Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
GDAŃSK – MALBORK – TORUŃ

GDAŃSK – MALBORK – TORUŃ

Gdańsk – Malbork – Toruń

Zapraszamy Was na niezwykłą wycieczkę, tylko z nami odwiedzicie Gdańsk – ponad tysiącletni gród ,który odegrał niezwykłą rolę w Historii Polski. Ponadto w programie Malbork – dawna stolica mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Z kolei zwiedzanie Torunia oraz atrakcje ,które przewidzieliśmy w programu spowodują ,że wyjazd ten będziecie bardzo długo mile wspominać .

Ramowy program :

Dzień I – godz. 6.00 – zbiórka i wyjazd w kierunku Gdańska, ok. godz.12.00 – przyjazd – spotkanie z przewodnikiem – zobaczymy m. in. Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa , ul. Długi Targ, Fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką ,Żuraw nad Motławą, Budynek polskiej poczty w Gdańsku, Pomnik Poległych Stoczniowców. Dopełnieniem programu będzie zwiedzanie Miejsca Pamięci Narodowej czyli Westerplatte. Ok. godz. 17.00 – zakwaterowanie , obiadokolacja. Czas wolny dla grupy – możliwe wspólne wyjście do kina lub wieczorny spacer po Starówce, nocleg.

Dzień II- śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Malborka i.zwiedzanie Muzeum Zamkowego z przewodnikiem ,przerwa na posiłek w Mc Donald /we własnym zakresie /przejazd do Torunia – zajęcia w Żywym Muzeum Piernika -zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg.

Dzień III- po śniadaniu przejazd w kierunku Starego Miasta -zajęcia edukacyjne w Muzeum Okręgowym Rola i funkcje Ratusza w dawnych wiekach. Siedziba Rady Miejskiej, kancelaria, pomieszczenia reprezentacyjne. Sala Wielka i Sala Królewska. Praca z planami Ratusza Staromiejskiego. Warsztat teatralny w Sali Rady Miejskiej. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie miasta z przewodnikiem ,który opowie o historii miasta i jego zabytkach Wizytę w tym pięknym mieście zakończy seans w Planetarium Ok. godz.15.00 udamy się w drogę powrotną .Planowany przyjazd ok. godz. 21.00

Świadczenia zawarte w cenie:

– transport autokarem

– 2 noclegi / 1 w Gdańsku – schronisko młodzieżowe – pokoje wieloosobowe – węzły sanitarne na korytarzu, 1 Toruniu – pokoje 2-5 osobowe z łazienkami

– wyżywienie – 2 śniadania, 2 obiadokolacje / zupa ,II danie, kompot /

– opieka licencjonowanego pilota i przewodników lokalnych

– bilety wstępów i opłaty za lekcje muzealne

– ubezpieczenie NNW