Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Wiedniu

TERMINY:

24.11 – 26.11.2017

01.12 – 03.12.2017

08.12 – 10.12.2017

15.12 – 17.12.2017

CENA: od 177

W okresie Świąt Bożego Narodzenia warto wybrać się na Jarmarki Świąteczne do Wiednia. Austriacka stolica jest bez wątpienia dominującym ośrodkiem kulturalnym w kraju, jak również jednym z ważniejszych na całym kontynencie europejskim. Klimat stolicy Austrii tworzą nie tylko historia miasta i jego imperialna architektura, ale też bogate obyczaje, które zafascynują każdego turystę.

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W WIEDNIU
Świąteczne jarmarki organizowane w Wiedniu to jedna z największych atrakcji zimowego okresu. Wśród świątecznego klimatu, gwaru i muzyki odkryć można prawdziwe austriackie smaki. Już pod koniec listopada w całym mieście unosi się zapach kandyzowanych owoców, czekolady, ponczu i grzanego wina , przyciągając turystów i mieszkańców do udekorowanych, drewnianych straganów.
Podobnie jak w innych wielkich miastach w Wiedniu znajduje się kilka jarmarków. Każdy z własnym, charakterystycznym świątecznym klimatem i ciekawostkami.

JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA PLACU RATUSZOWYM
Największy i najpopularniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w całej Austrii , który każdego roku odwiedzany jest przez około 3 miliony turystów z całego świata.
Ponad 150 stoisk, w których kupić można liczne prezenty świąteczne, ozdoby, oryginalne wyroby, a także słodycze oraz smakołyki.

Niezliczone atrakcje dla dzieci takie jak np. teatrzyki ze znanymi bajkami, jazda na kucyku i konkursy. Około 4000 m 2 powierzchni dla miłośników jeżdżenia po lodzie. Dodatkowo, możliwość zagrania w Eisstockschießen – austriacką odmianę curlingu.
Oprócz tradycyjnych smakołyków, znaleźć tutaj można ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz upominki pod choinkę.

Atrakcje w Ratuszu w postaci degustacji darmowych pierniczków oraz nietypowych konkursów np. na napisanie świątecznej kartki.
Klimat świąteczny dopełnia przeogromna, błyszcząca tysiącem światełek choinka, pod którą obowiązkowo trzeba zrobić sobie zdjęcie! Co ciekawe, każdego roku przywożona jest ona z innego landu.

Pozostałe jarmarki
Jarmark Maria-Theresien-Platz – w okresie świątecznym powstaje tutaj niezwykła wioska świąteczna, w której pojawia się ponad 70 stoisk oraz innych adwentowych atrakcji.
Jarmark na Altwiener Christkindlmarkt – znajduje się na placu Freyung w śródmieściu. Dla dzieci przygotowano tu specjalny teatr kukiełkowy z przedstawieniami odbywającymi się od poniedziałku do piątku!
Jarmark adwentowy Am Hof – z licznymi pamiątki w postaci produktów rzemiosła artystycznego.
Jarmark bożonarodzeniowy przy Stephansplatz – nieco bardziej tradycyjny. Mniej tu straganów, a więcej zadumy i refleksji.

Ciekawostki:

Jarmarkowe uroczystości nieodłącznie związane są z obecnością ponczu. Na straganach dostępne są najróżniejsze smaki np. jabłkowy, śliwkowy czy pomarańczowy. Sprzedaje się go w ceramicznych kubkach, które różnią się wyglądem – w zależności od tego, na którym jarmarku są sprzedawane. Ulica Kohlmarkt to jedna z najstarszych ulic w mieście, pełna ekskluzywnych butików oraz jubilerów. Będzie to doskonałe miejsce na eleganckie zakupy!
Na ulicy Kohlmark znajduje się także słynna wiedeńska kawiarnia Demel, działająca od końcówki XVIII wieku. Wiedeń jest pełen „kiosków” z prasą, które zawieszone są na słupach przy drogach. Gazetę można dostać wrzucając drobny pieniążek do specjalnie zaprojektowanej puszki. W oknach Ratusza na widnieje adwentowy kalendarz odmierzający czas oczekiwania na Boże Narodzenie.
Będąc na placu w pobliżu Ratusza warto rozglądnąć się w poszukiwaniu tzw. drzew serc, z ozdobami w kształcie serca. To idealna okazja dla wszystkich zakochanych, którzy chcą zrobić sobie romantyczne zdjęcie .

Program wyjazdu:

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.

Planowana godzina wyjazdu ze Szczecina: 20.00

Uwaga: godzina wyjazdu może ulec zmianie

Przyjazd do Wiednia w godzinach przedpołudniowych.
Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie programu zwiedzania. Wizyta w Belvedere – pięknej rezydencji Eugeniusza Sabaudzkiego – wielkiego wodza z przełomu XVII i XVIII wieku. Pałac zbudowany z wielkim rozmachem, znany jest z ogrodów w stylu francuskim. Spacer pod kościół pod wezwaniem św. Karola Boromeusza , który nazywany jest perłą baroku wiedeńskiego. Charakterystyczną cechą tej świątyni są dwie kolumny pokryte spiralnie biegnącymi płaskorzeźbami. Kontynuacja spaceru pierwszą dzielnicą Wiednia . W jego trakcie zobaczymy słynną Operę Miejską, przejdziemy handlową ulicą Karntnerstrasse pod katedrę św. Szczepana. Monumentalna, gotycka świątynia słynie z wysokiej na ponad 130 metrów wieży, oraz dachu pokrytego tysiącami kolorowych dachówek. Przejście najbogatszymi ulicami Wiednia – Graben i Kohlmarkt do Hofburga – zimowej rezydencji Habsburgów. Założenie pałacowe znane jest z wielu skrzydeł dobudowywanych przez kolejne stulecia. Spacer zakończymy pod Łukiem Tryumfalnym usytuowanym naprzeciw Placu Marii Teresy. Czas wolny na jednym z tradycyjnych Jarmarków Świątecznych.

Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych. Przyjazd do Polski w zależności od miasta godzinach nocnych/porannych (w nocy z soboty na niedzielę).

Cena obejmuje:

przejazd autokarem klasy LUX
opiekę pilota w czasie podróży
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł)
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)

Obowiązkowa opłata na tzw. Fundusz Turystyczny – 10 zł

Dopłaty wymagane na miejscu:

Koszty programowe – 10 €/os obejmujące koszty organizacyjne oraz usługę przewodnicką; nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze).

Dopłaty opcjonalne:

ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł)  – 40 zł/os
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacji
Pakiet komfort i pakiet prestige

Pakiet komfort:

gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
cena – 25 zł/os

Pakiet prestige:

gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru
nadbagaż 5 kg w cenie
słodki poczęstunek
cena – 50 zł/os

Informacje dodatkowe:

– program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
– pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
– program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
– cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
– dokumenty – dowód osobisty lub paszport
– zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Osk.