Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
hiszpania

HISZPANIA – PARYŻ – LAZUROWE WYBRZEŻE

HISZPANIA – PARYŻ – LAZUROWE WYBRZEŻE

Dzień 1:

Wyjazd. Dzienny przejazd do Francji. Zakwaterowanie w hotelu na przedmieściach Paryża. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do Paryża. Zwiedzanie rozpoczniemy od  Wyspy La Cité. Zobaczymy katedrę Notre Dame, Kaplicę St.Chapelle, Pałac Sprawiedliwości, byłe więzienie Conciergerie. Następnie spacer po Dzielnicy Łacińskiej,  kościół St. Germain-des-Prés, w którym znajduje się grobowiec polskiego króla Jana Kazimierza, Zobaczymy też Sorbonę- najstarszy europejski uniwersytet oraz Pantheon- miejsce, w którym spoczęły prochy naszej wielkiej rodaczki Marii Skłodowskiej-Curie . Następnie krótki spacerpo Ogrodach Luksemburskich. W programie m.in. również Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie i Plac Concorde. Wielkie Bulwary doprowadzą nas do Opery Garnier. W Muzeum perfum Fragonard, poznamy tajemnice ich produkcji. Zobaczymy też Plac Vendomeze słynnym Hotelem „Ritz” oraz domem , gdzie mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin.

W przerwie zwiedzania obiadokolacja w Restauracji „Self Service” .W programie również Plac Trocadero, Pola Marsowe i wjazd na Wieżę Eiffel’a -Żelazną Damę liczącą już 120 lat. Zwiedzanie o zmierzchu centralnych, położonych w pobliżu Sekwany punktów Paryża, kiedy miasto nabiera świetlistych barw, to przyjemność, która pozostawia w pamięci niezatarte ślady. Aby utrwalić sobie wszystkie oglądane obiekty, popłyniemy wgodzinny rejs po Sekwanie jednym ze statków spacerowych korporacji Bateaux Parisiens ( przy założeniu , że pozwolą na to warunki pogodowe) Wyjazd z Paryża ok godz. 22.00. Nocny przejazd do Hiszpanii ( w tym dniu poruszamy się po Paryżu pieszo i metrem).

Dzień 3:

Przyjazd do Hiszpanii na Costa Brava około południa, zakwaterowanie, obiadokolacja. Spacer po miasteczku. Nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, wycieczka do Girony (Katedra, ślady dzielnic żydowskich), Figueras(Muzeum Salvadora Dali) oraz Empurias (ruiny greckie i rzymskie), powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:

śniadanie, wycieczka do Barcelony, zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Akwarium, deptak Las Ramblas, dzielnica gotycka Barri Gotic, Katedra św. Eulalli, Katedra Sagrada Familia, fakultatywnie – Stadion FC Barcelona – Camp Nou, Park Gaudiego, Pałac Palacio Nacional, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Marsylii uważanej j powszechnie za wrota do Morza Śródziemnego. Obowiązkowym miejscem, które trzeba odwiedzić są okolice Starego Portu, funkcjonującego tu już od 2600 lat. Niewiele jest na świecie miejsc o tak starej historii. Port nazywany Joilettedziś już nie pełni funkcji przeładunkowej, a został jedynie przystanią i bazą wypadową dla kutrów rybackich, ale jest to zabytkowy obiekt strzeżony przez dwa forty: Fort św. Mikołaja i Fort św. Jana. Przejazd do miejsca zakwaterowania, nocleg. ( w tym dniu nie ma obiadokolacji )

Dzień 7:

Śniadanie, wykwaterowanie rano z hotelu, przejazd na Lazurowe Wybrzeże, przejazd przez Monaco i Monte Carlo m.in. Pałac Książęcy, następnie zwiedzanie Nicei: Katedra St. Reparate, Promenade des Anglais. Wieczorem wyjazd do Polski ( w tym dniu nie ma obiadokolacji ). Nocny przejazd.

Dzień 8:

Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych

Świadczenia zawarte w cenie:

– transport komfortowym autokarem / klimatyzacja, dvd/ video, wc, barek, uchylne i rozsuwane fotele,

– 5 noclegów w hotelach ** ( 1 x na przedmieściach Paryża, 3 x Costa Brava, 1 x ok. Marsylii) pokoje 2, 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym.

– wyżywienie: 5 x śniadania ( we Francji śniadania kontynentalne, w Hiszpanii bufet szwedzki), 4 x obiadokolacje ( 1 x obiadokolacje w restauracji self service w Paryżu, 3 x obiadokolacje w Hiszpanii bufet

– opieka licencjonowanego pilota

– ubezpieczenie NNW i KL

– podatek Vat Marża

Świadczenie nie zawarte w cenie:

– napoje do obiadokolacji

– bilety wstępu

Uwaga!
– Program wycieczki jest ramowy

– Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Nie ulega zaś zakres zwiedzania.

– Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów.