Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
borków camp dla dzieci

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE – Borków Camp siedem zmysłów

Borków Camp Siedem Zmysłów

 Góry Świętokrzyskie 6 – 10 lat

Cena: od 1079 zł

Zimowisko specjalnie przygotowane dla młodszych dzieci dla których zima to nie tylko narty! Zajęcia będą prowadzone w małych, kameralnych grupach przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, dla której praca z dziećmi to pasja, a nie obowiązek. W programie elementy integracji sensorycznej, zajęcia plastyczne, ruchowe taneczne i wiele innych.

Troska o bezpieczeństwo, radość, uśmiech, dobra zabawa i harmonia w grupie to hasła tego zimowiska!!!

Borków to malownicza miejscowość położona u Podnóża Gór Świętokrzyskich – jednego z najciekawszych krajobrazowo, geologicznie i turystycznie regionów Polski. Tu, w sercu Cisowsko – Orłowińskiego Parku Krajobrazowego można odpocząć od gwaru codzienności jak i aktywnie spędzić czas w malowniczej scenerii górskiej. Borków dzieli zaledwie 16 km od centrum Kielc i stanowi doskonałą bazę wypadową zarówno do uprawiania turystyki pieszej, zwiedzania atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich jak i do uprawiania sportów zimowych. W bliskim sąsiedztwie znajdują się 2 ośrodki narciarskie: Niestachów oraz „Sabat” działający przy Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Borków to także wspaniałe miejsce dla miłośników jazdy konnej.

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy AFOR – to kameralny obiekt położony w otoczeniu urzekającego jodłowego lasu w bliskim sąsiedztwie Zalewu Borków. Do dyspozycji uczestników: jadalnia, przytulna kawiarnia, sala kominkowa, sale konferencyjne, stół do bilarda i tenisa stołowego, wydzielone miejsce na grill i ognisko. Nocleg w pokojach 2,3,4,5-osobowych i typu studio 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Ośrodek jest ogrodzony i monitorowany.

JEDZENIE: zdrowe i odpowiednio zbilansowane 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i kolacja serwowane w stołówce ośrodka. Zapewniamy także smaczne posiłki bezglutenowe (realizacja diet po wcześniejszym zgłoszeniu).

ATRAKCJE

zajęcia plastyczne

Zajęcia mające na celu m.in.:
– uwrażliwienie dziecka na piękno i twórcze spojrzenie na otaczający świat
– wyładowanie w bezpieczny sposób negatywnych emocji poprzez wyrażenie siebie
– rozwinięcie sprawności manualnych i kreatywności

Podczas zajęć dzieci będą wykorzystywać niekonwencjonalne materiały o różnych fakturach oraz produkty spożywcze, którymi bez skrępowania będą mogły się kolorowo pobrudzić czy posmakować jednocześnie wspaniale się bawiąc. W czasie plastycznych zabaw dzieci będą mogły rozwijać swoje twórcze myślenie i pobudzić wszystkie zmysły.

zajęcia ruchowo-taneczne

– zabawy aktywizujące i integrujące z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza
– zabawy usprawniające koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową
– nauka prostych układów tanecznych
– ćwiczenia różnych wygibasów mających na celu budowania świadomości ciała i przestrzeni

zajęcia wokalne i typu drama

– zabawy z dźwiękami i wspólne wykonanie piosenki
– występy przed mikrofonem i publicznością
– karaoke
– ćwiczenia dramowe, odtwarzanie sytuacji improwizowanych (np. próba rozwiązania konfliktu)

świat zwierząt i zajęcia w stajni

– Kochamy Zwierzęta małe i duże – wycieczka do stadniny koni „Amazonka” w Borkowie – zwiedzanie stajni, karmienie, czesanie, nauczycie się także co jedzą konie i jak należy się nimi opiekować
– tropienie ptaków i zwierząt zimą

ZIMOWISKA W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH TO TAKŻE

CZAS SPĘDZONY NA WYCIECZKACH W NAJCIEKAWSZYCH MIEJSCACH TEGO REGIONU

– 2-godzinna zabawa w parku wodnym PERŁA – na uczestników czekać będzie m.in. 93 metrowa zjeżdżalnia, basen główny wyposażony w podwodne masaże, dzikie źródła, wodospady
– Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, zwiedzanie wystawy „bajkowy świat” – czyli prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów
– Centrum Nauki LEONARDO DA VINCI na Podzamczu w Chęcinach – naukowy plac zabaw, zwiedzanie unikalnej, multimedialnej wystawy „człowiek-niezwykła maszyna”
– Jaskinia Raj – zwiedzanie najsłynniejszej i najpiękniejszej jaskini krasowej w Polsce
– Kielce – stolica województwa świętokrzyskiego, spacer po głównym deptaku i zabawa na lodowisku (dla chętnych dodatkowy koszt ok. 20 PLN/ wstęp + wypożyczenie łyżew)

ZABAWY W REGIONALNYM STYLU I NIE TYLKO:

– Festyn świętokrzyski – spotkanie ze świętokrzyskimi czarownicami – opowiadanie legend, nauka „latania na miotłach”
– zimowe wymysły czyli zabawy na świeżym powietrzu – bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, anioły na śniegu (jak tylko dopisze pogoda)
– ognisko z pieczeniem kiełbasek
– szaleństwo karnawałowe – przygotowanie kostiumów, masek w stylu weneckim a na zakończenie tańce, pląsy czyli dyskotek

WIELKI FINAŁ

Uroczyste zakończenie zimowiska, podczas którego zaprezentowane zostaną prace plastyczne uczestników, wyświetlone zdjęcia z całego zimowiska i oczywiście rozdane zostaną dyplomy i nagrody