Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Obóz młodzieżowy Bułgarskie Kurorty

ZŁOTE PIASKI, BAŁCZIK, KALIAKRA, WARNA, BUDAPESZT

wiek: 12 – 18 lat

ZAKWATEROWANIE

Hotel SERDIKA ***+ w Złotych Piaskach (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 3, 4, 5, 6-osobowe z łazienkami i klimatyzacją. Położony ok. 400 m od morza. Na terenie obiektu: basen z mini parkiem wodnym, restauracja, bar, sala TV. Podczas noclegów tranzytowych hotele** i ***.

WYŻYWIENIE

Podczas pobytu w Złotych Piaskach wersja All inclusive – 3 posiłki dziennie w formie bufetu: śniadania, obiady, kolacje. Dodatkowo pomiędzy posiłkami przekąski m. in. ciasta, owoce, naleśniki. Napoje dostępne przez cały dzień. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

PROGRAM:

Dzień 1: Wyjazd z Polski, tranzyt przez Czechy, przejazd na Węgry, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd przez Węgry i Rumunię, posiłek w formie suchego prowiantu, nocny przejazd do Bułgarii.

Dzień 3: Przyjazd do Złotych Piasków, posiłek w formie suchego prowiantu. Wypoczynek nad morzem. Zakwaterowanie, obiad, zapoznanie się z bazą noclegową, kolacja, nocleg.

Dzień 4 – 9: Wypoczynek i realizacja programu:

– wycieczka do Bałcziku, urokliwego miasteczka żyjącego legendą Marii, królowej rumuńskiej, której serce po śmierci spoczęło w tutejszej letniej rezydencji oraz na Przylądek Kaliakra również owiany legendami – świętego Mikołaja oraz legendą czterdziestu dziewic,

– piesza wycieczka do Monastyru Aładża, czyli klasztoru wydrążonego w skale i tutaj kolejna legenda, tym razem związana z ukrytym skarbem,

– wycieczki po okolicach Złotych Piasków,

– wyjścia na dyskoteki (m.in. PR Club, Malibu – płatne indywidualnie 3-5 Euro)

Program animacyjny:

Pirackie party – rejs statkiem, wodna bitwa na morzu zakończona piracką przekąską,

gra terenowa Poszukiwacze zaginionego skarbu,

wieczór gier, kalambury,

zajęcia sportowe i rekreacyjne,

wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,

Dzień 10: Śniadanie, wyjazd do Warny – trzeciego co do wielkości miasta Bułgarii, nazywanego morską stolicą. Zwiedzanie Starego Miasta, cerkiew Zaśnięcia Bożejrodzicielki, Opera Warneńska (z zewnątrz), plac Nezawisimost oraz Mauzoleum Warneńczyka, wybudowanego na cześć słynnej bitwy pod Warną z 1444 roku, gdzie poległ król polski Władysław III Warneńczyk. Wyjazd z Bułgarii, kolacja w formie suchego prowiantu, nocny przejazd przez Rumunię w kierunku Węgier.

Dzień 11: Przyjazd do Budapesztu, śniadanie w formie suchego prowiantu. Całodzienna zabawa w Aquarenie – jednym z najnowocześniejszych parków wodnych w Środkowej Europie, z licznymi zjeżdżalniami i basenami. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 12: Śniadanie. Zwiedzanie Budapesztu, w którym bogactwo pozostawione przez Habsburgów łączy się ze spuścizną starożytnego Rzymu i orientu. W programie spacer promenadą naddunajską przez Most Łańcuchowy do Wzgórza Zamkowego, a tutaj zabytki Plac św. Trójcy, Baszta Rybacka, kościół Macieja, Zamek Królewski. Plac bohaterów z imponujących rozmiarów pomnikiem przedstawiającym przywódców państwa. Wzgórze Gellérta – Cytadela z Pomnikiem Wolności i niezwykłym widokiem na Budę i Peszt. Dodatkowa obiadokolacja w Budapeszcie, nocny przejazd do Polski.

Dzień 13: Zakończenie obozu.

CENA: 1785 PLN

TERMINY:

OBLB1/17 – 08.07 – 20.07.2017

OBLB2/17 – 15.07 – 27.07.2017

OBLB3/17 – 22.07 – 03.08.2017

OBLB4/17 – 29.07 – 10.08.2017

ŚWIADCZENIA W CENIE

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

DOPŁATA DO WYJAZDÓW Z POSZCZEGÓLNYCH MIAST:

Szczecin – 140 zł ( ul. Kolumba – pod prawe stronie Dworca PKP – pod wierzbą )

Stargard – 130 zł ( Stacja paliw STATOIL, ul. Szczecińska )

Gorzów Wlkp. – 110 zł ( ul. Dworcowa – przy Dworcu PKP )

TRANSPORT

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus.

WYDATKI PROGRAMOWE OBLIGATORYJNE

Wstępy (m.in. Muzeum Warneńczyka, Park Wodny Aquaarena, Pirackie Party), przewodnicy, opłata klimatyczna, dodatkowy posiłek w Budapeszcie – około 65 euro. Wydatki programowe są obligatoryjne i opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

IMPREZY FAKULTATYWNE – realizowane przy min. 15 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

– Jeep Safari– niezapomniane wrażenia pełne zakrętów i energicznych podjazdów. Tylko dla prawdziwych twardzieli. Koszt wycieczki od osoby 35 euro.

– Wycieczka do Neseberu, zwiedzanie unikatowych zabytków miasta położonego na półwyspie. Wypoczynek na plaży w Słonecznym Brzegu. Koszt wycieczki od osoby 45 euro.

UWAGI:

Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro).

Med.