Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Mazury

 

Mazury

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień           

zbiórka uczestników o godz. 7.00 w Szczecinie i wyjazd. Przyjazd do Gietrzwałdu, miejsce objawień maryjnych w II połowie XIX w. Zwiedzanie sanktuarium z cudownym obrazem i przejście do pięknie obudowanego źródełka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.


2 dzień
          

śniadanie i wyjazd do Augustowa, rejs statkiem po Kanale Augustowskim do Studzieniczej, zwiedzanie sanktuarium. Następnie – Wigry: zwiedzanie pięknie położonego klasztoru, punkt widokowy na Wigierski Park Narodowy. Suwalski Park Krajobrazowy: m.in. Góra Cisowa, Smolniki – Punkt widokowy Pana Tadeusza, Stara Hańcza, jezioro Hańcza, Głazowisko Bachanowo i wiadukty w Stańczykach.  Nastepnie Ełk – zamek krzyżacki, nabrzeże i zabytki miasta. Powrót do hotelu.


3 dzień 
         

śniadanie i zwiedzanie: Mikołajki – rejstatkiem po j. Śniardwy, spacer po miasteczku. Następnie: Iznota – kraina Galindów, Wojnowo – klasztor Staroobrzędowców,  Pranie – leśniczówka K.I. Gałczyńskiego, Pisz – rynek, ratusz. Powrót do hotelu.


4 dzień
            

śniadanie, wycieczka: Ryn – zamek krzyżacki, Giżycko – spacer nabrzeżem, Twierdza Boyen, Węgorzewo – Muzeum Kultury Ludowej – skansen, słynny Port Keja,  Sztynort – pałac Lahndorffów, port, Leśniewo – potężne śluzy wodne na Kanale Mazurskim, Gierłoż – kwatera Hitlera zwana „Wilczym Szańcem”. Powrót do hotelu.


5 dzień 
           

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Świętej Lipki- jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych na ziemiach polskich. Zwiedzanie miasta i zamku krzyżackiego w Reszlu. Następnie Stoczek Klasztorny i zespół budynków ojców Marianów, dawniej Bernardynów. Tutejsze sanktuarium maryjne przechowuje pamiątki po internowaniu prymasa Stefana Wyszyńskiego, który przebywał w Stoczku na przełomie 1953 i 1954 r.
Przyjazd do Szczecina ok. godz. 22.00.

 

Termin i cena
11.08 – 15.08.2018r.
855 PLN

Cena zawiera
przejazd komfortowym autokarem
zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu lub ośrodku wczasowym,  pokoje 2, 3 -os. z łazienkami
– wyżywienie: 4 śniadania
– opieka pilota
– ubezpieczenie NNW i KLA

Uwagi
na bilety wstępu i lokalnego przewodnika, należy mieć ok. –  120 zł
– dopłata do 4 obiadokolacji – 100 zł
– pok. 1-os. na zamówienie za dodatkową opłatą  – 120 zł
– w przypadku grup mniejszych  niż 30 os. transport może odbywać się mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją

 

Mar.