Kontakt tel. +48 91 433 49 16, kom. 603 390 629 Ul. Piłsudskiego 13 | 70-460 Szczecin
makarska

Chorwacja dla seniora – Hotel Palma

Zakwaterowanie:

Hotel Palma*** – bardzo ładny i zadbany dwupiętrowy budynek. Położony jest w spokojnym miejscu w otoczeniu drzew piniowych tuż obok tętniącego życiem centrum Makarskiej. Hotel oferuje pokoje 2, 3 osobowe z łazienką, TV, lodówką, w-fi (bezpłatne), balkonem. Klimatyzacja wliczona w cenę. Do plaży i nadmorskiej promenady ok. 150 metrów, do centrum ok. 200 metrów. 

Makarska to największe miasto Riwiery Makarskiej, od dawna pełniące funkcję centum kulturalnego i gospodarczego regionu. Nazywany nawet chorwackim Sain Tropez, miastem młodości, rsportu i rozrywki. Położona malowniczo pomiędzy majestatycznym masywem górskim Biokovo i szmaragdowymi wodami Adriatyku, Makarska ma do zaoferowania wszystko, co w tej części Chorwacji najlepsze. Znajdziemy tu tętniące życiem do wczesnych godzin rannych dyskoteki, starówkę z zabytkowymi wąskimi uliczkami, rozległą plażę oraz bogatą ofertę aktywnego wypoczynku, od wcieczek górskich do kursów nurkowania i windsurfingu. W sezonie niemal codziennie w przestrzeni miasta odbywają się koncerty muzyki ludowej i rozrywkowej, seanse kina na wolnym powietrzu i przedstawienia teatralne.

Wyżywienie:

W Chorwacji: 11 śniadań i 11 obiadokolacji. Śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane do stołu. W trakcie noclegów tranzytowych w Czechach 2 śniadania.

 

Cena: od 1759 zł

Terminy:

16.05 – 29.05.2018

21.09 – 04.10.2018

 

W cenie zapewniamy:

– zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych

– w Chorwacji 2 posiłki dziennie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji, 11 noclegów

– 2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami w Czechach

– transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)

– opieka rezydenta na miejscu


Dodatkowo płatne obowiązkowo:

– ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/ os.

– opłata klimatyczna i administracyjna: 15 euro/ os./ turnus, płatne w autokarze

– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 zł/ os.


Dopłata za wyjazd z poszczególnych miast: Szczecin – 150 zł, Gorzów Wlkp. – 130 zł

Dodatkowo płatne opcjonalnie:

– ubezpieczenia KR 3 – 4% wartości imprezy

– Kup sobie spokój jest usługą, która pozwala Tobie bezkosztowo i bez podawania przyczyn zrezygnować z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. Koszt 80 pln

– rezerwacja miejsc w autokarze: 50 zł/ os.


Program ramowy:

1 dzień – Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy w Czechach.
2 dzień – Po śniadaniu przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Przyjazd do Chorwacji około godziny 20:00. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.
3 – 13 dzień – Wczasy dla seniorów w Makarskiej, w hotelu Palma. Śniadanie w godzinach porannych, obiadokolacja w godzinach wieczornych. 
13 dzień – Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy.
14 dzień – Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przekroczenie granicy Polski w godzinach wieczonych.

 
Transport:

Droga do Chorwacji: wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przyjazd na nocleg tranzytowy do Czech około godziny 20.00. Po śniadaniu wyjazd do Chorwacji i zakwaterowanie około godziny 20.00.
Droga do Polski: wyjazd do Polski w godzinach porannych, po śniadaniu. Przyjazd na nocleg tranzytowy około  godziny 20.00. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.


Pozostałe informacje:

Kto może wyjechać na „Dla Seniora „?
Wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat oraz ich osoby towarzyszące, bez względu na wiek, mogą być uczestnikiem programu „Dla Seniora” z Funclub’em. Wycieczka ta nie nie jest wycieczką senior travel w ramach programu Europe Senior Tourism. Stanowi ona wyłączną ofertę Funclubu i nie jest produktem oferowanym do sprzedaży przez jakiekolwiek inne biuro podróży pod nazwą „travel senior.”

Zwiedzanie
Na miejscu istnieje możliwość wykupienia ciekawych wycieczek: Dubrovnik, Medjugorje, wodospady rzeki Krka. Ceny i opis wycieczek znajdują się powyżej, na niebieskim pasku – Wycieczki fakultat. 


Wycieczki fakultatywne:

UWAGA: podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu, wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób 


Dubrovnik – średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dumnie zwany Perłą Adriatyku. To jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, które swe tajemnice skrywa za monumentlanymi murami obronnymi. Serce Dubrovnika tętni w rytmie festiwali i imprez kulturalnych. Liczne restauracje i kawiernie wkomponowały się w scenerię historycznych zabytków. Do Dubrovnika w 2003 roku pielgrzymował Jan Paweł II.

Cena: 50 euro/osobę

Split i Trogir – w programie zwiedzania Splitu: Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski pałac – Pałac Dioklecjana, charakterystyczny bałkański bazar oraz największy port południowej Chorwacji. Ze Splitu udamy się do Trogiru, miasta założonego przez Greków, malowniczo położonego ze wspaniale zachowaną średniowieczną starówką.

Cena: 40 euro/osobę 

Medjugorje i Mostar – sanktuarium Maryjne w Hercegowinie, ukryte pomiędzy szczytami gór, ściągające od 20 lat tysiące pielgrzymów z całego świata. Jest to największe sanktuarium maryjne Bałkan. Mostar to miasto mostu, minaretów i cmentarzy. Pięknie położony w dolinie Neretwy, jest nieformalną stolicą Hercegowiny. Główną atrakcją jest kamienny Stary Most, wybudowany w XVI wieku. 

Cena: 60 euro/osobę


Fish picnic – wycieczka dla tych, którzy lubią morze, jego wyjątkowy charakter i typową atmosferę dalmatyńską: słońce, pieśń, dobre wina lokalne i świeżą pieczoną rybę. Statkiem popłyniemy wzdłuż wybrzeża do pobliskich wysp: Hvar i Brać. Statek zakotwiczy na czas kąpieli w romantycznej zatoce, gdzie również podany będzie obiad: świeża ryba i dużo dobrego wina.

Cena: 30 euro/osobę


Wodospady rzeki Krka 
– jeśli ktoś z Was marzył o kąpieli pod wodospadem, tutaj w Parku Narodowym Krka może to marzenie spełnić. 16 spiętrzeń na rzecze Krka tworzy kompleks malowniczych wodospadów, składających się na naturalny Park Wodny. U stóp największego wodospadu jest duże kąpielisko, gdzie można będzie popływać i poopalać się. 

Cena: 55 euro/osobę
(w cenę wliczony bilet wstępu do Parku)

Rafting

Rafting to prawie 4 godzinny, pełen wrażeń spływ pontonowy po jednej z najpiękniejszych górskich rzek świata, która swą ścieżkę do morza wyżłobiła w malowniczym kanionie. Profesjonalni skipperzy bezpiecznie prowadzą pontony w rwącym nurcie Cetiny, a uczestnicy rywalizują z siłami natury przy wiosłach. Na koniec przygody zaplanowana kąpiel w rzece.

Cena: 30 euro/osobę