Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
KOTLINA KŁODZKA – SKALNE MIASTO

KOTLINA KŁODZKA – SKALNE MIASTO

KOTLINA KŁODZKA – SKALNE MIASTO

Dzień I:

godz. 4.00 wyjazd ze Szczecina. Przejazd na południe Polski. Przyjazd do Kłodzka i rozpoczęcie zwiedzania. Zobaczymy kolorowe, pochodzące z różnych wieków kamieniczki, imponujący ratusz z II połowy XIX w., unikatowy gotycki most z XIV w.,kościół pw. Wniebowzięcia NMP – najwspanialszy obiekt sakralny Kłodzka. Ponadto zwiedzimy górującą nad miastem twierdzę z XVII i XVIII w., która zafascynuje nie tylko miłośników architektury militarnej. Przejazd do Polanicy Zdrój, zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po zakątkach miejscowości (m.in. Park Zdrojowy i Szachowy, Dom Zdrojowy ), nocleg.

Dzień II:

śniadanie, wyjazd do Czech w kierunku Adersbachu – zwiedzanie unikalnego rezerwatu skał piaskowcowych Skalnego Miasta , dodatkową atrakcją będzie rejs po jeziorku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III:

śniadanie, wyjazd do Kudowy – Czermnej i zwiedzanie niezwykłej Kaplicy Czaszek, niewielkiego pomieszczenia ozdobionego 3 tysiącami czaszek i piszczeli z piwniczką, w której spoczywa około 21 tysięcy czaszek. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do rezerwatu Błędne Skały, labiryntu skalnego pokazującego ciekawe formy skalne. Następnie „Szosą Stu Zakrętów” jedziemy do Karłowa skąd docieramy naSzczeliniec, najwyższy, płaski jak stół, wierzchołek Gór Stołowych, zobaczymy nadzwyczajne formy skalne. W drodze powrotnej zatrzymamy się w sanktuarium w Wambierzycach, zwiedzamy wielką bazylikę o elipsoidalnej nawie, prezbiterium pod kopułą, piękną barokową ambonę i jeden z większych zbiorów obrazów wotywnych. Powrót do hotelu , obiadokolacja, nocleg.

Dzień IV:

śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kletna i zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej – najdłuższej jaskini w Sudetach odkrytej podczas eksploatacji kamieniołomu w 1966 roku. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Szczecina. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie:

– przejazd komfortowym autokarem

– 3 x nocleg w Hotelu *** – pokoje 2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym

– wyżywienie – 3 śniadania, 3 x obiadokolacje,

– opieka licencjonowanego pilota ,

– usługi przewodników lokalnych / Adersbach, Kotlina Kłodzka, Błędne Skały

– ubezpieczenie NNW i KL

– bilety wstępu: Jaskinia Niedźwiedzia, Twierdza Kłodzka ( bilet + korytarze minerskie), Rezerwat Błędne Skały i Szczeliniec Wielki, Adresbaskie Skalne Miasto + rejs po jeziorku

Uwaga:

– kolejność zwiedzania może ulec zmianie nie powodując zmiany ceny

– dokumentem niezbędnym do wyjazdu jest ważny dowód osobisty lub paszport