Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

KOLONIA I OBÓZ ŻEGLARSKI – WĘGORZEWO (10 -18 lat)

MAZURY – KOLONIA I OBÓZ – WĘGORZEWO

KOLONIA 7 PRZYGÓD 10-14 lat:

 • wycieczki: Mikołajki, Wilczy Szaniec
 • przygoda: żagle, paintball, strzelectwo, wodne szaleństwo, laboratorium, survival, latawce

OBÓZ 7 PRZYGÓD 13-18 lat:

 • wycieczki – Mikołajki, Wilczy Szaniec,
 • przygoda – żagle, paintball, strzelectwo, rowery, park linowy, kajaki, nurkowanie lub wodne szaleństwo.

TURNUSY I CENY:

TERMINY

Domki

Namioty NS

23.06 – 06.07.2019

2195 PLN

1795 PLN

07.07 – 20.07.2019

2195 PLN

1795 PLN

21.07 – 03.08.2019

2195 PLN

1795 PLN

04.08 – 17.08.2019

2195 PLN

1795 PLN

18.08 – 31.08.2019

2095 PLN

1695 PLN

18.08 – 24.08.2019*

1095 PLN

995 PLN

25.08 – 31.08.2019*

1095 PLN

995 PLN

 

ZAKWATEROWANIE:

Kolonia 10-14 lat zakwaterowanie: Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo. Położony jest na obrzeżach Węgorzewa, nad samym jeziorem Święcajty. Zakwaterowanie w domkach kempingowych 6- osobowych (łóżko, pościel). Łazienki w pawilonie sanitarnym.

Obóz 13-18 lat zakwaterowanie: Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” zakwaterowanie w domkach kempingowych 6-osobowych (pościel). Łazienki w pawilonie sanitarnym.

Namioty wojskowe typu NS: 6-8-osobowe. Organizator zapewnia łóżko, materac, zamykaną skrzynię na rzeczy. Namioty posiadają drewnianą podłogę. Łazienki w pawilonie sanitarnym. Uczestnicy muszą posiadać własny śpiwór oraz kłódkę do skrzyni na rzeczy.

Wyżywienie: 3x dziennie (śniadanie, obiad, kolacja) w stołówce ośrodka. Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

-za dopłatą diety wegetariańskiej i bezglutenowej.

UBEZPIECZENIE:
– AXA Tui
R S.A., – NNW Polska – 10 000 PLN.

RAMOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1 Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przyjazd do Węgorzewa,
w zależności od trasy ok. godz. 16:00-21:00 zakwaterowanie, obiad lub obiadokolacja, nocleg.

2 – 13 DZIEŃ Realizacja programu:

 • wycieczka do Mikołajek – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, Parku Dzikich Zwierząt oraz w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski;
 • wycieczka do Wilczego Szańca – zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce;
 • Przygoda I – Żeglarstwo – rozpoczniecie od omówienia zasad bezpieczeństwa na jachcie i użycia sprzętu ratunkowego. Po krótkim szkoleniu, wypłyniecie na całodniowy rejs przez jeziora Święcajty, Bodma, Mamry i Przystań. Każdy będzie mógł siedzieć za sterem, obsługiwać żagle i liny. Nauczycie się podstawowych węzłów i komend żeglarskich. Staniecie na posiłek przy piaszczystej plaży na bezludnej Kociej Wyspie. Wieczorem usiądziecie przy żeglarskim ognisku, żeby pośpiewać szanty.
 • Przygoda II – Paintball – bądźcie gotowi na dużą dawkę adrenaliny! Po wstępnym przeszkoleniu i pod czujnym okiem instruktora, na polu do paintballa znajdującym się w naszym ośrodku będziemy prowadzić rozgrywki według różnorodnych scenariuszy. Spróbujemy całkiem nowych rozwiązań szlifując nasze umiejętności taktyczne. Każdy uczestnik otrzyma na czas zajęć odzież ochronną, marker, maskę i 400 kulek.
 • Przygoda III – Rowery – ten dzień będzie należał do jednośladów. Wcześnie rano wyruszycie na rajd rowerowy dookoła jezior Mamry, Święcajty oraz Harsz. Do pokonania macie około 40 km, a po drodze malownicze krajobrazy, mazurskie wioski, słońce odbijające się w tafli jeziora. Odwiedzicie między innymi: Kolonię Rybacką, Ogonki, Harsz, Pniewo, Trygort, Zwierzyniecki Róg. W słynnym porcie Sztynort zatrzymacie się na dłużej na posiłek. Późnym popołudniem wrócicie do ośrodka w Węgorzewie.

 • Przygoda IV – Strzelectwo – tego dnia sprawdzicie swoje oko i pewną rękę. Do Waszej dyspozycji będą różne typy wiatrówek, łuki i proce. Z każdej z tych broni będziecie mogli postrzelać, porównać swoje umiejętności z kolegami i wybrac króla strzelców. Oprócz tego mnóstwo konkursów, zabaw drużynowych i nagród. Wieczorem obozowa dyskoteka.

 • Przygoda V – Kajaki – spływ kajakowy rzeką Sapiną. Jest to jedna z najbardziej malowniczych tras Mazur. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a pierwszą atrakcją będzie imponująca budowla hydrotechniczna – śluza w Przerwankach. Przepłyniemy przez objęte strefą ciszy jeziora Wilkus, Pozezdrze i Stręgiel. Na trasie będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. W trakcie spływu zatrzymamy się na piknik i odpoczynek. Wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu.

 • Przygoda VI – Park linowy – to kolejna, tym razem chyba największa – dawka emocji! Pojedziecie do ogromnej śluzy w Leśniewie, gdzie przeżyjecie niesamowite przygody chodząc po mostach linowych, zjeżdżając zjazdem tyrolskim, czy skacząc na wahadle wewnątrz komory śluzy! Na ląd wrócicie łódką. Park linowy to wielki generator adrenaliny. Zostaniecie wyposażeni w profesjonalny sprzęt, a o Wasze bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani pracownicy parku.

 • Przygoda VII – Nurkowanie – do niedawna uważane za sport ekstremalny, nurkowanie na poziomie podstawowym jest przyjemną i łatwą formą spędzania wolnego czasu. Zajęcia „pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z Was założy kompletny strój i sprzęt, po czym zanurkuje z instruktorem. W czasie nurkowania instruktor cały czas trzyma nas za rękę, obserwuje i obsługuje sprzęt. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać!

 • 14 DZIEŃ Wyjazd po śniadaniu, powrót do poszczególnych miast wg rozkładu jazdy.

Ważne informacje:
uczestnik zobowiązany jest do posiadania legitymacji szkolnej

 • uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać własny śpiwór oraz własną kłódkę do zamykania skrzyni na rzeczy

 • proponowane kieszonkowe ok. 100 PLN

 • organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność

 • odbiór młodzieży do lat 18 przez rodziców lub osoby pisemnie upoważnione

TRANSPORT:

Dojazd własny: prosimy o przybycie do ośrodka Szkoleniowego „Róża Wiatrów” ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo między godz. 16:00- 17:00 pierwszego dnia obozu/ koloni i odbiór uczestnika między godz. 9:00-10:00 rano w dniu wyjazdu.

Dojazd zorganizowany: PKP + autokar z pilotem organizatora. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min przed wyjazdem. Miejsce i godzina zbiórki będą podane w komunikacie wyjazdowym na 3 dni przed wyjazdem na stronie www.atas.pl.

MIEJSCOWOŚĆ

DOPŁATA

TRANSPORT PRZY MIN. 6 OSOBACH

Warszawa, Łódź

130 PLN

Poznań, Gdańsk, Koszalin, Gdynia, Leszno

190 PLN

Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra

200 PLN

Olsztyn

100 PLN

Toruń , Gniezno,

140 PLN

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie: 13 noclegów

 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie

 • bogaty program

 • opieka kadry pedagogicznej, instruktorskiej i żeglarskiej

 • ubezpieczenie AXA NNW na kwotę 10 000 PLN

UWAGA:
Impreza odbędzie się pod warunkiem, gdy zgłosi się na nią min. 10 osób. W przypadku braku minimalnej liczby osób, impreza może zostać odwołana bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu odszkodowania lub zadośćuczynienia. Organizator powiadamia o tym fakcie nie później niż 20 dni przed datą wyjazdu.


FAKULTATYWNIE – PŁATNE W BIURZE:
Realizowane przy min. 5 osobach.

Dla grupy kolonijnej 10-14 lat

 • całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną: 80 PLN

Dla grupy obozowej 13-18 lat

 • szkolenie na sternika motorowodnego – 399 PLN (szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 lat)+ opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów: 125 PLN, bez zniżki: 250 PLN), opłata za patent (ze zniżką: 25 PLN, bez zniżki: 50 PLN)
 • szkolenie na sternika motorowodnego + książka „Vademecum Sternika Motorowodnego” – 439 PLN(szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 lat) + opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów – 125 PLN, bez zniżki – 250 PLN), opłata za patent (ze zniżką – 25 PLN, bez zniżki – 50 PLN)
 • wodne szaleństwo – przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką – 99 PLN
 • Vademecum Sternika Motorowodnego 39 PLN

Uwaga: programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

AT