Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
giżycko św. lipka

MAZURY – GIŻYCKO – ŚW. LIPKA

Mazury – Giżycko – Św. Lipka

Mazury kojarzą nam się przede wszystkim z jeziorami, lasami, żaglówkami i pieczeniem kiełbasek nad ogniskiem. Ta wycieczka pozwoli poznać miejsca, w których historia przeplata się ze współczesnością a piękno przyrody urzeka wszystkich. Dlatego też zapraszamy do Św. Lipki, Kętrzyna, Giżycka.

Ramowy program:

Dzień I –wyjazd ze Szczecina o godz. 23.00, nocny przejazd

Dzień II – przyjazd do Węgorzewa, zakwaterowanie, śniadanie, krótki odpoczynek ,a następnie zaprosimy Was na świetną zabawę czyli wyrabianie naczyń z gliny, po południu spacer szlakiem turystycznym, obiadokolacja, wieczorem – rozgrywki sportowe, nocleg.

Dzień III – po śniadaniu – zapraszamy na wycieczkę po Mazurach Północnych – zobaczymy unikalną piramidę w Rapie – grobowiec rodziny Farenheidów, wejdziemy na Piękną Górę /262 m.n.p.m/- skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę, przejazd do Gołdapi-zwiedzanie miasta, następnie przejazd do Stańczyków – zobaczymy słynne wiadukty kolejowe „ognisko z kiełbaskami, powrót do Węgorzewa, obiadokolacja, czas wolny /możliwość organizacji dyskoteki/, nocleg.

Dzień IV – po śniadaniu – przejazd do Giżycka , zwiedzanie pruskiej Twierdzy von Boyen, a następnie przez do Gierłoży – zwiedzanie b.kwatery wojennej Hitlera tzw. „Wilczego Szańca„, w Kętrzynie – zobaczymy gotycki Kościół św. Jerzego z kryształowymi sklepieniami , a w św. Lipce perłę polskiego baroku – czyli Sanktuarium Matki Boskiej z pięknymi organami. Powrót do Węgorzewa na obiadokolację, nocleg.

Dzień V – po śniadaniu , wykwaterowanie, a następnie przejazd do Szczecina, zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych, na trasie – ciepły posiłek.

Świadczenia zawarte w cenie:

– transport autokarem

– 3 noclegi – pokoje 2-5 osobowe z łazienkami i TV

– wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ciepły posiłek w drodze powrotnej

– opieka pilota, przewodnika lokalnego,

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłata za warsztaty

– ubezpieczenie NNW