Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
Jarmark Drezno

Jarmark Bożonarodzeniowy – Drezno

Drezno – Jarmark Bożonarodzeniowy  

Terminy:
07.12.2018 – 09.12.2018 cena: 196 zł
14.12.2018 -16.12.2018 cena: 186 z zł

Drezno w opinii wielu osób uznawane jest za jedno z najpiękniejszych niemieckich miast i nie ma w tym stwierdzeniu zbyt wiele przesady. Stolica Saksonii znana była niegdyś jako „barokowa Florencja” – miano to zawdzięcza m.in. licznym zabytkom i atrakcjom takim jak np. park Grosser Garten,  malownicze Tarasy Brühla wzdłuż Łaby czy ogromne barokowe kościoły.

ŚWIĄTECZNY JARMARK W DREŹNIE

Jarmark w Dreźnie jest najstarszym niemieckim jarmarkiem bożonarodzeniowym. Panująca w mieście niezapomniana atmosfera, z krzątającymi się przy swoich kramach sprzedawcami słodkości, oferującymi swoje wyroby artystami ludowymi, a także bogactwem drewnianych ozdób rudawskich, czy dziadków do orzechów, kreuje niepowtarzalny, magiczny nastrój. Drezdeńskie jarmarki najczęściej rozpoczynają się pod koniec listopada. W okresie bożonarodzeniowym w mieście można znaleźć nawet 11 jarmarków. Najszybciej otwiera Dresdner Striezelmakt – najstarszy i najlepiej znany Jarmark Drezna.  Nazwa Striezelmarkt nawiązuje do pysznego świątecznego wypieku znanego dzisiaj na całym świecie pod nazwą Dresdner Christstollen. „Sercem” tego niezwykłego wydarzenia jest 14-metrowa bożonarodzeniowa piramida, która zostaje wprawiona w ruch w czasie uroczystego rozpoczęcia jarmarku. O czym jeszcze warto wspomnieć? Ponad 200 straganów z mnóstwem przysmaków takich jak tradycyjna drezdeńska strucla, pyszne grzane wino, gorącą kiełbasą i całą gamą słodkości. Liczne, świąteczne atrakcje- domek z pierników, skrzacie kino, konkurs na piernikową księżniczkę, świąteczna piekarnia czy Święto Strucla. Ogrom zabawy dla dzieci i dorosłych, m.in. diabelski młyn Striezelmarkt, z którego rozciąga się doskonały widok na cały jarmark. Do odwiedzenia zachęcają także liczne karuzele i miejscowe teatrzyki. Niezapomniane widoki rozciągające się wzdłuż pobliskiej promenady spacerowo – widokowej, Tarasu Brühla. Niezwykły Kościół Marii Panny (Frauenkirche), będący najdonioślejszą wizytówką protestanckiej architektury sakralnej.

Ciekawostki

Na początku jarmarku znajduje się podest widokowy, z którego można podziwiać niemal cały plac przeznaczony na bożonarodzeniowe atrakcje. Miłośnicy słodyczy powinni rozglądać się za czekoladkami w kształcie… zardzewiałych śrub i nakrętek! Nie tylko wyglądają świetnie, ale smakują równie wyśmienicie!

Drezdeńskie Pflaumentoffel (figurki wykonane z suszonych lub pieczonych śliwek) przypominają dzieci-kominiarzy, które na początku XIX. wieku wczołgiwały się z miotełkami do wąskich kominów i je czyściły. Podobno przynoszą szczęście, więc warto zakupić chociaż jedną sztukę!

W czasie spaceru warto spróbować pysznego, lokalnego grzanego wina, które świetnie rozgrzewa w mroźne dni. Osoby, które nie mają ochoty na alkohol mogą spróbować ponczu bezalkoholowego Kinder Punsch. Cena takiego gorącego napoju to ok. 3 do 5 euro + kaucja zwrotna za kubek.

W Neumarkt znaleźć można karuzelę łańcuszkową napędzana siłą ludzkich mięśni za pomocą specjalnej korby.

Program ramowy:

Dzień 1 (piątek) Wyjazd ze Szczecina po godz. 20.00 

Dzień 2 Przejazd do Drezna około godziny 11.00
Spacer po zabytkowej części Drezna.
Przejście po Tarasach Brühla (zwane „Balkonem Europy”), przy których mieści się Akademia Sztuk Pięknych oraz galeria malarstwa Albertinum. Roztacza się stąd piękny widok na Łabę, oraz prawobrzeżną część miasta. Bogato zdobiona bryła zamku, sąsiadująca z katolicką Katedrą Świętej Trójcy (Hofkirche), a także pobliski most Augusta są najważniejszymi zabytkami przy Placu Zamkowym.

Nieopodal znajduje “Orszak Książęcy” – arcydzieło malarstwa ściennego, przeniesionego na 25.000 płytek z porcelany miśnieńskiej, przedstawiające kolejnych władców Saksonii z dynastii Wettynów.

Przejście przez Plac Teatralny

Teren ze słynną Operą Sempera i “Włoską Wioską” w kierunku zespołu pałacowo-parkowego Zwinger. Kompleks ten, będący esencją stylu barokowego i znakiem czasów XVIII-wiecznej Europy został wzniesiony na polecenie saskiego księcia i jednocześnie króla Polski – Augusta II Mocnego.

Wizyta na Neumarkt

W tym miejscu wznosi się monumentalny Kościół Marii Panny (Frauenkirche), pomnik Marcina Lutra, Muzeum Komunikacji, a także dziesiątki kamienic o zdobnych fasadach.

Czas wolny na uczestnictwo w jarmarku bożonarodzeniowym.

Wyjazd z Drezna w godzinach wieczornych.

Dzień 3 (niedziela) Przyjazd w zależności od miasta w godzinach nocnych/porannych.

Cena zawiera

Oprowadzanie z systemem nagłośnieniowym TOUR GUIDE (mobilny zestaw audio- indywidualny zestaw słuchawkowy połączony bezprzewodowu z mikrofonem pilota/przewodnika)

Przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe – bar, DVD, WC)

Opiekę pilota w czasie podróży

Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł)

Cena nie obejmuje

Dopłaty opcjonalne

ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł)  – 40 zł/os

ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacji

Informacje dodatkowe

program ramowy obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz oraz udział w dodatkowych wydarzeniach w indywidualnym zakresie w trakcie czasu wolnego

 

Osk.