Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Jarmarki Bożonarodzeniowe Lubljana + Zagrzeb

TERMIN: 07 – 10.12.2017

CENA:

– od 577 zł – opcja ze śniadaniem

– od 622 zł – opcja ze śniadaniem i obiadokolacją

uwaga: napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Okres adwentu to niepowtarzalna okazja zwiedzenia licznych jarmarków świątecznych odbywających się w całej Europie. Jednym z najbardziej znanych są Bożonarodzeniowe Jarmarki w Ljubljanie i Zagrzebiu.  Oba miasta zachęcają turystów nie tylko zabytkami, ale też okolicznościowymi atrakcjami, które odbywają się tam w listopadzie i w grudniu.

ŚWIĄTECZNE JARMARKI W LJUBLJANIE
Co roku w okresie przedświątecznym Ljubljana zamienia się w cudownie oświecone miasto. Każdy turysta i mieszkaniec miasta jako główną atrakcję traktuje uliczkę nazywaną „Bożonarodzeniowy Grudzień na Starym Mieście Ljubljana” i to właśnie na nią kieruje swoje pierwsze kroki. W tym czasie udekorowane zielone stragany oferują tradycyjne produkty oraz prezenty, które zachwycają każdego. Warto spróbować lokalnych odmian grzanego wina, miodu, kiełbasy oraz specjałów z grilla .

ŚWIĄTECZNY JARMARK W ZAGRZEBIU
Jarmark w Zagrzebiu oczarowuje swym urokiem już od pierwszego wejrzenia. Na świątecznym jarmarku na głównym miejskim placu (Plac Ban Josip Jelačića) stragany oferują morze ręcznie wyrabianych pamiątek, słodyczy i zabawek. Co więcej, na ulicach miasta możemy wziąć udział we wspólnym śpiewaniu i tańczeniu, są one bowiem wypełnione ulicznymi grajkami, artystami oraz profesjonalnymi grupami chóralnymi. W 2016 Jarmark w Zagrzebiu zdobył miano „Najlepszego Jarmarku Bożonarodzeniowego”. Nagroda została przyznana przez Organizację European Best Destinations (EBD), która wybiera nie tylko najciekawsze miasta Europy, lecz także najlepsze plaże, kurorty narciarskie i, co szczególnie ważne o tej porze roku, najatrakcyjniejsze targi świąteczne.

LJUBLJANA
Szereg imprez świątecznych odbywa się blisko siebie tworząc tętniącą życiem i radością atmosferę.
Artyści uliczni, świąteczne koncerty, a nawet parada Dziadka Mroza i automatycznie zapalające się światełka, razem tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę świąt.
Kiełbasa to narodowy przysmak Słowenii, najpopularniejsza Kranjska Klobasa lub z niedźwiedzia.
ZAGRZEB
Niezliczone świąteczne ozdoby sprawiają, że miasto skąpane jest w odcieniach złota. Dzięki temu panuje w nim cudowna atmosfera, która zachęca gości do korzystania z adwentowych atrakcji.
Warto wybrać się do jednej z knajpek i kawiarni na ulicy Tkalčicia, położonej w centrum miasta, która w pełni oddaje charakter i klimat ZagrzebiaWarto również odwiedzić zagrzebskie muzea – bardzo ciekawe Muzeum Zerwanych Więzi, Muzeum Sztuki Naiwnej, Muzemu Mimara czy Galerię Strossmayera.
Trzeba skosztować tradycyjne chorwackie słodycze w Choco Bar bonbonniere Kraš, gdzie zakupić można ręcznie robione praliny, idealne na prezent dla bliskich oraz pamiątkę z Zagrzebia.

Program wyjazdu:

DZIEŃ 1 (czwartek) Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.

Planowana godzina wyjazdu ze Szczecina: 20.00

Uwaga: godzina wyjazdu może ulec zmianie

DZIEŃ 2 (piątek) Zwiedzanie miasta Ljubljana Przyjazd na Kongresni Trg Tutaj znajduje się główny budynek Uniwersytetu Ljubljańskiego, Park Zvezda, Kościół Urszulanek i budynek Biblioteki Uniwersyteckiej i Narodowej ( zaprojektowany przez Joze Plecnika – najsławniejszego architekta słoweńskiego), Przejście na Ljubljanski Grad Po drodze zobaczymy – Katedrę św. Mikołaja oraz Mestna Hisa/ Ratusz, w którym znajduje się siedziba Rady Miasta Ljubljany. Przed budynkiem stoi piękny pomnik, który symbolizuje trzy rzeki Słowenii – Sawę, Krkę i Ljublianice; wizyta w Klobasarni oraz  Vodnikov Trg (targowisko w centrum Słowenii), Wejście na Ljubljanski Grad / opcjonalnie wjazd kolejką z którego rozpościera się piękna panorama na całe miasto – Zejście ze wzgórza i spacer w kierunku Metelkowej , po drodze – Mesarski Most (most z kłódkami), Zmajski most ( Smoczy most, wizytówka miasta), Metelkova Mesto Miejsce nazywane drugim Berlinem Europy, znajdziemy tam przykłady większości sztuk ulicznych Zejście do Tivoli Park i na Tivolski grad Tivoli Park to największy park w Ljubljanie, który w przeszłości był parkiem biskupim, z kolei Tivolski grad to letnia rezydencja biskupa Ljubljany Tromostovje  (Potrójny most, obok Mostu Smoczego najbardziej rozpoznawalny most Ljubljany, składa się z trzech kładek, pierwotnie środkowa była przeznaczona dla pojazdów, a dwie boczne dla pieszych, w 2007 roku został całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego, projekt również autorstwa Joze Plecnika). Czas wolny na jednym z tradycyjnych jarmarków świątecznych. Przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3 (sobota) Śniadanie i wyjazd do Zagrzebia. Przejazd do Zagrzebia około godziny 11.00 Zwiedzanie miasta Zagrzeb Cmentarz Mirogoj Zwiedzanie rozpoczniemy od jednego z ciekawszych i piękniejszych założeń cmentarnych w Europie. Powstał on w 1876 roku. Warte szczególnej uwagi są arkady mierzące pół kilometra długości – to właśnie tu zlokalizowane jest kolumbarium z prochami wybitnych przedstawicieli narodu chorwackiego. Mirogoj jest jednym z największych osiągnięć chorwackiej architektury, a także najpiękniejszym cmentarzem w całej Europie. Zwiedzanie historycznego centrum Zagrzebia Trzy historyczne części miasta – Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad. Zwiedzanie centrum rozpoczniemy od Placu Bana Josipa Jelačicia, później przejdziemy do Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która stanowią wizytówkę i symbol miasta. Następnie udamy się w kierunku Gornjeg Grada, czyli Górnego Miasta i zobaczymy najważniejsze zabytki – kościół św. Marka, Sabor, czyli gmach chorwackiego Parlamentu, Kamienną Bramę, Dolac – najstarszy i największy targ spożywczy, zwany „Brzuchem Zagrzebia”, na którym można zakupić owoce, warzywa oraz produkty regionalne. Podczas zwiedzania odbędziemy przejażdżkę kolejką Uspinjača – jedną z najkrótszych w Europie kolei linowo-terenowych. Zagreb Eye Panorama miasta z nowego zagrzebskiego punktu widokowego – Zagreb Eye, który mieści się na 16 piętrze. Etno dom „Materina priča”, Rodzaj hołdu dla wszystkich kobiet, które przez pokolenia pielęgnowały dawne zwyczaje. W trakcie naszego spaceru po mieście będziemy mieli okazję skosztować tradycyjne chorwackie słodycze w Choco Bar bonbonniere Kraš, gdzie zakupić można ręcznie robione praliny, idealne na prezent dla bliskich oraz pamiątkę z Zagrzebia. Czas wolny na uczestnictwo w jarmarku bożonarodzeniowym. Wyjazd w drogę powrotną w późnych godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:

przejazd autokarem klasy LUX

Zakwaterowanie – 1 nocleg.
Wyżywienie ( zgodnie z wybraną ofertą cenową )
Opiekę pilota w czasie podróży.
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł).

Obowiązkowa opłata na tzw. Fundusz Turystyczny – 10 zł

Dopłaty wymagane na miejscu:

Koszty programowe – 10 €/os obejmujące koszty organizacyjne (opłatę lokalną i parkingową) oraz usługę przewodnicką

Dopłaty opcjonalne:

ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł)  – 40 zł/os
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacji
Pakiet komfort i pakiet prestige

Pakiet komfort:

gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
cena – 25 zł/os

Pakiet prestige:

gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru
nadbagaż 5 kg w cenie
słodki poczęstunek
cena – 50 zł/os

Informacje dodatkowe:

– program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
– pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
– program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
– cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
– dokumenty – dowód osobisty lub paszport
– zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Osk.