Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Kotlina Kłodzka – kolonia 7-15 lat

Kotlina Kłodzka bez tajemnic

Zakwaterowanie: Pensjonat „Villa Scandia” w Dusznikach Zdrój .Pensjonat położony jest w centrum Parku Zdrojowego, pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami, TV, z dostępem do Wi-Fi. Na terenie ośrodka sala restauracyjna, konferencyjna, pokój zabaw, przestronny taras i podwórko do zabaw dla dzieci.
Wszystkie zajęcia sportowe będą odbywać się na miejscowym terenie kompleksu sportowego „Orlik”, gdzie do naszej dyspozycji będą boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę siatkową.
Duszniki Zdrój – to jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce, a w przeszłości unikalny mikroklimat doceniał sam Fryderyk Chopin, delektując się walorami przyrodniczymi, które zachwycają po dziś dzień.

Terminy:
I turnus: 25.06.2022 r. – 05.07.2022 r. (11 dni)
II turnus: 15.07.2022 r. – 25.07.2022 r. (11 dni)
III turnus:18.08.2022 r. – 28.08.2022 r. (11 dni)

Cena: 2.360,00 zł/os 

+ dopłata za połączenie antenowe ze Szczecina 100 zł / os . Realizacja połączenia antenowego przy min. 6 os

Wiek Uczestników: 7-15 lat

Ramowy program:

1 dzień
7:00 zbiórka ustalonym miejscu w Gorzowie Wlkp., 7:15 odjazd autokaru. Trasa przejazdu autokaru z dziećmi, zostanie dostosowana do ilości osób wsiadających w poszczególnych regionach (przystankach). Przejazd autokaru z dziećmi trasą S3, A4. W godzinach popołudniowych przyjazd do Dusznik Zdroju, zakwaterowanie, kolacja.
Zebranie organizacyjne z kierownikiem kolonii. Przedstawienie wszystkich opiekunów, podział na grupy wiekowe. Zapoznanie się uczestników z regulaminami: kolonii, BHP, hotelu oraz omówienie programu kolonii.
18:00 – 19:00 kolacja. Po kolacji spacer po Parku Uzdrowiskowym i zapoznanie się z okolicą.
2 – 10 dzień
Posiłki codziennie w godz.: 8:00 – 9:00 śniadanie, 13:30 – 14:30 obiad + podwieczorek, 18:00 – 19:00 kolacja
2 dzień:
Po śniadaniu rozpoczynamy prawdziwe wakacje i wybierzemy się na wycieczkę pieszą, w programie:
degustacja wód leczniczych w Pijalni Wód Mineralnych, Dworek Chopina.
Muzeum Papiernictwa – „Z papierem przez dwa tysiąclecia”. Znajduje się tam zachowany sprzed sześciuset lat młyn papierniczy. Jest ono ważnym elementem w dziejach Polski, ma również głębokie historyczne znaczenie. Będziemy podziwiać demonstrację wyrobu papieru na podstawie średniowiecznej technologii. Weźmiemy udział w organizowanych warsztatach, polegających na samodzielnej produkcji papieru.
Po obiedzie krótka sjesta, a następnie czas na zajęcia i zabawy w grupach. Najmłodsi będą się bawić na terenie ośrodka – konkurs na najpiękniejszy obraz namalowany kredą, wspólne działania i planszówki, gry sportowe.
Grupa starsza wybierze się na odkrywanie tajemnic okolicy i będą grać w Geocaching. Geocaching to gra, która jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu wspólnie, na świeżym powietrzu. Gra ta łączy poszukiwanie ukrytego skarbu, zwiedzanie oraz frajdę, gdy uda się coś znaleźć.
Wieczorem nie zapomnimy o wspólnej dyskotece, która umożliwi wszystkim wzajemne poznanie się.
3 dzień
Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę autokarową do Kłodzka, w programie zwiedzania:
Twierdza Kłodzka – to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska, w którego zespół wchodzi udostępniona do zwiedzania Twierdza Główna i fort pomocniczy Owcza Góra. Program zwiedzania to „Twierdza bez tajemnic”, czyli zwiedzimy główną trasę turystyczną i podziemne labirynty. Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści. Przewodnicy oprowadzający po Twierdzy odkryją nam jej sekrety i w ciekawy sposób opowiedzą o burzliwej historii tej fortyfikacji.
Most gotycki w Kłodzku (Most św. Jana, Most Wita Stwosza) to jedno z najbardziej popularnych miejsc znajdujących się w Kłodzku, i które jest nie tylko najstarszą tego typu budowlą w Polsce, ale i w Europie.
Park Miniatur Mini Euroland, to niezwykle ciekawe miejsce na Ziemi Kłodzkiej. Zwiedzający mają możliwość poznania tu wspaniałych atrakcje turystycznych z Polski, Europy i świata, które zostały stworzone z wielką precyzją – w miniaturze. Ogrodnicze zakątki malowniczego arboretum zachęcają do przyjemnego odpoczynku, a bezpieczny i nowoczesny plac zabaw dla dzieci jest gwarancją wspaniałej zabawy.
Po obiedzie krótki odpoczynek i dalszy ciąg zabaw integracyjnych w grupach na zewnątrz ośrodka kolonijnego.
Wieczorny spacer i zabawy w Parku Zdrojowym wraz z wizytą w Pijalni Wód Mineralnych. Wieczorne spacery nie będą nudne, one będą jedną z części gry miejskiej, gdzie poprzez zabawę poznamy miasto i nie tylko.
4 dzień
Dzisiejszy dzień spędzimy na sportowo. Odbędzie się Olimpiada Kolonijna, podczas całodziennej zabawy będą odbywały się zawody, gry o mistrzostwo naszej kolonii. Dzielimy się na grupy/drużyny i rozpoczynamy zabawę.
Po kolacji czas wolny, zabawy w grupach, spacery po okolicy, nie zapomnimy o odwiedzinach w Pijalni Wód Mineralnych.
5 dzień
Po śniadaniu wyjazd autokarem pod opieką przewodnika na wycieczkę Szosą Stu Zakrętów, w programie:
wejście na Szczeliniec Wielki, który wznosi się na wysokość 919 m i jako najwyższy szczyt Gór Stołowych wchodzi w skład Korony Gór Polski. Przy schronisku PTTK „Na Szczelińcu”, zrobimy krótką przerwę na odpoczynek. 
wejdziemy w Błędne Skały, to niesamowity zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt, tzw. skalne miasto. Obszar skalnego labiryntu będący od 1957 roku rezerwatem przyrody zajmuje niemal 22 ha i obejmuje swoim zasięgiem wiele interesujących form skalnych, których wysokość waha się od sześciu do 11 metrów. Wiele z nich – dzięki osobliwym kształtom – zyskało własne nazwy takie jak Kurza Stopka, Skalne Siodło, Wielka Sala, Dwunożny Grzyb czy Okręt.
Około godz. 14:00 powrót do ośrodka kolonijnego. Po obiedzie zasłużony odpoczynek, czas wolny. Gry i zabawy w grupach. Po kolacji dyskoteka kolonijna na terenie ośrodka.
6 dzień
Po wczorajszym intensywnym dniu, dzisiejszy dzień spędzimy na grach, zabawach i zajęcia w grupach. Powołamy grupę filmową, która będzie tworzyć film z życia naszej kolonii. Zmienimy się w reżyserów, scenarzystów i aktorów. Niewykluczone, że filmy, które powstaną z naszym udziałem, dostaną przynajmniej nominację do nagrody Oscara.
Dalszy ciąg zabaw na terenie ośrodka i Parku Zdrojowego.
Po kolacji wieczorne zabawy: podchody i gra w Geocaching.
7 dzień
Po śniadaniu wyruszymy na wycieczkę autokarową do Złotego Stoku, w programie zwiedzania:
Kopalnia Złota, to turystyczna atrakcja Kotliny Kłodzkiej. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które powinien odwiedzić każdy, kto uwielbia ozdabiać ciało złotą biżuterią, ale też interesujących się różnorodnymi minerałami. Zwiedzanie kopalni odbywa się Podziemną Trasą Turystyczną. W jej skład wchodzi zwiedzanie „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnik Śmierci” oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na koniec wyjazd na powierzchnię Podziemnym Pomarańczowym Tramwajem.
Średniowieczna Osada Górnicza – podczas zwiedzania ogląda się takie „urządzenia” jak studnia, koło deptakowe, dźwig ręczny, kierat, młyn stępowy, wiatrak. Co ważne, uczestnicy wycieczki mają możliwość wprawienia ich w ruch. Cieszą się zarówno starsi (gdy podnoszą ogromną kłodę za pomocą dźwigu ręcznego), jak i najmłodsi (na przykład, gdy poruszają głaz z użyciem specjalnych okrągłych belek). Zabawy jest przy tym co nie miara, zwłaszcza, że przewodnik żartując także dorzuca swoje „trzy grosze”. Dużo śmiechu jest też przy płuczkach złota, kiedy każdy próbuje cokolwiek w nich znaleźć. I niektórym nawet się udaje! Na długo na pewno zapamiętamy „Ścieżkę strachu”, a to za sprawą wirującego tunelu. Wycieczka kończy się wizytą w chacie Kata.
Około godz. 13:30 powrót do ośrodka kolonijnego.
Po obiedzie krótka sjesta, czyli odpoczynek i czas wolny do dyspozycji kolonistów. Będzie to, też czas na zastanowienie się i przygotowanie wyskokowego stroju na wieczorną dyskotekę.
Filmowcy mają czas na dalszy ciąg nagrywania filmu o życiu naszej kolonii. W międzyczasie wyjdziemy na spacer po Dusznikach Zdroju, a przy okazji w Parku Zdrojowym posłuchamy muzyki Chopina i napijemy się wody mineralnej w uzdrowiskowej Pijalni Wód Mineralnych.
Wieczorem dyskoteka, ale nie taka zwykła. Widzieliśmy, słyszeliśmy o miejscu, w którym wypoczywamy już dużo, dlatego każdy z nasz przyjdzie przebrany za jakąś postać – może to być wymyślona postać. Ważne, żeby zrobiła wrażenie na innych kolonistach. Dla najciekawszych przebierańców przyznamy nagrody.
8 dzień
Dziś wyruszymy na wycieczkę pieszą w góry. Rozpoczynamy od jednego z najpopularniejszych szlaków w miejscowości i regionie. Podczas nieco ponad 3-godzinnej wędrówki czeka nas wiele wspaniałych widoków i atrakcji. Żółtym szlakiem ruszamy przed siebie, do Schroniska pod Muflonem, w którym będziemy podziwiać piękną panoramę na Obniżenie Dusznickie i Góry Stołowe.
Po obiedzie czas na krótki odpoczynek po wędrówkach górskich.
Gry i zabawy na terenie ośrodka, zawody na mistrza badmintona. Mecz badmintona zostanie przeprowadzony na specjalnie przygotowanym boisku na terenie ośrodka. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Po kolacji czas na spacer wieczorny, zabawy na miejscowym placu zabaw, podziwianie Kolorowych Fontann w Parku Zdrojowym.
Po powrocie czas na wspólne zajęcia w grupach, przygotowanie programów i strojów na „zieloną noc” – bo będzie to noc pełna tajemnic.
9 dzień
Po śniadaniu wyjazd dzieci na wycieczkę do Kudowy Zdroju, w programie:
– dwugodzinna zabawa w Aquaparku „Wodny Świat”,
– spacer po Parku Zdrojowym i wizyta w Ogrodzie Muzycznym, wizyta w Muzeum Zabawek Bajka, gdzie przewodnik przedstawi najciekawsze historie związane z powstaniem znanych zabawek dziecięcych. Muzeum Zabawek uznawane jest jako jedna z najciekawszych atrakcji Kudowy Zdrój. Powrót do ośrodka około godz. 13:30.
Po obiedzie rozpoczniemy zabawę na terenie o środka – tak na wesoło i beztrosko. Wykorzystamy do tego bilard, gry planszowe, kredę, gumy do skakania, kredki i bloki rysunkowe, rakiety do badmintona, piłki itp. Stworzymy swój świat dziecięcy na terenie ośrodka.
Wieczorem wspólna zabawa przy wieczornym ognisku z pieczeniem kiełbasek. Przy ognisku wybierzemy dwoje najsympatyczniejszych kolonistów (dziewczynka i chłopiec).
10 dzień
Po śniadaniu wyjście grup na spacer min. pójdziemy na ostatni zakup pamiątek, powspominać czas na kolonii.
Decyzję o wyborze kierunku spaceru pozostawimy grupom. Dzieci same zdecydują jak będą chciały spędzić ostatni dzień na kolonii w Dusznikach Zdroju.
Po obiedzie czas na pakowanie i ostatnie wspólne selfie z kolonii.
Po kolacji apel kolonijny, na którym:
– projekcja filmu stworzonego z życia naszej kolonii, wręczenie nagród dla najlepszych kolonistów za zwycięstwa w grach i konkursach, które odbyły się w trakcie trwania naszych kolonii.
Po apelu nasza pożegnalna dyskoteka. W przerwie między tańcami, grupy będą przedstawiać swój program artystyczny.
11 dzień
Po śniadaniu pożegnanie i około godz. 12:00 wyjazd autokaru z uczestnikami, czyli powrót do domu.
Na podróż zostanie pobrany suchy prowiant, który zostanie wydany dzieciom na jednym z postojów (przerw) w porze obiadowej + woda do picia (bez ograniczeń). W godzinach wieczornych przyjazd na miejsce zbiórki.
Odbiór dzieci tylko przez rodziców/opiekunów lub osoby pełnoletnie upoważnione (należy przedłożyć potwierdzone urzędowo upoważnienie do odbioru dziecka).

Świadczenia zawarte w cenie:
transport komfortowym autokarem,
10 noclegów w Pensjonacie „Villa Scandia” w Dusznikach Zdrój – pokoje 2, 3 i 4 – osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, TV, dostępem do Wi-Fi,
wyżywienie: 3 posiłki dziennie + podwieczorek,
opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, kierownika kolonii, lokalnych przewodników podczas wycieczek autokarowych i pieszych w góry, ubezpieczenie NNW, TFG i TFP,
wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej wg wyżej wymienionego programu wraz z biletami wstępów do zwiedzanych obiektów w trakcie wycieczek.