Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
hora

Weekend majowy w Czechach


Wycieczka do Pragi i na Morawski Kras
1 Dzień 30.04.2023
Zbiórka w Szczecinie godz. 05.45 i wyjazd do Czech . W godzinach popołudniowych przyjazd do Pragi. W programie przejazd do Małej Strany na Hradczany – Zamek Praski, Katedra Św. Wita, Stary Plac, Bazylika Św. Jerzego, Wieża Daliborka. zobaczymy Most Karola – najbardziej rozpoznawalny znak Pragi. Spacer zakończymy na Rynku Starego Miasta i Placu Wacława. Czas wolny do dyspozycji grupy ( obiadokolacja). Przejazd do hotelu . Zakwaterowanie . Nocleg.

2 Dzień 01.05.2023
Po śniadaniu przejazd do jaskiń w obszarze zwanym Morawskim Krasem. Podczas wycieczki po jaskini podziwiać będziemy olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Zobaczymy też Przepaść Macocha która jest ogromnym lejem krasowym mającym 138 m głębokości. Otwór Macochy ma 174 m długości i 76 m szerokości.
Jaskinia powstała na skutek zapadnięcia stropu jaskini – podziemna rzeka wymywała i rozpuszczała skały tworząc pod ziemią pustą przestrzeń. Czas wolny do dyspozycji grupy ( obiadokolacja). Powrót do Pragi. Nocleg.

3. Dzień 02.05.2023

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta. Przejazd na wzgórze Wyszehrad. Jest ono dla Pragi tym czym Wawel dla Krakowa. Tutaj według legendy żyła księżniczka Libusza, której proroczy sen dał początek miastu. Zobaczymy też neogotycką bazylikę św. Piotra i Pawła. W programie również krótki spacer po pobliskim cmentarzu na którym pochowano wielu zasłużonych prażan w tym Alfonsa Muchę. W programie godzinny rejs po Wełtawie dzięki któremu będziemy mogli zobaczyć Pragę z innej perspektywy. Czas wolny do dyspozycji grupy . Po południu
wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

                                                Termin: 30.04-02.05.2023
                                                            Cena: 850 /os
Cena zawiera:
przejazd autokarem z klimatyzacją
– zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami 
– wyżywienie: 2 x śniadanie,
– ubezpieczenie NNW , KL
– opiekę pilota

– opłata za TFG i TFP

Cena nie zawiera
koszty programowe:1000 kc / os.(bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty lokalne, opieka przewodnicka, podatki turystyczne), płatne u pilota w autokarze, kwota nie podlega rozliczeniu

Uwaga ważne : obiadokolacje do zakupu we własnym zakresie.
Istnieje możliowść zamówienia : koszt 500 kc / 2x obiadokolacja
Każdy uczestnik zobowiązany jest do zabrania ze sobą ważnego dokumentu tożsamości ( dowód osobisty lub paszport)