Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Podlasie

RAMOWY PLAN: 

DZIEŃ I Godz. 05.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 04:45 na ul. Sambora – parking dla autobusów. Przejazd na Podlasie. Zwiedzanie Tykocina nazywanego wrotami do Podlasia i perłą baroku. Zobaczymy: zamek królewski, wzniesiony w XVI wieku przez króla Zygmunta Augusta, barokowy rynek z kościołem Trójcy Przenajświętszej wraz z pomisjonarskim zespołem klasztornym, Wielką Synagogę i pomnik Stefana Czarnieckiego. Przejazd do hotelu na Podlasiu. Obiadokolacja, nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Białegostoku, stolicy Podlasia. Bliskie sąsiedztwo Litwy, Białorusi i Rosji sprawiło, że od wieków żyli tu zgodnie przedstawiciele różnych wyznań i narodowości. To właśnie ukształtowało specyficzny charakter miasta, przesiąknięty wielokulturowością. Zaczniemy od zwiedzenia pałacu Branickich wraz z otaczającym go cudnym ogrodem. To jedno z najcenniejszych barokowych założeń w Polsce, nawiązujące do francuskich pałaców. Zobaczymy także rynek z nietypowym ratuszem, archikatedrę, kościół św. Rocha, cerkiew św. Ducha i nowoczesny budynek opery i filharmonii podlaskiej. Przejazd na zwiedzanie Krainy Otwartych Okiennic, gdzie pospacerujemy po wsiach i przyjrzymy się uroczej drewnianej architekturze, ozdobionej dodatkowo pięknymi kwiatami pod oknami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Białowieskiego Parku Narodowego, najstarszego parku narodowego w Polsce. Zobaczymy Rezerwat Pokazowy Żubrów, gdzie żyją tarpany, żubry, żubronie, jelenie, dziki i wilki oraz Szlak Dębów Królewskich, który tworzą kilkusetletnie dęby nazwane imionami polskich władców polujących w Puszczy Białowieskiej. Następnie odwiedzimy Hajnówkę, gdzie zobaczymy sobór św. Trójcy i Białowieżę, gdzie zwiedzimy cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy z pięknym ikonostasem wykonanym z ceramiki. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Supraśla. Zwiedzimy cerkiew obronną otoczoną zabudowaniami klasztoru Bazylianów, gdzie dzisiaj mieści się Muzeum Ikon – niepowtarzalne interaktywne muzeum sztuki sakralnej prawosławia, a także eklektyczny pałac Bucholtzów i XIX-wieczne drewniane Domy Tkaczy o bielonych wapnem ścianach. Przejazd do Kruszynian położonych na szlaku tatarskim. Ciekawa i już rzadko spotykana architektura domów oraz piękna okolica zachęcają do odwiedzenia miejscowości. Bez problemu można tu spotkać ludność tatarską, co dostarcza okazji spróbowania niezwykłej kuchni tatarskiej np. kołdunów, pierekaczewników, trybuszoków. Zobaczymy także Bahoniki, drugi ośrodek na szlaku tatarskim, z meczetem i mizarem. Odwiedzimy również Sokółkę malowniczo położoną pośród lasów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Zwiedzimy jeszcze Choroszcz, gdzie znajdują się: zespół pałacowo – parkowy Branickich z barokowym pałacem Jana Klemensa i pięknym parkiem oraz cerkiew pod wezwaniem Matki Boskiej Opiekuńczej. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
02.06 – 06.06.2021
04.08 – 08.08.2021
 
CENA: 1 390 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie: NW 10 000 PLN
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide – ok. 130 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 350 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % wartości wycieczki.

UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po muzeach.