Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Jarmark Bożonarodzeniowy Praga + Wiedeń

TERMINY:

29.11 – 02.12.2018

06.12 – 09.12.2018

13.12 – 16.12.2018

CENA: 349 zł + dopłata za wyjazd ze Szczecina 80 zł

Okres adwentu to niepowtarzalna okazja zwiedzenia licznych jarmarków świątecznych odbywających się w całej Europie. Jednym z najbardziej znanych są Bożonarodzeniowe Jarmarki w Pradze. Miasto zachęca turystów nie tylko zabytkami, ale też okolicznościowymi atrakcjami, które odbywają się tam w listopadzie i w grudniu.

ŚWIĄTECZNE JARMARKI W PRADZE Największy oraz najbardziej znany Jarmark Bożonarodzeniowy zlokalizowany jest na Rynku Starego Miasta, a także na Placu Wacława. Każdego roku rozpoczęcie uroczystości sygnalizowane jest zapaleniem światełek na wielkiej choince, postawionej na środku Rynku, która zachwyca wszystkich turystów. Metropolia nad Wełtawą lśni blaskiem tysiąca świateł, a złote gotyckie wieże pokryte śniegiem tworzą zimową bajkową scenerię.Najwięcej osób gromadzi się pod Orlojem – najbardziej znanym zegarem w mieście. Znaleźć tutaj można wyroby z drewna, ręcznie haftowane serwetki, oraz wspaniałe ozdoby choinkowe.
Smakoszy kuchni czeskiej z pewnością zainteresuje lokalny specjał – pieczeń wieprzowa z knedliczkami i zasmażaną kapustą z obowiązkowym kieliszkiem grzanego czerwonego wina. Na ulicach posłuchać można śpiewu chórów, dźwięku kolęd, a na placach znaleźć pięknie lśniące gwiazdy betlejemskie.Odwiedzając Pragę w okresie świątecznym nie można ominąć pięknej szopki betlejemskiej stojącej przy zamku Królewskim na Hradczanach.

Ciekawostki: Jednym z ciekawszych praskich przysmaków jest tzw. trdelnik, z tradycyjnego pieczonego ciastka z cynamonem owijanego wokół kija.
Czeskie wypieki podobno najlepiej jest popijać miodem i zagryzać pieczonymi kasztanami.
Wieczorami w wielu Kościołach odbywają się bożonarodzeniowe koncerty w trakcie, których można posłuchać kolęd oraz innych pieśni.

JARMARKI ŚWIĄTECZNE W WIEDNIU
Świąteczne jarmarki organizowane w Wiedniu to jedna z największych atrakcji zimowego okresu. Wśród świątecznego klimatu, gwaru i muzyki odkryć można prawdziwe austriackie smaki. Już pod koniec listopada w całym mieście unosi się zapach kandyzowanych owoców, czekolady, ponczu i grzanego wina , przyciągając turystów i mieszkańców do udekorowanych, drewnianych straganów.
Podobnie jak w innych wielkich miastach w Wiedniu znajduje się kilka jarmarków. Każdy z własnym, charakterystycznym świątecznym klimatem i ciekawostkami.
JARMARK BOŻONARODZENIOWY NA PLACU RATUSZOWYM
Największy i najpopularniejszy Jarmark Bożonarodzeniowy w całej Austrii , który każdego roku odwiedzany jest przez około 3 miliony turystów z całego świata.
Ponad 150 stoisk, w których kupić można liczne prezenty świąteczne, ozdoby, oryginalne wyroby, a także słodycze oraz smakołyki.
Niezliczone atrakcje dla dzieci takie jak np. teatrzyki ze znanymi bajkami, jazda na kucyku i konkursy. Około 4000 m 2 powierzchni dla miłośników jeżdżenia po lodzie. Dodatkowo, możliwość zagrania w Eisstockschießen – austriacką odmianę curlingu.
Oprócz tradycyjnych smakołyków, znaleźć tutaj można ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz upominki pod choinkę. Atrakcje w Ratuszu w postaci degustacji darmowych pierniczków oraz nietypowych konkursów np. na napisanie świątecznej kartki. Klimat świąteczny dopełnia przeogromna, błyszcząca tysiącem światełek choinka, pod którą obowiązkowo trzeba zrobić sobie zdjęcie! Co ciekawe, każdego roku przywożona jest ona z innego landu. 
Program wyjazdu: 
1. Dzień Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.
Planowana godzina wyjazdu ze Szczecina: 20.00
Uwaga: godzina wyjazdu może ulec zmianie
2 Dzień  Praga Zwiedzanie rozpoczyna się na Strahovie, gdzie znajduje się klasztor, liczne muzea, biblioteka i punkt widokowy z frapującym widokiem na Stare Miasto. Co ciekawe, w Strahovie znajduje się też największy piłkarski stadion na świecie i drugi, co do wielkości obiekt sportowy świata. Trybuny mogą pomieścić 250 tys. osób!      Przejście na Hradczany W królewskiej dzielnicy zobaczymy pałac Schwarzenbergów i sąsiadujący z Zamkiem Praskim Pałac Arcybiskupi, następnie zejdziemy urokliwą ulicą Nerudovą znaną z usytuowanych przy niej pięknych kamienic na Plac Malostranski. Przejście przez Malą Stranę, w kierunku Mostu Karola Średniowieczny most  – najbardziej rozpoznawalny zabytek Pragi – zachwyca nie tylko swoją konstrukcją, ale przede wszystkim rozpościera się z niego jeden z najwspanialszych widoków na Stare Miasto. Patrząc na czerwone dachy kamieniczek, wieżyczki bram, smukłe wieże kościołów i wzgórze zamkowe można poczuć się jak w bajce! Rynek Starego Miasta Spacer kończy się na Rynku Starego Miasta, gdzie można docenić piękno zegara Orloj umieszczonego na ścianie Ratusza, architekturę Kościoła Najświętszej Marii Panny przed Tynem, ogromny pomnik Jana Husa, lub otaczające plac bogato zdobione kamienice. Możliwym miejscem zakończenia zwiedzania jest również Plac Wacława. Czas wolny na jednym z tradycyjnych jarmarków świątecznych. Przejazd do hotelu na terenie Czech. Nocleg.
3 Dzień  Śniadanie i wyjazd do Wiednia. Przyjazd do Wiednia w godzinach przedpołudniowych. Spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie programu zwiedzania. Wizyta w Belvedere – pięknej rezydencji Eugeniusza Sabaudzkiego – wielkiego wodza z przełomu XVII i XVIII wieku. Pałac zbudowany z wielkim rozmachem, znany jest z ogrodów w stylu francuskim. Spacer pod kościół pod wezwaniem św. Karola Boromeusz a, który nazywany jest perłą baroku wiedeńskiego. Charakterystyczną cechą tej świątyni są dwie kolumny pokryte spiralnie biegnącymi płaskorzeźbami. Kontynuacja spaceru pierwszą dzielnicą Wiednia. W jego trakcie zobaczymy słynną Operę Miejską, przejdziemy handlową ulicą Karntnerstrasse pod katedrę św. Szczepana. Monumentalna, gotycka świątynia słynie z wysokiej na ponad 130 metrów wieży, oraz dachu pokrytego tysiącami kolorowych dachówek. Przejście najbogatszymi ulicami Wiednia – Graben i Kohlmarkt do Hofburga – zimowej rezydencji Habsburgów. Założenie pałacowe znane jest z wielu skrzydeł dobudowywanych przez kolejne stulecia. Spacer zakończymy pod Łukiem Tryumfalnym usytuowanym naprzeciw Placu Marii Teresy. Czas wolny na jednym z tradycyjnych Jarmarków Świątecznych. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.
4 Dzień Przyjazd do Polski w zależności od miasta godzinach nocnych/porannych (w nocy z soboty na niedzielę).
Cena obejmuje:
-przejazd autokarem klasy LUX
-opiekę pilota w czasie podróży
-zakwaterowanie – 1 nocleg.Wyżywienie – 1 śniadanie
-ubezpieczenie SIGNAL IDUNA (KL 10000 euro, NNW 10000 zł, BP 500 zł)
realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE (zestawy słuchawkowe)Obowiązkowa opłata na tzw. Fundusz Turystyczny – 10 zł 
Dopłaty wymagane na miejscu:
Koszty programowe – 20 €/os obejmujące koszty organizacyjne oraz usługę przewodnicką; nie podlegają rozliczeniu (płatne u pilota w autokarze).
Dopłaty opcjonalne:
ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 500 zł)  – 40 zł/os
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3,5% wartości rezerwacjiPakiet komfort:gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
cena – 25 zł/osPakiet prestige:gwarancja wyboru miejsca w autokarze
napoje w autokarze w cenie (1x kawa, 1x herbata)
pierwszeństwo wejścia na pokład autokaru
nadbagaż 5 kg w cenie
słodki poczęstunek
cena – 50 zł/osInformacje dodatkowe:– program jest programem ramowym – kolejność realizacji może ulec zmianie lub odwróceniu
– pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych
– program obejmuje zwiedzanie obiektów z zewnątrz; zwiedzanie wewnątrz w indywidualnym zakresie w ramach czasu wolnego
– cena nie obejmuje dodatkowych posiłków, napoi oraz wydatków własnych
– dokumenty – dowód osobisty lub paszport
– zaleca się wyrobienie karty EKUZOsk.
Cena nie obejmuje
Koszty programowe – 10 €/os

Dopłata za wyjazd ze Szczecina + 80 zł