Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
MIĘDZYZDROJE

MIĘDZYZDROJE + FORT GERHARDA

Międzyzdroje – Fort Gerharda

Fort Gerharda zwany również Fortem Wschodnim, to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Położony jest na wyspie Wolin, na prawym brzegu ujścia cieśniny Świny. Na terenie fortu znajduje się Muzeum Obrony Wybrzeża. W muzeum znajdują się eksponaty związane z historią rozwoju obrony wybrzeża, ze szczególnym uwzględnieniem historii rozwoju fortyfikacji nadbrzeżnych. Liczba prezentowanych eksponatów przekracza 1000.

Program:

Zbiórka i przejazd w kierunku Świnoujścia. Przyjazd do Fortu Gerharda i rozpoczęcie zwiedzania „ w skórze rekruta”, tj. ze szkoleniem, musztrą, wystrzeleniem armaty. Pamiątkowy dyplom rekruta dla każdego. W trakcie zwiedzania wejście do Muzeum Obrony Wybrzeża i podziwianie znajdujących się w nim eksponatów.

Następnie przejazd do Międzyzdrojów, spacer Aleją Gwiazd, promenadą fontann i na molo. Przejście Wolińskim Parkiem do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie również zobaczymy, dziki, sarny, jelenie i orła bielika. Wyjazd z Międzyzdrojów. Przejazd w kierunku Szczecina. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

W cenie:

– transport

– opieka pilota – przewodnika

– zwiedzanie Fortu Gerharda + pamiątkowy dyplom

– bilet wstępu do Zagrody Żubrów

– ubezpieczenie NNW