Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
borków camp zimowisko w siodle

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – Borków Camp zimowisko w siodle

Borków Camp Zimowisko w siodle

Góry Świętokrzyskie 6 – 12 lat

Cena: od 1199 zł

Radość w siodle w zimowej odsłonie? Na zimowe szaleństwo w Ośrodku Jazdy Konnej AMAZONKA zapraszamy zarówno pasjonatów jazdy konnej  jak i tych, którzy dopiero chcą odkryć magię jeździectwa. Będziecie doskonalić swoje umiejętności na różnych poziomach zaawansowania pod okiem doświadczonego instruktora.  Poza czasem spędzanym w stadninie czekają Was zajęcia rekreacyjne i liczne wycieczki z kolonistami z innych programów tematycznych. Zimowiska w siodle to szansa poznania jeździectwa oraz opieki nad końmi na najwyższym poziomie.

Borków to malownicza miejscowość położona u Podnóża Gór Świętokrzyskich – jednego z najciekawszych krajobrazowo, geologicznie i turystycznie regionów Polski. Tu, w sercu Cisowsko – Orłowińskiego Parku Krajobrazowego można odpocząć od gwaru codzienności jak i aktywnie spędzić czas w malowniczej scenerii górskiej. Borków dzieli zaledwie 16 km od centrum Kielc i stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno do uprawiania turystyki pieszej, zwiedzania atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich jak i do uprawiania sportów zimowych. W bliskim sąsiedztwie znajdują się 2 ośrodki narciarskie: Niestachów oraz „Sabat” działający przy Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Borków to także wspaniałe miejsce dla miłośników jazdy konnej.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy AFOR – to kameralny obiekt położony w otoczeniu urzekającego jodłowego lasu w bliskim sąsiedztwie Zalewu Borków. Do dyspozycji uczestników: jadalnia, przytulna kawiarnia, sala kominkowa, sale konferencyjne, stół do bilarda i tenisa stołowego, wydzielone miejsce na grill i ognisko. Nocleg w pokojach 2,3,4,5-osobowych i typu studio 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany.

JEDZENIE: zdrowe i odpowiednio zbilansowane 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja serwowane w stołówce ośrodka. Zapewniamy także smaczne posiłki bezglutenowe (realizacja diet po wcześniejszym zgłoszeniu).

ATRAKCJE

Umiejętności jeździeckie będziemy szlifować w Ośrodku Jazdy Konnej AMAZONKA oddalonym niespełna 700 m od naszego miejsca zamieszkania. Amazonka jest jednym z najstarszych i rozpoznawalnych ośrodków jeździeckich w województwie. Na ok. 13 ha terenie znajdują się trzy wybiegi, maneż do jazdy konnej oraz kryta, oświetlona ujeżdżalnia a także pensjonat dla koni. Latem w ośrodku organizowane są mistrzostwa w skokach przez przeszkody oraz zawody w ujeżdżaniu, w których biorą udział zawodnicy z całej Polski.

Podczas turnusu zapewniamy 5 godzin jazdy konnej pod kierunkiem doświadczonej kadry instruktorskiej, w grupach 5-6 osobowych zgodnie z poziomem zaawansowania. Dla początkujących – nauka jazdy od podstaw, dla zaawansowanych – lonżowanie, jazda na ujeżdżalni, podstawy ujeżdżania, nauka galopu.
Dodatkowo dzieci będą uczestniczyć w pracy stajni tj.: pomaganie w karmieniu koni, czyszczenie i siodłanie, obsługa koni przed i po zakończeniu jazd (ok. 4 godz.)

(dzieci początkujące lekcje po 30 minut – na lonży, lepiej jeżdżące 1 h na ujeżdżalni, padoku)

Uwaga! Przypominamy o przygotowaniu wygodnego stroju do jazdy – długie spodnie, toczek.

POZA JAZDĄ KONNĄ

CZAS SPĘDZONY NA WYCIECZKACH W NAJCIEKAWSZYCH MIEJSCACH TEGO REGIONU

– 2-godzinna zabawa w parku wodnym PERŁA – na uczestników czekać będzie m.in. 93 metrowa zjeżdżalnia, basen główny wyposażony w podwodne masaże, dzikie źródła, wodospady
– Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, zwiedzanie wystawy „bajkowy świat” – czyli prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów
– Centrum Nauki LEONARDO DA VINCI na Podzamczu w Chęcinach – naukowy plac zabaw, zwiedzanie unikalnej, multimedialnej wystawy „człowiek-niezwykła maszyna”
– Jaskinia Raj – zwiedzanie najsłynniejszej i najpiękniejszej jaskini krasowej w Polsce
– Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego, spacer po głównym deptaku i zabawa na lodowisku (dla chętnych dodatkowy koszt ok. 20 PLN/ wstęp + wypożyczenie łyżew).

ZABAWY W REGIONALNYM STYLU I NIE TYLKO:

– Festyn świętokrzyski – spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami – opowiadanie legend, nauka „latania na miotłach”
– zimowe wymysły czyli zabawy na świeżym powietrzu – bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, anioły na śniegu (jak tylko dopisze pogoda)
– ognisko z pieczeniem kiełbasek
– szaleństwo karnawałowe – przygotowanie kostiumów, masek w stylu weneckim a na zakończenie tańce, pląsy czyli dyskotek
– konkurs „moja ulubiona postać bajkowa”
– „kalejdoskop talentów” – szukamy kolonijnych talentów, konkurs podczas którego dzieci będą mogły zaprezentować co tylko zechcą i poczuć się jak gwiazda estrady

WIELKI FINAŁ

Uroczyste zakończenie zimowiska, podczas którego zaprezentowane zostaną prace plastyczne uczestników, wyświetlone zdjęcia z całego zimowiska i oczywiście rozdane zostaną dyplomy i nagrody