Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
chorwacja

CHORWACJA: WCZASY I ZWIEDZANIE – 9 DNI

Zapraszamy Państwa na wycieczkę objazdową do Chorwacji – kraju słynącego z przepięknej przyrody, wspaniałych zabytków i niezwykłej gościnności.

Program ramowy:

1 dzień:
W
yjazd ze Szczecina ok godz. 12.00, przejazd przez Niemcy

2 dzień:
W
godzinach popołudniowych przyjazd na Rivierę Makarską – do przepięknego kurortu wypoczynkowego, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2-8 dzień:
Pobyt przeplatany jest wycieczkami, opisanymi poniżej.

1 dzień wycieczkowy:
po śniadaniu, w godzinach wczesno porannych, wyjazd na zwiedzanie Dubrownika, zwanego perłą Adriatyku. Dubrownik to jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, średniowieczny klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Zabytkowego UNESCO. Miasto muzeów i festiwali, gościńców i restauracji, miasto łagodnego śródziemnomorskiego klimatu i przepięknych pejzaży. W trakcie zwiedzania zobaczymy min. twierdzę Mincetę i św. Jana, fontannę Onufrego, klasztor i kościół franciszkanów, pałac Sponza, Lużę, pałac rektorów i katedrę NMP. Po zwiedzaniu udamy się na rejs statkiem dookoła dubrownickiej starówki i wyspy Lokrum. Następnie czas wolny na indywidualny spacer oraz drobne zakupy. Powrót do miejsca zakwaterowania w godzinach wieczornych, nocleg.

2 dzień wycieczkowy:
po śniadaniu przejazd na zwiedzanie wodospadów rzeki Krka. Na rzece uważanej za najpiękniejszą w Chorwacji, znajduje się Park Narodowy Krka. Obejmuje swoim terenem dolny bieg rzeki Krka, aż po jej ujście do Morza Adriatyckiego. Szesnaście spiętrzeń na rzece tworzy główną atrakcję parku – 7 malowniczych wodospadów: Bilusić, Bilusić buk, Prljen buk, Manojlovac buk, Rosnjak, Miljacka slap, Roski slap i największy i najsłynniejszy z nich – Skradinski buk, o łącznej wysokości ponad 45 metrów. Udamy się na spacer ścieżką dydaktyczną z tarasami widokowymi, wykonaną na tym wodospadzie i zwiedzimy muzeum przemysłu wodnego. W czasie wolnym będzie możliwość skorzystania z kąpieli pod jednym z wodospadów. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Sibeniku, gdzie zobaczymy przepiękną katedrę Św. Jakuba wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień wycieczkowy:
po śniadaniu zwiedzanie Trogiru, miasta założonego przez Greków. Podczas zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem zobaczymy najcenniejsze zabytki trogirskiej starówki, która od 1997r. jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wśród nich m.in.: katedrę św. Wawrzyńca, pałac rektorów, loggię miejską, twierdzę Kamerlengo, kościół i klasztor św. Mikołaja. W godzinach popołudniowych przejazd na zwiedzanie Splitu – stolicy Dalmacji. W programie zwiedzania: Riva, bardzo modny deptak, ciągnący się wzdłuż nabrzeża; Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski kompleks – Pałac Dioklecjana, m.in. z katedrą św. Dujma i świątynią Jupitera. Pałac został wpisany na Listę Dziedzictwa Kulturowego. Zobaczymy także inne cenne zabytki znajdujące się poza obrębem murów pałacowych, jak np.: ratusz, kościół św. Benedykta i przespacerujemy się splitską promenadą. Po zwiedzaniu czas wolny i w godzinach popołudniowych powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień:
po śniadaniu wykwaterowanie, wyjazd o godz.11.00. Przejazd i powrót do Polski.

dzień:
przyjazd do Szczecina w godzinach rannych

 

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie 6 noclegów w hotelu ** / ***w pokojach 2, 3 osobowych,

– wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji

– zwiedzanie wg programu,

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

– opieka pilota

– ubezpieczenie KL, NNW:

Dodatkowo płatne :

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdy do miast , opłata klimatyczna oraz miejscowi przewodnicy około 75 euro/os.,

– napoje do obiadokolacji