Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin

Czechy znane i nieznane

Czechy znane i nieznane

CZECHY ZNANE I NIEZNANE

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Popołudniem zwiedzanie zamku Frýdlant, jednego z najczęściej odwiedzanych obiektów historycznych w Czechach, położonego blisko polskiej granicy. Przejazd do Liberca, miasta w królewsko-cesarskim stylu i duchu, jednego z piękniejszych miast czeskich. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wizyta w centrum Babylon, gdzie będziemy mogli zregenerować siły korzystając z atrakcji wodnych. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie neogotyckiego zamku Sychrov z pięknym ogrodem pałacowym o powierzchni 26 hektarów. Czeski Raj to kraina, w której można podziwiać cuda natury, a jednym z nich są Prachowickie Skały – romantyczny labirynt naturalnych form skalnych wyrastających z ziemi na kilkadziesiąt metrów wysokości. Jest to jeden z najstarszych czeskich rezerwatów przyrody i jedno z najbardziej znanych miejsc tego kraju. Następnie odwiedzimy Jičín, historyczne miasto otoczone wspaniałą przyrodą Czeskiego Raju. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nockeg.

DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Kutnej Hory, miasteczka nazywanego w średniowieczu „skarbcem królestwa”, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Włoski Zamek – dawna mennica państwowa, w której bito cenne praskie grosze i dawna siedziba króla Wacława II, kościół św. Barbary, który jest jednym z najwspanialszych gotyckich zabytków w Europie. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Jindŕichův Hradec i zwiedzanie kompleksu pałacowego. Przejazd do Czeskich Budziejowic. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Czeskich Budziejowic, miasta wpisanego na listę UNESCO, w którym znajduje się słynny browar Budvar. Zwiedzanie: Plac Przemysława Otokara II, jeden z największych placów w Europie, fontanna Samsona, renesansowy ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża, mury obronne. Przejazd do Czeskiego Krumlova, jednego z najpiękniejszych czeskich miast, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: wspaniały zamek z kolorową wieżą, starówka, ratusz, kościół św. Wita, dom Kaplanka. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Polski. Po drodze zwiedzanie miasteczka Hlubok nad Wełtawą, gdzie zobaczymy zamek Schwarzenbergów, zwany czeskim Windsorem. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

TERMINY:
10.06 – 14.06.2020
22.07 – 26.07.2020
16.09 – 20.09.2020

CENA: 1 520 PLN

CENA ZAWIERA:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej
  • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
  • ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1 000 PLN)
  • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


UWAGA!

  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów uczestnicy opłacają indywidualnie ok. 1350 CZK
  • Dopłata do pokoju 1 os. – 320 PLN
  • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 36 PLN
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie

 

 

Pel.