Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Budapeszcie

TERMINY:

30.11 – 03.12.2017

07.12 – 10.12.2017

14.12 – 17.12.2017

CENA: od 357 zł

Budapeszt w okresie przedświątecznym zamienia się w miasto pełne błyskających, bożonarodzeniowych barw. Udekorowane są nie tylko ulice, ale też najsłynniejsze budowle miasta, które prezentują się niczym najwytworniejsza dama w biżuterii założonej na specjalną okazję. Urokliwa metropolia zaprasza turystów do odkrywania swoich tajemnic, kusząc bogatą ofertą kulturalną, licznymi stoiskami i znanymi zabytkami. W czasie atrakcyjnej jednodniowej wycieczki do Budapesztu turyści będą mogli sami przekonać się o niezwykłości i charakterze tego wspaniałego miasta otoczonego cudownym przedświątecznym klimatem.

BUDAPESZT – HISTORIA, ZABYTKI, JARMARKI

Stolica i największe miasto Węgier, położone nad Dunajem. Formalnie Budapeszt został “stworzony” w latach 1872-73 z trzech połączonych ze sobą miast – Budy i Óbudy na prawym brzegu Dunaju oraz Pesztu – na lewym. W okresie przedświątecznym, z końcem listopada plac Vörösmarty położony w samym sercu Budapesztu, zmienia się w jeden wielki jarmark bożonarodzeniowy!

– Pomiędzy rozstawionymi drewnianymi kramami unosi się aromat tradycyjnych dań kuchni węgierskiej, pieczonych kasztanów i grzanego wina.

– Niezwykłą popularnością cieszy się wypiekany na miejscu drożdżowy smakołyk Kürtőskalács, smażony ser rántott sajt, wędzone mięso, grzane wino i pieczone kasztany.

– Na jarmarku można nabyć wyroby przygotowane tradycyjną techniką wytwórstwa ręcznego, wykonanych z naturalnych materiałów i idealnie wpisujących się w czas Bożego Narodzenia.
Budapeszt to również liczne atrakcje turystyczne, które zachęcają do odwiedzenia i poznania ich bogatej historii. Zwiedzenie najważniejszych punktów miasta m.in. Wzgórza Zamkowego i Góry Gellerta, Kościoła Macieja, Placu Bohaterów, Bazyliki św. Stefana. Czas wolny przeznaczony na zakupy w okolicy Bazyliki Św. Stefana.

Ciekawostki:

Plac Vörösmarty jest początkiem najbardziej znanej ulicy Budapesztu – deptaku Váci utca. Spacer tą drogą to znakomita szansa na zakupy w lokalnych sklepach i lokalach , a także okazja do przyjrzenia się charakterystycznej architekturze tamtejszych budowli.
Na placu Vörösmarty znajduje się również jedna z najsłynniejszych europejskich kawiarni – Gerbeaud House. Lokal wyróżnia się bogatą, ponad 150 – letnią tradycją opartą doskonałych wyrobach w postaci ciast i charakterystycznej kawy.
Wśród jarmarkowych pyszności warto sprawdzić tzw. rétes , strudel z nadzieniem, posypany cukrem pudrem. W okresie jarmarku przystrojone są nie tylko budynki, ale też okazały Most Łańcuchowy, przybrany w girlandę z lamp.
Kupując na Hali Targowej warto pamiętać o jednej zasadzie – wszystkie towary wybiera i podaje sprzedawca. Nie powinniśmy też wskazywać konkretnej sztuki np. owocu

Program wyjazdu:

DZIEŃ 1 (czwartek) Wyjazd z Polski Odjazd i przyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Oprócz przejazdu przez Polskę należy także uwzględnić ok. 400 km jazdy od granicy kraju.

Planowana godzina wyjazdu ze Szczecina: 20.00

Uwaga: godzina wyjazdu może ulec zmianie


DZIEŃ 2 (piątek) Przyjazd do Budapesztu w godzinach przedpołudniowych. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem Wycieczka rozpoczyna się od zwiedzania prawobrzeżnej Budy i wjazdu na Górę Gellerta, skąd roztacza się niezapomniany widok na całe miasto. Spacer do Pomnika Wolności wzdłuż murów cytadeli. Przejazd autokarem na Wzgórze Zamkowe Zwiedzanie atrakcji i zabytków miasta Start planowany jest od wizyty na placu, przy którym znajduje się zachwycający Kościół Macieja, dostojny pomnik króla św. Stefana, barokowa Kolumna Morowa i ażurowa Baszta Rybacka. Przejście uliczkami starówki w kierunku Zamku Królewskiego Rozbudowany zespół pałacowy, który składa się kilku skrzydeł, dziedzińców i placów. W ogromnym kompleksie mieszczą się obecnie liczne instytucje, m.in. Galeria Narodowa, Muzeum Historii Budapesztu, a także pałac prezydencki.

Przejazd autokarem do części lewobrzeżnej stolicy – Pesztu. Zabudowa tej części miasta jest diametralnie inna, niż w dużej mierze średniowiecznej Budy. Dominują tu szerokie aleje, z pięknie zdobionymi budynkami użyteczności publicznej i nieustępujące im urodą kamienice. Przejazd do imperialnej części Budapesztu Bazylika św. Stefana, Plac Wolności i Parlament, oraz przejazd przez najbardziej reprezentacyjną ulicę miasta, aleję Andrassy’ego w kierunku Placu Bohaterów, w czasie, którego podziwiać można m.in. budynek Opery, plac Oktogon i Muzeum Terroru. Kolejnym punktem jest Plac Bohaterów, na którym przykuwa wzrok przede wszystkim Pomnik Tysiąclecia z kolumnadą. Wieczorny rejs po Dunaju Podróż na pokładzie statku wycieczkowego w przyjemnej atmosferze, zapewniającej możliwość docenienia uroku Budapesztu z perspektywy najdłuższej rzeki Środkowej Europy. Przejazd do hotelu – obiadokolacja oraz nocleg.

DZIEŃ 3 (sobota) Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do centrum miasta. Spacer po Peszcie – Lasek Miejski Plac Bohaterów Aleja Andrassyego Dodatkowo dla chętnych – Wstęp na kąpielisko termalne (Széchenyi gyógyfürdő) Zimą staw przy zamku zamieniany jest na lodowisko. Uwaga! Wejście na kąpielisko jest płatne dodatkowo! Wyjazd z Budapesztu

DZIEŃ 4 (niedziela) Przyjazd w zależności od miasta docelowego godzinach wieczornych/nocnych.

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem klasy LUX
Opiekę pilota w czasie podróży
Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł)
Nocleg
Śniadanie

Obowiązkowa opłata na tzw. Fundusz Turystyczny – 10 zł

Dopłaty wymagane na miejscu:

koszty programowe – 25 €/os  obejmujące rejs statkiem po Dunaju, koszty organizacyjne (opłatę lokalną i parkingową) oraz usługę przewodnicką; nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze)

Dopłaty opcjonalne:

ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł)  – 40 zł/os
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacji
pakiet komfort i pakiet prestige

Pakiet komfort:

gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
cena – 25 zł/os

Pakiet prestige:

gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru
nadbagaż 5 kg w cenie
słodki poczęstunek
cena – 50 zł/os

Informacje dodatkowe:

– program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
– pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
– program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
– cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
– dokumenty – dowód osobisty lub paszport
– zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Osk.