Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
PÓŁWYSEP HELSKI – GDAŃSK

PŁW. HELSKI – GDAŃSK – SŁUPSK

Płw. Helski – Gdańsk – Słupsk

Tym razem zapraszamy Was na wyprawę, w czasie której będzie okazja zwiedzania unikatowych Grot Mechowskich, spotkania szarej foki w Fokarium na Helu, obejrzenia największej w Polsce kolekcji Kaktusów i innych sukulentów liczącej ponad 2 mln. Egzemplarzy, ok. 6 tys. Różnych odmian oraz obejrzenia zabytków i atrakcji Trójmiasta. Ponadto zwiedzimy Słupsk i jego zamek z bogatą kolekcją.

Ramowy program:

Dzień I – wyjazd ze Szczecina o godz. 6.00, przejazd do Rumii – wizyta w Kaktusiarni – z możliwością dokonania zakupów, następnie przejazd do Mechowa – zwiedzanie grot. Kolejno przejazd na Hel – wizyta w Fokarium – poznamy życie fok szarych, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, czas do dyspozycji grupy, nocleg.

Dzień II – śniadanie, przejazd do Gdyni – zwiedzanie Muzeum Oceanografii i Akwarium Morskiego, zobaczymy okręt – muzeum ORP „Błyskawca”, będzie to okazja do podziwiania „Daru Pomorza”, przejazd do Sopotu – spacer, wejście na molo, przejazd do Oliwy – zwiedzanie wspaniałej Katedry i wysłuchanie koncertu organowego, obiadokolacja – czas do dyspozycji grupy / możliwości: aquapark, kino typu IMAX, teatr/

Dzień III – śniadanie, przejazd do gdańska – lekcja tematyczna lub gra historyczna w Muzeum narodowym, następnie spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie Głównego Miasta z Dworem Artusa, fontanną Neptuna, Złotą Kamienicą, obejrzymy również Katedrę NMP, przejazd na Westerplatte – zwiedzanie, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Słupska – zapraszamy na lekcję muzealną w Zamku Książąt Pomorskich /temat do uzgodnienia/ i zwiedzanie Słupska, przyjazd do Szczecina ok. godz. 19.00

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem / WC, barek, DVD /

– 3 noclegi w pokojach – standard turystyczny

– wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje

– opieka licencjonowanego pilota, opłatę za przewodnika po Trójmieście

– bilety wstępu i opłaty za lekcje muzealne

– ubezpieczenie NNW