Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Gród Piasta kolonia 7-15 lat

 

OW „Gród Piasta” w Chomiąży Szlacheckiej


Zapraszamy na wypoczynek letni w przepięknej i pełniej magii średniowiecznej Chomiąży Szlacheckiej, wsi położonej w niezwykle malowniczej okolicy, nad Jeziorem Chomiąskim, pow. Żnin, w woj. kujawsko-pomorskim.
Zakwaterowanie: Ośrodkek Wypoczynkowy „Gród Piasta” w Chomiąży Szlacheckiej
Cały kompleks wypoczynkowy, w którym będą przebywać dzieci, jest kompleksem w klimacie odwołującym się do czasów średniowiecznych, a dokładnie grodu słowiańskiego. Drewniane wiaty, restauracje stylizowane na średniowieczne karczmy, zadaszenia wykonane w stylu wiejskich strzech oraz liczne rzeźby przywołują nam czasy piastowskie.
Ośrodek Wypoczynkowy „Gród Piasta” oferuje wysokiej jakości usługi, jest idealnym miejscem do organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. OW „Gród Piasta” położony jest na szlaku piastowskim, w lesie, nad czystym Jeziorem Chomiąskim, z własną, bezpieczną plażą z szerokim pomostem. Ośrodek utrzymywany jest w stylu średniowiecznego grodu słowiańskiego.
Dzieci zakwaterowane będą w budynku głównym, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych, z łazienkami. Na terenie ośrodka do dyspozycji dzieci wiele atrakcji, min. Mini ZOO, stała wystawa planu produkcji filmu Stara Baśń, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, kącik gier: bilard, cymbergaj, piłkarzyki, tenis stołowy, plac zabaw, na plaży zjeżdżalnia dmuchana, rowery wodne.

Do dyspozycji kolonistów udostępniona zostanie również sala na tzw. zajęcia w grupach (w razie niepogody).
Zapraszam Państwa dzieci na wypoczynek połączony z odkrywaniem czasów średniowiecznych, gdzie poprzez wspaniałe zabawy przeniosą się w czasy, dla nich zupełnie nieznane.

Terminy:
I turnus: 26.06.2022 r. – 03.07.2022 r. (8 dni)
II turnus: 30.07.2022 r. – 06.08.2022 r. (8 dni)
III turnus: 06.08.2022 r. – 13.08.2022 r. (8 dni)
Cena: 2120,00 zł/osoba
+ dopłata za połączenie antenowe ze Szczecina 100 zł , realizacja przy min. 6 os
Wiek uczestników: 7-15 lat

Programu kolonii:
1 dzień
7:00 zbiórka ustalonym miejscu w Gorzowie Wlkp., 7:15 odjazd autokaru.
W godzinach popołudniowych przyjazd do Chomiąży Szlacheckiej, OW „Gród Piasta”, zakwaterowanie, kolacja (jeśli dzieci przyjadą w porze obiadowej, pierwszym świadczeniem będzie obiad).
Zebranie organizacyjne z kierownikiem kolonii. Przedstawienie wszystkich opiekunów, podział na grupy wiekowe. Zapoznanie się uczestników z regulaminami: kolonii, BHP, hotelu, zasad bezpiecznej kąpieli w jeziorze oraz omówienie programu kolonii.
18:00 – 19:00 kolacja.
Po kolacji spacer wieczorny i zapoznanie się z okolicą.
2 – 7 dzień
Programu pobytu w OW „Gród Piasta”:
8:00 – 9:00 śniadanie,
13:00 – 14:30 obiad, + podwieczorek
18:00 – 19:30 kolacja.
Po śniadaniu rozpoczynamy prawdziwe wakacje. Będziemy plażować, bawić się na plaży i w wodzie oraz korzystać ze sprzętu pływającego. Kąpiele i zabawy w jeziorze będą odbywały się pod nadzorem ratownika obozu, bo przecież bezpieczna kąpiel, to będzie podstawa naszych udanych wakacji.
W Grodzie Piasta spotkamy średniowiecznych mieszkańców wywodzących się z tego regionu, Rzepicha nas ugości, garncarz zaprosi do lepienia garnków a Wojomir przybliży nam czasy wojów i rycerzy.
W trakcie trwania kolonii, weźmiemy udział w „Warsztatach Średniowiecznych – żywe lekcje historii” czyli zabawy w plebejskim grodzie, w programie warsztatów odbędą się następujące zabawy:
„Kuchnia Rzepichy” – pogadanka na temat dawnych Słowian, przygotowanie oraz degustacja strawy średniowiecznej (podpłomyki z dodatkami),
„Skarbiec Mieszka” – pogadanka na temat pieniądza, mennicy i handlu, własnoręcznie bicie monet + pamiątka dla każdego,
„U Garncarza” – pogadanka na temat garncarstwa, lepienie naczyń glinianych + pamiątka dla każdego,
Życie w Grodzie – pogadanka o tym jak wyglądało codzienne życie w średniowiecznym grodzie, degustacja chleba z pieca grodu ze smalcem,
„Spotkanie Wojomira – czasy wojów i rycerzy” – pogadanka o uzbrojeniu, rzuty toporem, walka na miecze bezpieczne, degustacja strawy wojów i rycerzy: kasza z ziołami i okrasą,
„Polowanie w średniowieczu i dziś” – historia polowań, poznanie tropów zwierząt, znaczenie zwierząt w życiu człowieka, trofea myśliwskie, broń do polowań, gospodarka łowiecka dziś, degustacja wyrobów z dziczyzny (pasztet, kiełbasa, pieczywo z pieca chlebowego Grodu).

Po dniach pełnych atrakcji będzie czas na kolację, ale nie będzie jeszcze czasu na spanie. Wieczorne zabawy na terenie ośrodka i okolicy będą miłym zakończeniem każdego dnia.
Będą konkursy, zabawy, podchody, turnieje sportowe, czyli Olimpiada Kolonijna.

O wieczornej porze zasiądziemy przy ognisku, przy którym będziemy piec kiełbaski i śpiewać piosenki kolonijne, które sami stworzymy.
Nie zapomnimy również o dyskotece wieczornej, na której będziemy się bawić – może nawet w atmosferze średniowiecznej, czyli dyskoteka przebierańców, a stroje na zajęciach grupowych własnoręcznie zaprojektujemy i wykonamy.
W między czasie wyruszymy na całodzienną wycieczkę autokarową do piernikowego miasta, czyli Torunia. W programie wycieczki mamy zwiedzanie głównych atrakcji miasta:
spojrzymy na gwiazdy i kosmos podczas seansu w Planetarium im. Wł. Dziewulskiego i Centrum Popularyzacji Kosmosu,
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – to interaktywne centrum promujące nowoczesną komunikację naukową. Tutaj zwiedzający samodzielnie przeprowadzają doświadczenia, badają zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznają prawa przyrody. Wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki, przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra,
Żywe Muzeum Piernika – w magiczny sposób przeniesiemy się do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznamy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotujemy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały,
Z wizytą w krainie słodyczy, czyli Manufaktura Cukierków – gdzie na własne oczy zobaczymy, jak wytwarzane są słodkości. Metoda jaką się tam stosuje pochodzi z XVI wieku. Wszystkie łakocie wytwarzane są z naturalnych składników i są bezglutenowe.
Starówka Miejska z Pomnikiem M. Kopernika oraz Pomnikiem Filusia, Toruńskiej Piernikarki i Osiołek Toruński,
Krzywa Wieża, spacer Bulwarami Filadelfijskimi nad Wisłą.
Powrót z wycieczki do ośrodka kolonijnego w godzinach popołudniowych.

W ostatnim dniu pobytu, to będzie czas na ostatnie zdjęcia i ostatnie selfie, nie zapomnimy o pożegnaniach. Przygotujemy program i zorganizujemy dyskotekę, wybierzemy pośród nas Najsympatyczniejszą i Najsympatyczniejszego, wręczymy nagrody dla zwycięzców konkursów kolonijnych i zmagań sportowych.
8 dzień
8:00 – 9:00 śniadanie.
Po śniadaniu pożegnanie, ostatnie selfie i wyjazd autokaru z uczestnikami, czyli powrót do domu.
Na podróż zostanie pobrany suchy prowiant, który zostanie wydany dzieciom na jednym z postojów (przerw) w porze obiadowej + woda do picia (bez ograniczeń).
W godzinach popołudniowych przyjazd na miejsce zbiórki.

Odbiór dzieci tylko przez rodziców/opiekunów lub osoby pełnoletnie upoważnione (należy przedłożyć potwierdzone urzędowo upoważnienie do odbioru dziecka).
Świadczenia zawarte w cenie:
transport komfortowym autokarem,
7 noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym „Gród Piasta” w Chomiąży Szlacheckiej – pokoje 2, 3 i 4 – osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
wyżywienie:3 posiłki dziennie + podwieczorek,
opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, kierownika kolonii, lokalnego przewodnika podczas wycieczki w Toruniu,
sprzęt pływający (rowery wodne), dmuchana zjeżdżalnia,
wycieczka autokarowa do Torunia, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów w trakcie wycieczki,
zajęcia z instruktorami pt. „Warsztaty Średniowieczne – żywe lekcje historii” – 6 bloków zajęć (ok. 1 godz. każdy),
ubezpieczenie NNW, TFG i TFP.