Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Góry Świętokrzyskie

TERMIN:

15.07 – 19.07.2020
Cena: 830 zł

PROGRAM IMPREZY:

1 dzień

zbiórka uczestników w Szczecinie o godz. 5.00 i wyjazd w kierunku Kielc. Przyjazd do Oblęgorka, zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza, następnie Chęciny – jedna z najpiękniejszych jaskiń, z zapierającą dech w piersiach szatą naciekową – Jaskinia Raj. Zwiedzanie Chęcin: Zespół Klasztorny Franciszkanów, zabytkowa kamienica „Niemczówka”, z wystawą o historii Chęcin, synagoga, kościół parafialny, ruiny zamku królewskiego z XIV w.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.

 

2 dzień

śniadanie i zwiedzanie Kielc: Katedra NMP, Pałac Biskupów Krakowskich, ogród włoski, Centrum Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej – stare kieleckie więzienie, park miejski, rynek, Centrum Geoedukacji- spacer ścieżką edukacyjną po rezerwacie Wietrznia, udział w prelekcji na temat geologii Gór Świętokrzyskich, lot w kapsule czasu – kino 5D, Kadzielnia – rezerwat Geologiczny z najpiękniejszym w Polsce amfiteatrem wykutym w skale, jaskinie na Kadzielni. Powrót do hotelu.

 

3 dzień

śniadanie, wyjazd  i zwiedzanie: Krajno – Park Miniatur i Rozrywki przedstawiający 26 najsłynniejszych obiektów architektonicznych z całego świata. Święta Katarzyna – Zespół Klasztorny Bernardynek z XV w., kapliczka i źródełko św. Franciszka, wejście na Łysicę najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich (612 m.n.p.m.) – wejście dość forsowne ok. 40 min., ale bardzo przyjemne ze względu na otoczenie prastarego lasu Świętokrzyskiego Parku Narodowego, Muzeum Minerałów i Skamieniałości –  z jedną z najpiękniejszych kolekcji minerałów i skamieniałości w Polsce, z pokazem pracy szlifierza. Powrót do hotelu.

 

4 dzień

śniadanie, i zwiedzanie: Słupia Nowa – Muzeum Starożytnego Hutnictwa, kamienna figura przedstawiająca klęczącego człowieka nazywana Emerykiem lub pielgrzymem. Wejście na Łysiec ( Łysą Górę) tzw. Drogą Królewską na Święty Krzyż, zwiedzanie: klasztor pobenedyktyński z relikwiami drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Misyjne Ojców Oblatów, krypta Jeremiego Wiśniowieckiego, gołoborze – rumowisko skalne, z którego roztacza się przepiękna panorama na Góry Świętokrzyskie. Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej – ciekawa podróż w epokę średniowieczną, żywy skansen  z pokazami wypieku podpłomyków, wyrobu butów, pasów, koszyków itp. Powrót do hotelu.

 

5 dzień

śniadanie, wykwaterowanie i  przejazd do Bodzentyna– ruiny zamku biskupów krakowskich z XIV w., gotycki kościół parafialny z XV w., zabytkowa osada Czernikiewiczów z 1809 r. Wąchock – XII w. Opactwo Cystersów z najlepiej zachowanymi w Polsce wnętrzami w stylu romańskim, pomnik sołtysa. Krzemionki – kompleks prahistorycznych kopalń krzemienia pasiastego, to jeden z największych i najciekawszych obiektów  tego typu na świecie.

Przyjazd na miejsce zbiórki ok. godz. 22.00.

Cena zawiera :

 • przejazd komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu turystycznym lub pensjonacie, pok. 2 i 3 – os.

z łazienkami

 • wyżywienie: 4 śniadania
 • opieka pilota

Cena nie zawiera:

–  biletów wstępu i lokalnych przewodników  – ok. 130 zł

–  dopłata do 4 obiadokolacji – 120 zł

–  pok. 1-os. na zamówienie za dodatkową opłatą – 120 zł

UWAGA:

 • w przypadku grup mniejszych niż 30 os. transport może odbywać się             mniejszym autobusem lub mikrobusem z klimatyzacją
 • podany program jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot.
 • podane kwoty na bilety wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP MARIA, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów.
 • Biuro  nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia autokaru spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, korki, blokady, strajki).
 • istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 3% ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy.
  MAR