Miejską. Pobyt w Weronie – w programie rzymska Arena z I wieku, kościółek Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligerich, sławny balkonik Julii przy Via Capello 23.

DZIEŃ 8: PADWA – WENECJA Zwiedzanie Padwy, w programie: Bazylika św. Antoniego i Prato della Valle. Przejazd do Wenecji na parking Tronchetto (postój autokaru 9 godzin). Transfer do Placu św. Marka – Zwiedzanie Bazyliki, Pałacu Dożów (z zewnątrz) ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy. Czas wolny lub propozycja fakultatywna: przejażdżka gondolami. Spacer do Mostu Rialto. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

DZIEŃ 9: Przyjazd do Polski. Zakończenie wycieczki.

UWAGA – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

Termin i cena:

29.04 – 07.05.2017 – 1690 zł

02.09 – 10.09.2017 – 1690 zł

Świadczenia w cenie podstawowej:

7 noclegów w hotelach klasy 3* (Czechy x1, ok. Werony x1, Liguria x4, ok. Padwy x1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Gwarantowane miejsce w pokoju 1 osobowym dodatkowo płatne.

Śniadania kontynentalne (7). Pakiet 7 obiadokolacji za obowiązkową dopłatą. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.

Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, WC, barek i DVD. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.

Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż do 1000 zł.

Opieka pilota.

Za obowiązkową dopłatą: Pakiet 7 obiadokolacji: 285 zł

Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 140 zł, Stargard – 130 zł, Gorzów Wlkp. – 110 zł

Dopłaty:

gwarantowane miejsce w pokoju 1-os. 630.00 PLN/os.

Wydatki programowe:

Wstępy + wjazdy do miast + taksy klimatyczne + ew. systemy audio + przewodnicy miejscowi około 115 euro.

UWAGA: Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

Med.