Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Francja – Lazurowe wybrzeże

Pachnące lawendą, różami i jaśminem, pełne kolorowych miasteczek, luksusowych kurortów, turkusowej wody oraz cudownych plaż – takie właśnie jest Lazurowe Wybrzeże. Riwiera Francuska zachwyca krajobrazami niczym z bajki i nie bez powody to właśnie ten region Francji jest ulubionym miejscem wypoczynku celebrytów i milionerów, a także turystów z całego świata. Słońce tutaj świeci przez 300 dni w roku, co sprzyja zarówno plażowaniu, jak i zwiedzaniu oraz długim spacerom. Miasta takie jak Cannes, Nicea, Saint Tropez stanowią perełki Lazurowego Wybrzeża, a Monaco ze słynną dzielnicą Monte Carlo przyciąga miłośników rozrywki i nocnego życia w kasynach.

Terminy i ceny:

28.04. – 05.05.2023 od 2 659 PLN
04.06. – 11.06.2023 od 2 659 PLN
18.06. – 25.06.2023 od 2 559 PLN
16.07. – 23.07.2023 od 2 559 PLN
13.08. – 20.08.2023 od 2 659 PLN
10.09. – 17.09.2023 od 2 559 PLN
08.10. – 15.10.2023 od 2 459 PLN

Program ramowy

Dzień 1
Wyjazd z poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.
Dzień 2
Przyjazd na Lazurowe Wybrzeże w godzinach południowych. Dzień rozpoczniemy w Nicei, mieście położonym nad błękitną Zatoką Aniołów. Spacer wąskimi uliczkami wypełnionymi sklepikami i kafejkami. Wejście na wzgórze zamkowe skąd rozciąga się przepiękny widok na miasto i wybrzeże. Na koniec spacer wzdłuż morza najsłynniejszą promenadą zwaną Promenadą Anglików. Po południu czas wolny na relaks i odpoczynek, plażowanie oraz kąpiele w morzu.
Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w uroczym miasteczku Mentona uważanym za bramę Lazurowego Wybrzeża. Tutaj można odetchnąć od zgiełku Monako i Cannes, a wąskie uliczki Starego Miasta, które ciągną się przez całe zbocze gwarantują niezapomniane widoki. Czas wolny.
Przejazd do średniowiecznego miasteczka Eze. Tam rozpościera się najpiękniejszy widok na Lazurowe Wybrzeże, który zapiera dech w piersi, a przy pięknej pogodzie można dojrzeć nawet Korsykę. Samo miasteczko przypomina zamek. Znajdujące się w miasteczku wąskie, kamienne uliczki porośnięte kwiatami, malutkie sklepiki, restauracje, galerie tworzą wspaniały klimat. Na szczycie miasteczka pozostały ruiny XII wiecznego zamku warownego, który zburzony został w 1706 roku. To właśnie tutaj Alfred Hitchcock nakręcił jedną ze scen do swoich filmów. Maleńkie Eze było także ukochanym miejscem Walta Disneya. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Dalszy ciąg pobytu na Lazurowym Wybrzeżu. Wycieczka do Grasse, miasta perfum położonego wśród kwiatów, zwanego „zapachową stolicą Europy”. Tysiące ton kwiatów corocznie są tu zamieniane w drogocenne wonne esencje i olejki. Wizyta w wytwórni perfum Galimard lub w muzeum perfum Fragonard, w którym można poznać proces powstawania perfum. Spacer po starym mieście, promenadą Place Du Cours, Katedra Notre-Dame-du-Puy.
W południe przejazd do Saint-Paul-de-Vence, zwanego mekką artystów znakomicie zachowanego średniowiecznego miasta położonego na wzgórzach nad Baie des Anges, lubianego i cenionego przez wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Picasso, Matisse, Renoir i Chagall. Bywały Greta Garbo, Sophia Loren i Catherine Deneuve. Spacer po Rue Grande do placyku z Grande Fontaine, zwiedzanie gotyckiego kościoła Collégiale wzniesionego w najwyższym punkcie miasteczka przejście Placem Du Peyra i Placem Clemenceau. W pobliskim Vence ostatnie lata życia spędził Witold Gombrowicz. W 2017 roku otwarto muzeum poświęcone artyście, gdzie znajduje się również jego grób.
W godzinach popołudniowych przyjazd do Antibes – starożytnego miasta, a teraz wysokiej klasy kurortu z portem, starym miastem i promenadą Amiral de Grasse. Miasto upodobał sobie Picasso, a w jego muzeum pośród licznych dzieł, znajdują się również te osobiście przekazane przez mistrza.
Powrót wieczorem do hotelu. Nocleg.
Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie, zakupy lub samodzielne zwiedzanie okolicy. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Kolejny dzień pobytu na Lazurowym Wybrzeżu. Wycieczka do Cannes, najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej. To tu odbywa się słynny festiwal filmowy, a tysiące gwiazd przyjeżdża, aby pokazać się na czerwonym dywanie. Zwiedzimy historyczną część miasta dzielnicę Le Suquet z tłoczną i gwarną uliczką Meynadier, która jest wypełniona straganami, sklepikami z pamiątkami i restauracjami. Podczas spaceru promenadą La Croisette przejdziemy obok słynnego hotelu Carlton pod Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd na Alei Gwiazd. Spacer zakończymy w starym porcie.
Po południu przejazd do Saint Tropez niewielkiego miasteczka znanego głównie dzięki serialowi o żandarmie z Louisem de Funes. Obecnie to eleganckie kąpielisko odwiedzane przez gwiazdy filmowe, modelki i artystów. Spacer po typowym prowansalskim starym mieście, m.in. Place des Lices i budynek posterunku policji, wejście do Muzeum Żandarma. Z góry z cytadelą rozciąga się piękny widok na okolicę i malowniczy port.
Powrót wieczorem do hotelu. Nocleg.
Dzień 7
Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd z Nicei do Monako – maleńkiego państwa na Riwierze Francuskiej. Tutaj zobaczymy Pałac Książęcy, następnie udamy się na spacer po Placu Pałacowym. Kolejny punkt programu to wizyta w Katedrze Saint Nicolas, gdzie znajdują się grobowce książąt, a ołtarz został wykonany z czerwonego, pozłacanego orzecha. Spacer ulicami Monte Carlo, obok znanych na całym świecie kasyn. Czas wolny. Wyjazd do Polski w późnych godzinach popołudniowych.
Dzień
Przejazd do poszczególnych miast Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

CENA OBEJMUJE

  • Przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, DVD, WC, barek) lub przejazd autokarem klasy ULTRAPREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, indywidualny system multimedialny, klimatyzacja, DVD, WC, barek)
  • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu na Lazurowym Wybrzeżu
  • Wyżywienie: BB śniadania
  • Ubezpieczenie Signal Iduna  KL 15000 €, NNW 15000 zł, bagaż (utrata) 1000 zł
  • Opiekę pilota
  • Realizację programu w oparciu o system TOUR GUIDE

Dodatkowo płatne:

Połączenia antenowe

  •    Wszystkie wyjazdy realizowane z miast, które nie znajdują się na głównej trasie przejazdu autokaru docelowego będą realizowane przy minimalnej liczbie 4 osób. Uruchomienie połączenia antenowego zostanie potwierdzone na 2 dni przed dniem wyjazdu. Dopłata za Szczecina + 190 zł / os

Obiadokolacje

Dopłaty wymagane na miejscu
  • opłaty programowe: 65 €/os. (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opieka przewodnicka, koszty rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, podatki turystyczne, opłaty wjazdowe, opłaty klimatyczne w hotelach) – płatne obowiązkowo u pilota w autokarze; opłaty nie podlegają rozliczeniu
Dostępne opcje wyżywienia
  • śniadania (w cenie)
  • śniadania + obiadokolacje (możliwy wybór przed rozpoczęciem imprezy) – napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne