Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Jarmark Bożonarodzeniowy – Wiedeń

Wiedeń  – Jarmark Bożonarodzeniowy  

Terminy:
07.12.2018 – 09.12.2018,  cena : 179 zł + 80 zł – dopłata za wyjazd ze Szczecina
 –  wyjazdu głównym autokarem ze Szczecina

30.11.2018 -02.12.2018, cena : 169 zł + 80 zł – dopłata za wyjazd ze Szczecina
14.12.2018 -16.12.2018, cena : 129 zł+ 80 zł – dopłata za wyjazd ze Szczecina

W okresie Świąt Bożego Narodzenia warto wybrać się na Jarmarki Świąteczne do Wiednia. Austriacka stolica jest bez wątpienia dominującym ośrodkiem kulturalnym w kraju, jak również jednym z ważniejszych na całym kontynencie europejskim. Klimat stolicy Austrii tworzą nie tylko historia miasta i jego imperialna architektura, ale też bogate obyczaje, które zafascynują każdego turystę.
 
JARMARKI ŚWIĄTECZNE W WIEDNIU
Świąteczne jarmarki organizowane w Wiedniu to jedna z największych atrakcji zimowego okresu. Wśród świątecznego klimatu, gwaru i muzyki odkryć można prawdziwe austriackie smaki. Już pod koniec listopada w całym mieście unosi się zapach kandyzowanych owoców, czekolady, ponczu i grzanego wina , przyciągając turystów i mieszkańców do udekorowanych, drewnianych straganów.
Podobnie jak w innych wielkich miastach w Wiedniu znajduje się kilka jarmarków. Każdy z własnym, charakterystycznym świątecznym klimatem i ciekawostkami.
 
JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA PLACU RATUSZOWYM
Największy i najpopularniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w całej Austrii , który każdego roku odwiedzany jest przez około 3 miliony turystów z całego świata.
Ponad 150 stoisk, w których kupić można liczne prezenty świąteczne, ozdoby, oryginalne wyroby, a także słodycze oraz smakołyki.
Niezliczone atrakcje dla dzieci takie jak np. teatrzyki ze znanymi bajkami, jazda na kucyku i konkursy.
Około 4000 m 2 powierzchni dla miłośników jeżdżenia po lodzie. Dodatkowo, możliwość zagrania w Eisstockschießen – austriacką odmianę curlingu.
Oprócz tradycyjnych smakołyków, znaleźć tutaj można ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz upominki pod choinkę.
Atrakcje w Ratuszu w postaci degustacji darmowych pierniczków oraz nietypowych konkursów np. na napisanie świątecznej kartki.
Klimat świąteczny dopełnia przeogromna, błyszcząca tysiącem światełek choinka, pod którą obowiązkowo trzeba zrobić sobie zdjęcie! Co ciekawe, każdego roku przywożona jest ona z innego landu.
 
Pozostałe jarmarki
Jarmark Maria-Theresien-Platz – w okresie świątecznym powstaje tutaj niezwykła wioska świąteczna, w której pojawia się ponad 70 stoisk oraz innych adwentowych atrakcji.
Jarmark na Altwiener Christkindlmarkt – znajduje się na placu Freyung w śródmieściu. Dla dzieci przygotowano tu specjalny teatr kukiełkowy z przedstawieniami odbywającymi się od poniedziałku do piątku!
Jarmark adwentowy Am Hof – z licznymi pamiątki w postaci produktów rzemiosła artystycznego.
Jarmark bożonarodzeniowy przy Stephansplatz – nieco bardziej tradycyjny. Mniej tu straganów, a więcej zadumy i refleksji.

Ramowy program 
Dzień 1 (piątek) Wyjazd  ze Szczecina w nocy z piątku na sobotę

Dzień 2 (sobota)
Przyjazd do Wiednia w godzinach przedpołudniowych.
Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie programu zwiedzania. Wizyta w Belvedere – pięknej rezydencji Eugeniusza Sabaudzkiego – wielkiego wodza z przełomu XVII i XVIII wieku. Pałac zbudowany z wielkim rozmachem, znany jest z ogrodów w stylu francuskim. Spacer pod kościół pod wezwaniem św. Karola Boromeusza , który nazywany jest perłą baroku wiedeńskiego. Charakterystyczną cechą tej świątyni są dwie kolumny pokryte spiralnie biegnącymi płaskorzeźbami. Kontynuacja spaceru pierwszą dzielnicą Wiednia . W jego trakcie zobaczymy słynną Operę Miejską, przejdziemy handlową ulicą Karntnerstrasse pod katedrę św. Szczepana. Monumentalna, gotycka świątynia słynie z wysokiej na ponad 130 metrów wieży, oraz dachu pokrytego tysiącami kolorowych dachówek. Przejście najbogatszymi ulicami Wiednia – Graben i Kohlmarkt do Hofburga – zimowej rezydencji Habsburgów. Założenie pałacowe znane jest z wielu skrzydeł dobudowywanych przez kolejne stulecia. Spacer zakończymy pod Łukiem Tryumfalnym usytuowanym naprzeciw Placu Marii Teresy. Czas wolny na jednym z tradycyjnych Jarmarków Świątecznych.
Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 3 (niedziela)
Przyjazd do Polski w zależności od miasta godzinach nocnych/porannych (w nocy z soboty na niedzielę).

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
– opiekę pilota w czasie podróży
– ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 15000 €, NNW 15000 zł, BP 1000 zł)
– realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)

Cena nie obejmuje:
Koszty programowe – 10 €/os obejmujące koszty organizacyjne (opłaty lokalne i parkingowe) oraz usługę przewodnicką; nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze)
Dopłata za wyjazd ze Szczecina + 80 zł

Osk