Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

PIELGRZYMKA NA UKRAINĘ

TRASA: Warszawa – Lwów –  Olesko – Poczajów – Krzemieniec –  Zbaraż – Skała Podolska – Kamieniec Podolski – Złoczew – Podhorce – Rohatyn  – Truskawiec – Drohobycz – Przemyśl – Rzeszów

Terminy i ceny:
21.03 – 28.03.2020 – cana: 1490 zł
18.04 – 25.04.2020 – cana: 1490 zł
23.05 – 30.05.2020 – cana: 1490 zł
27.06 – 04.07.2020-  cana: 1490 zł

Dzień 1 Wyjazd z Warszawy
Zbiórka. Wyjazd z Polski w godzinach porannych w kierunku Lwowa. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 2 – Lwów
Śniadanie i wyjście grupy na zwiedzanie miasta, które w zamierzchłych czasach leżało na terytorium Polski. Lwów to miasto niezwykłe, z bogatą kulturą i licznymi zabytkami. W trakcie spaceru po starówce nawiedzimy Katedrę Wniebowstąpienia NMP i Kaplica Boimów. Msza Święta. Następnie zobaczymy Czarną Kamienicę, pałac Korniakta, Pałac Lubomirskich, nawiedzimy Klasztor Dominikanów i Katedrę Ormiańską oraz słynną Operę Lwowską. Następnie nawiedzimy Cerkiew Zaśnięcia NMP, Klasztor Bernardynów, odwiedzimy Pomnik Mickiewicza, przejdziemy na Arsenał oraz Cmentarz Łyczakowski wraz z Cmentarzem Orląt Lwowskich. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 – Olesko – Poczajów – Krzemieniec ok 105 km
Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Lwowa autokarem – dworzec kolejowy, najstarsze uczelnie miasta – kompleks uniwersytetów lwowskich Politechnika i Uniwersytet Iwana Franki. Następnie przejazd do Oleska, najstarszej osady książąt halicko-wołyńskich. Znajdziemy tu zamek Sobieskich, w którym urodziło się dwóch dawnych królów Polski – Jan III Sobieski i Michał Korybut Wiśniowiecki. Nawiedzimy Kościół pw. Św. Trójcy i klasztor oo. Kapucynów położony u podnóża zamku. Msza Święta. Przejazd do Poczajowa będącego słynnym ośrodkiem pielgrzymkowym wyznawców prawosławnych i grekokatolików. W mieście znajduje się ławra Poczajowska – jeden z najważniejszych klasztorów Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego, dawniej monaster bazyliański. Dalsza droga prowadzi do rodzinnej miejscowości Juliusza Słowackiego – Krzemieńca. To właśnie tutaj na cmentarzu Tuckim pochowano matkę wieszcza narodowego. W tej miejscowości zobaczymy również ruiny zamku, Bliźniaki Krzemienieckie będące dwiema złączonymi kamienicami stanowiące centralny punkt miasta. Znajduje się tu również zespół klasztorny jezuitów wraz z Kościołem pw. Ignacego Loyoli i św. Stanisława należący do Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego i żeński monaster Objawienia Pańskiego. Nawiedzimy również Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa, w którym znajduje się pomnik Juliusza Słowackiego. Obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu.

Dzień 4 Zbaraż – Skała Podolska – Kamieniec Podolski ok 220 km

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w stronę Zbaraża. Miasto to jest malowniczo położone nad rzeką Gniezna i dawniej było siedzibą szlachecką. Głównym zabytkiem jest zamek Zbaraski wzniesiony w 1626 roku pełnił również funkcje obronne. Akcentem polskim jest pomnik Adama Mickiewicza w parku przyzamkowym. Nawiedzimy klasztor oo. bernardynów wraz z Kościołem pw. Św. Antoniego i Jerzego. Msza Święta. Przejazd autokarem do Skały Podolskiej i zwiedzanie ruin zamku oraz pałacu wraz z parkiem Gołuchowskich. Nawiedzenie Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP z tablicami pamiątkowymi Adama Mickiewicza i Tadeusza Kościuszki. Ostatnim punktem dnia jest Kamieniec Podolski, a jego najcenniejszym zabytkiem jest zespół urbanistyczno-architektoniczny Starego Miasta i twierdzy. Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim.

Dzień 5 – Złoczew – Podhorce ok 230 km
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Kamieńca Podolskiego. Nawiedzenie Katedry rzymskokatolickiej pw. Św. Piotra i Pawła, wzniesioną ku czci Stanisława Augusta Poniatowskiego. Msza Święta. Następnie przejazd do urokliwego Złoczewa, dawnego, prywatnego miasta szlacheckiego. Podczas zwiedzania obejrzymy zamek Sobieskich, w którym obecnie mieści się Lwowska Galeria Sztuki, figurę św. Jana, czy kaplicę Orląt Złoczowskich. Nawiedzenie Cerkwii pw. św. Mikołaja oraz Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, który jako jeden z nielicznych nie został zamknięty w czasach sowieckich. Przejazd do Podhorcy, w której zwiedzimy zamek-pałac należący pierwotnie do Stanisława Koniecpolskiego, Austerię, czyli budynek dawnych stajen hetmańskich obecnie pełniący funkcję zajazdu. Nawiedzimy Kościół pw. św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego i Cerkiew z klasztorem Bazylianów. Obiadokolacja i zakwaterowanie w miejscowym hotelu.

Dzień 6 Rohatyn  – Truskawiec – Drohobycz (OK. 226 KM)
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Rohatynia, nawiedzenie Cerkwi oraz Kościoła pw. Świętego Mikołaja. Msza Święta. Nieopodal kościoła znajduje się obelisk ku czci Adama Mickiewicza, a następnie udanie się na zwiedzanie zamku. Przejazd do Truskawiec – ukraińskiego uzdrowiska. Ostatnim miastem na trasie tego dnia jest Drohobycza. Zwiedzanie miasta oraz nawiedzenie Kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii, Krzyża Świętego i św. Bartłomieja. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 – Przemyśl – Rzeszów 195 km
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Polski. Pierwszy przystanek na trasie w Przemyślu. Zwiedzanie m. in. zamku Kazimierzowskiego, rynku wraz z fontanną z niedźwiadkiem oraz wieży zegarowej. Nawiedzenie Katedry Przemyskiej, Kościoła św. Teresy oraz Kościoła Św. Marii Magdaleny. Msza Święta i dalsza podróż w stronę Rzeszowa, przepięknej stolicy województwa podkarpackiego. To ciekawe miasto leży u stóp Karpat, nad rzeką Wisłok, w pięknym krajobrazie Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Podczas zwiedzania zobaczymy m. in. ratusz, Kościół farny, zamek Lubomirskich oraz nawiedzimy Bazylikę Mniejsza wraz z klasztorem bernardynów. Obiadokolacja i nocleg w miejskim hotelu.

Dzień 8 – Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera:
– Transport  klimatyzowanym autokarem,
– zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) w pokojach 2 i 3 osobowych, – wyżywienie zgodnie z programem (2 posiłki dziennie),
– codzienna msza święta i opieka duchowa księdza,
– opiekę polskiego pilota tłumacza,
– system audio guide,
– pakiet pielgrzyma,
– ubezpieczenie EUROPA MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR.

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
– częściowych kosztów realizacji programu – 70 USD za osobę,
– wydatków własnych, kosztów nie ujętych w punkcie „cena zawiera”

Uwaga:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 400 zł.
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% kosztu imprezy. Należy
zgłosić organizatorowi na 24 godziny od podpisania umowy.
4. Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą podczas Pielgrzymki ważny paszport minimum
6 miesięcy od daty powrotu.
5. Oferta skalkulowana dla grupy minimum 42 osób pełnopłatnych.
Terminy i ceny dla grup do potwierdzenia.
KBP