Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
wyjazd na narty

KRYNICA ZDRÓJ – zimowisko narciarskie

Zimowisko narciarskie

Krynica Zdrój 6 – 13 lat

Cena: od 1299 zł

Krynica Zdrój to CENTRUM ZIMOWEGO WYPOCZYNKU i  MOC ATRAKCJI dla młodszych i starszych dzieci.

Narty, snowboard, lodowiska, sankostrada i wiele innych atrakcji!

To co wyróżnia Krynicę to też magiczna architektura, zbiory prac Nikifora, unikalny górski mikroklimat oraz powietrze nasycone olejkami eterycznymi i ozonem (jest go ok. 30 % więcej niż w innych częściach kraju). Krynica to także przepiękny park zdrojowy, lecznicze wody, kryte lodowisko i liczne imprezy kulturalne i sportowe. Wszystko to sprawi, że w pamięci pozostają niezapomniane przeżycia i wspomnienia na długie lata.

Podczas pobytu będziecie szkolić się i jeździć w najpopularniejszych krynickich stacjach narciarskich:

Jaworzyna Krynicka jest najpopularniejszym kompleksem narciarskim w Beskidzie Sądeckim.To tu znajduje się najdłuższa i najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa. Ośrodek posiada 8 ratrakowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, odpowiednie zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Najtrudniejszą trasa (czarna) posiada homologację FIS i jest miejscem rozgrywek zawodów narciarskich rangi Mistrzostw Polski. Trasy są oświetlone i naśnieżane, przy części zlokalizowane są specjalne wyciągi szkoleniowe wraz z trasami dla dzieci.

Tylicz-Ski  położona w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego posiada 7 szerokich tras zjazdowych obsługiwanych przez 2 wyciągi orczykowe oraz 3-osobową kolej krzesełkową. Dla początkujących adeptów białego szaleństwa wydzielono specjalny stok z wyciągiem Baby Ski.

Arena Słotwiny  to 10 tras o różnej skali trudności – trasy dośnieżane i oświetlone (3-osobowa kolej krzesełkowa, kompleks wyciągów orczykowych). Dla najmłodszych przygotowano stok z wyciągiem Baby Lift- wyciąg szkoleniowy oraz zimowy plac zabaw”Kubuś – Ski”.

Słotwiny to najstarszy krynicki ośrodek narciarski z kilkunastoma trasami zjazdowymi obsługiwanymi przez wyciągi orczykowe. Trasy posiadają homologację FIS, co pozwala na organizację zawodów narciarskich na międzynarodowym poziomie.

Stacja Narciarska Henryk to Ośrodek położony w samym centrum Krynicy. W sezonie 2016 już po raz trzeci w prestiżowym plebiscycie Marszałka Województwa Małopolskiego została uznana za Najlepszą Stację Narciarską Małopolski. Kompleks składa się z 4 osobowej kolejki krzesełkowej (800 m), wyciągu orczykowego oraz 2 wyciągów dla dzieci. Stacja ta jest idealnym miejscem dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.

Wybór ośrodka narciarskiego uzależniony jest od warunków atmosferycznych i umiejętności uczestników.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wczasowy „Hajduczek” położony jest w malowniczym zakątku Krynicy Zdrój, tuż u podnóża Góry Parkowej w otoczeniu jodłowych lasów. Zapach lasu, niezwykle czyste powietrze oraz ciszę i spokój zawdzięczamy zlokalizowaniu Ośrodka z dala od głównej, ruchliwej ulicy. Jednocześnie Obiekt od centrum miasta dzieli zaledwie 900 metrów i można tam dojechać komunikacją miejską bezpośrednio spod Ośrodka, skąd odjeżdżają również autobusy na Jaworzynę Krynicką która posiada najdłuższą w Polsce kolej gondolową.

„Hajduczek” posiada także bogato wyposażoną bazę rehabilitacyjną. Oferuje zabiegi w zakresie: masaży leczniczych, kinezyterapii, fizykoterapii, światłolecznictwa według zaleceń lekarza.

Podczas wypoczynku uczestnicy będą korzystać ze świetlicy wyposażonej w stół do ping-ponga, piłkarzyki i zestaw karaoke oraz z oddzielnej sali telewizyjnej. Ośrodek ponadto udostępnia własną przechowalnię sprzętu narciarskiego, mini-sklepik w recepcji, bibliotekę i zadaszone miejsce na ognisko.

Zakwaterowanie w pokojach 2- i 3-osobowych Standard Plus po generalnym remoncie z łazienkami, TV, Wi-Fi, radiem i czajnikiem. Budynek wyposażony jest w dwie windy osobowe.

JEDZENIE: Pyszna kuchnia regionalna. 3 posiłki dziennie serwowane w stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, podwieczorek,  kolacja). Śniadanie w formie bufetu, pozostałe posiłki serwowane.

ATRAKCJE:

SKI KIDS SCHOOL

Program nauki jazdy na nartach przygotowany z myślą o dzieciach, które dopiero chcą zacząć przygodę z tym sportem lub już jeżdżą i chcą doskonalić swoje umiejętności. W tym celu zajęcia prowadzone będą w małych grupach dostosowanych do umiejętności uczestników: zarówno dla początkujących i osób, które jeszcze nigdy nie jeździły na nartach jak i dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, które chciałyby doskonalić styl jazdy. Wszystkie zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Zajęcia na stoku trwają ok. 4 godzin dziennie (w zależności od warunków atmosferycznych i umiejętności /postępów dzieci) przez 5 dni, z czego 2 godziny to nauka z instruktorem. Program nauki dla osób początkujących obejmuje: opanowanie podstawowych elementów chodzenia oraz ślizgania się na nartach,  umiejętność podchodzenia na wzniesieniu i kontrolowania nart, technikę upadania, wstawania i hamowania, jazdy pługiem i pół pługiem, skrętów płużnych oraz jazdy i skrętów równoległych. Na koniec każdy młody adept narciarskich zmagań pozna zasady jazdy stylem carvingowym. Pozostały czas to doskonalenie technik jazdy oraz zabawy na śniegu dla lepszej koncentracji uwagi i czystej frajdy z szusowania na stoku. Proponujemy m.in. takie zabawy jak: wyścigi węży, sprint w butach narciarskich, wyścig na jednej nodze.

Dla zapewnienia lepszej nauki jazdy na nartach przewidujemy także rejestrację przejazdów „na kamerze” i analizowanie popełnianych błędów.

Pamiętajcie, że oprócz szusowania na stoku nie zabraknie także odrobiny teorii, m.in. na temat pielęgnacji sprzętu, Dekalogu Narciarza, praktycznych zasad bezpieczeństwa na stoku oraz zasad pierwszej pomocy.

Uczestnikom, którzy nie posiadają własnego sprzętu narciarskiego proponujemy wypożyczenie sprzętu na miejscu za dopłatą. Nasi Instruktorzy z przyjemnością, pomogą dobrać sprzęt.

POZA STOKIEM

Część zajęć z programu podstawowego ZIMOWY MIXER (program realizowany w zależności od czasu i możliwości):

DZIEŃ PODRÓŻNIKA

– krynickie atrakcje: przejdziemy głównym Deptakiem, zajrzymy na chwilę do Pijalni Głównej, gdzie skosztujemy zdrowotnych wód mineralnych, zobaczymy słynną Krynicką Muszlę Koncertową, Willę Romanówkę (obecnie Muzeum Nikifora). Na zakończenie wycieczki dostaniecie przepyszne rurki z kremem z jednej ze znanych krynickich cukierni