Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
chorwacja

Chorwacja – wypoczynek + zwiedzanie

 

Program ramowy:

Dzień 1: wyjazd z Polski z poszczególnych miast.

Dzień 2: w godzinach popołudniowych przyjazd do Makarska– przepięknego kurortu wypoczynkowego położonego na

Riwierze Makarskiej, zakwaterowanie, nocleg. (W dniu przyjazdu istnieje możliwość odbycia się spotkania organizacyjnego, na którym zostanie podany cały program pobytu i najważniejsze informacje o okolicy).

Dzień 2-11: wczasy w Makarskiej. Pobyt przeplatany jest wycieczkami, opisanymi poniżej. W trakcie pobytu, w którym nie odbywają się programowe wycieczki, istnieje możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych oraz rejsów.

– 1 dzień wycieczkowy – po śniadaniu, w godzinach wczesnoporannych, wyjazd na zwiedzanie Dubrownika, zwanego perłą Adriatyku. Dubrownik to jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, średniowieczny klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Zabytkowego UNESCO. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. W trakcie zwiedzania zobaczymy min.twierdzę Mincetę i św. Jana, fontannę Onufrego, klasztor i kościół franciszkanów, pałac Sponza, Lużę, pałac rektorów i katedrę NMP. Następnie czas wolny na indywidualny spacer oraz drobne zakupy. Powrót do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych, nocleg.

– 2 dzień wycieczkowy – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie wodospadów rzeki Krka. Na rzece uważanej za najpiękniejszą w Chorwacji, znajduje się Park Narodowy Krka. Obejmuje swoim terenem dolny bieg rzeki Krka, aż po jej ujście do Morza Adriatyckiego. Szesnaście spiętrzeń na rzece tworzy główną atrakcję parku – 7 malowniczych wodospadów: Bilusić, Bilusić buk, Prljen buk, Manojlovac buk, Rosnjak, Miljacka slap, Roski slap i największy i najsłynniejszy z nich – Skradinski buk, o łącznej wysokości ponad 45 metrów. Udamy się na spacer ścieżką dydaktyczną z tarasami widokowymi, wykonaną na tym wodospadzie i zwiedzimy muzeum przemysłu wodnego. W czasie wolnym będzie możliwość skorzystania z kąpieli pod jednym z wodospadów. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

– 3 dzień wycieczkowy – po śniadaniu zwiedzanie Trogiru, miasta założonego przez Greków. Podczas zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem zobaczymy najcenniejsze zabytki trogirskiej starówki, która od 1997r. jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wśród nich m.in.: katedrę św. Wawrzyńca, pałac rektorów, loggię miejską, twierdzę Kamerlengo, kościół i klasztor św. Mikołaja. W godzinach popołudniowych przejazd nazwiedzanie Splitu – stolicy Dalmacji. W programie zwiedzania: Riva, bardzo modny deptak, ciągnący się wzdłuż nabrzeża; Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski kompleks – Pałac Dioklecjana, m.in. z katedrą św. Dujma i świątynią Jupitera. Pałac został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego. Zobaczymy także inne cenne zabytki znajdujące się poza obrębem murów pałacowych, jak np.: ratusz, kościół św. Benedykta i przespacerujemy się splitską promenadą. Po zwiedzaniu czas wolny i w godzinach popołudniowych powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 11: po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd w godzinach wieczornych około 20:00. Przejazd i powrót do Polski.

Dzień 12: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Zakwaterowanie:

Pokoje Makarska***– budynki położone w willowej części Makarskiej, od 300-400 metrów od plaży i od 300 metrów od centrum usługowo- funkcjonalnego Makarskiej. Do dyspozycji gości: pokoje 2, 3 osobowe z łazienką. Do największych zalet tych budynków należą: dobry standard oraz lokalizacja. W cenie 70 zł/os. istnieje możliwość wykupienia dostępu do aneksu kuchennego.


Wyżywienie:

Istnieje możliwość wykupienia na miejscu wyżywienia serwowanego w Hotelu Palma: 9 śniadań i 9 obiadokolacji, ok. 110 EUR. Śniadania w formie bufetu, kolacja w formie dań serwowanych do stołu. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne

Terminy i cena:

05.06 – 16.06.2018  – 1299 zł

14.06 – 25.06.2018 – 1299 zł

23.06 – 04.07.2018 – 1399 zł

02.07 – 13.07.2018  – 1499 zł

 

W cenie: zakwaterowanie w Pokojach Makarska*** 2, 3 osobowych, 9 noclegów, zwiedzanie wg programu, transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta), opieka rezydenta na miejscu.

Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL, NW: 60 pln/os.,

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy około 70 euro/os.,

– opłata klimatyczna i kwaterunkowa 50 euro/os./turnus (płatne w autokarze),

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/ os.


Dopłata za wyjazd z miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp.-130 zł

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– Kup Sobie Spokój: 80 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój” nie podlega zwrotowi,

– klimatyzacja 5 euro/pokój/dzień (płatne na miejscu),

– ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy

– rezerwacja miejsc w autokarze: 50 zł/os.


Transport: 
Podróż autokarem trwa około 18 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Przyjazd do Trogiru około godziny 19:00. Wyjazd do Polski około godziny 20:00. Na terenie Polski istnieje możliwość przesiadek oraz transportu mikro i minibusami. Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.


Warto wiedzieć: Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty 70 euro.

Waluta:
Walutą obowiązującą we Chorwacji jest kuna. 1HRK – 0,6PLN.

Dokumenty:
Dla tej imprezy wszyscy Uczestnicy zobowiązani są posiadać ważny paszport lub dowód osobisty

Fcl